Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] PROBELM Z POMPĄ PALIWA CONTINENTAL [VDO?]  
Autor Wiadomość
kozi135 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ECY
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2 AQH/A8 D2 AQG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 61
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-05-21, 21:50   [D2 ALL ] PROBELM Z POMPĄ PALIWA CONTINENTAL [VDO?]

Witam,
Wymienił ktoś ostatnio pompę paliwa na pompę marki CONTINENTAL z symbolem "VDO"?

W moim S8 D2 AQH padła pompa przy przebiegu 340k KM, więc zakupiłem oryginalną VDO [czas oczekiwania na pompę około 3 miesiące], na drugi dzień zadzwonił do mnie Pan ze sklepu gdzie zostało złożone zamówienie i powiedział, że może wysłać na drugi dzień oryginalną pompę jednak z firmy Continental a nie jak do tej pory Siemens.
Pompa doszła i wyglądała OK, jednak po zamontowaniu i próbie odpalanie coś poszło nie tak. Samochód przy pracy na PB chodził nierówno przy pomocy VCDS sprawdziłem, że obie sondy wskazywały na 25% [ zbyt uboga mieszanka]. Po zgaszeniu nowa pompa nie dawała oznak życia, więc ponownie zdemontowałem kosz i moim oczom ukazał się znajomy widok z przed kilku lat [na forum widziałem pompę w takim samym stanie tylko marki chyba "QAP"].
Jest to moja któraś z kolei wymiana pompy w A8 D2 i z mojej strony wiem, że postąpiłem jak zawsze do tej pory.
Czy jest to możliwe, że uszkodzenie wynikło z błędnego montażu?
Wygląda na to że plastikowy element pompy się przetopił i w jednym miejscu wybuchł :/
Na tej pompie silnik pracował około minuty max dwie. Po czy kolejne uruchomienie silnika na PB było niemożliwe. Poziom paliwa w baku przy pracy pompy przekraczał 3/4 stanu.
Wydaje mi się, że jest to tylko plastik z logiem VDO a wnętrze przypomina kilkukrotnie tańsze zamienniki konkurencji.





Zna ktoś sklep gdzie można od ręki kupić oryginalną pompę Siemens VDO w białym pudełku?
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2023-05-25, 05:36   

zwarcie na wirniku :>
co do pomp zmieników róznie to z tym bywa ale ja u siebie mam taki za 100 zł i działa
 
 
kozi135 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ECY
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2 AQH/A8 D2 AQG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 61
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-05-27, 16:21   

Złożyłem reklamację na te VDO i czekam. A na razie założyłem Magneti Marelli za 150zł i działa od tygodnia. Co prawda mega głośna :/ Słychać ją podczas pracy silnika.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2023-05-31, 20:02   

cos poskładałes nie tak jak trzeba
 
 
kozi135 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ECY
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2 AQH/A8 D2 AQG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 61
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-06-01, 10:18   

pepi napisał/a:
cos poskładałes nie tak jak trzeba

A te pompy nie mają opini głośnych? Dzisiaj nagram jej pracę.
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1282
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-06-01, 10:52   

Ja pompę VDO też słyszę, nawet przy pełnym baku.

Cytat:
Wymienił ktoś ostatnio pompę paliwa na pompę marki CONTINENTAL z symbolem "VDO"?

Cytat:
Wydaje mi się, że jest to tylko plastik z logiem VDO a wnętrze przypomina kilkukrotnie tańsze zamienniki konkurencji.

Cytat:
Zna ktoś sklep gdzie można od ręki kupić oryginalną pompę Siemens VDO w białym pudełku?

Continental kupił Siemens VDO w 2007, więc kwestia pudełka to w zasadzie tylko rebranding. Może trafiłeś wadliwą sztukę, a może jakość zjechała na dno, jak w zasadzie z większością obecnie produkowanych części zamiennych.
_________________
Four rings to rule them all
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2023-06-01, 14:46   

Pamiętam jak lata temu kupowałem Siemens VDO do jednej z A8 i auto ożyło natychmiast po poskładaniu pompy w koszu.

Gdy w innej A8 zdechła pompa stwierdziłem że zamiast coś tam ponad 500zł kupie pompę MagnetiMarelli za jakieś 140zł po zniżkach.
Dwa razy reklamowałem bo pompy padały. Pierwsza przy pierwszej próbie uruchomienia silnika, druga padła jak auto chodziło kilkadziesiąt sekund a dopiero trzecia była głośna ale za to sprzedała się razem z samochodem.

Co do Siemensa to pewnie bezkonkurencyjna ale na własnej skórze się przekonałem co do "powtarzalności jakości" zamienników na przykładzie Magneti.
 
 
kozi135 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ECY
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8 D2 AQH/A8 D2 AQG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 61
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2023-06-08, 10:14   

Nie spodziewałem się tego, ale reklamacja została uznana i już mam nową pompę VDO Continental :>
Miałem małe przeboje podczas zgłaszania reklamacji. W ich katalogu Mój silnik 4.2 AQH powinien mieć pompę z końcówką "D" [to chyba do TDI] a gdy podałem VIN od 3.7 AQG okazało się że nie ma tam wymiennej pompy tylko cały moduł kosza.

Teraz nie wiem czy czekać aż Magneti mi się podda czy od razu zmieniać :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.