Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 '01] Tuner TV - Zwykły czy DVB  
Autor Wiadomość
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-09, 19:24   [D2 '01] Tuner TV - Zwykły czy DVB

Witam
Zakupiłem niedawno A8 D2 2001r. (Czym się jescze pochwale ale jak wszystko zrobie:) ) Tak się akurat złożyło ze jest tam Navi plus ale bez opcji telewizji. Tzn przycisk jest ale nie działa. Jest tylko Radio i CD. Sprawdziłem i Tunera nie ma, wieć wyszukałem na forum że da się to wszystko po zakładać. I mam pytanie czy po założenia tunera kabli i anten to wszytko jest pod przyciskiem Radio/Cd/TV ? czyli tak jak fabrycznie czy dorabiane są jakieś dodatkowe przyciski itp ? No i gdzie te anteny powinny byc zamontowane ? bo nie wiem czy mi sie to opłaca czy będzie rozbierane pół samochodu czy tyllko 1/3 :) I ostatnie moje pytanie to wiem że w tych nowszych A8 są tunery DVB czyli te do telewizj cyfrowej czy taki tuner też można zamontować zamiast tego standardowego ?
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 09:08   

Osek napisał/a:
I mam pytanie czy po założenia tunera kabli i anten to wszytko jest pod przyciskiem Radio/Cd/TV ?


Tak , wszystko jest pod tym przyciskiem :)

Osek napisał/a:
No i gdzie te anteny powinny byc zamontowane ? bo nie wiem czy mi sie to opłaca czy będzie rozbierane pół samochodu czy tyllko 1/3


Oryginalne anteny na pewno są w szybach i prawdopodobnie (ale tutaj opieram się na A6) dołączone są do nich wzmacniacze TV/FM w słupkach tylnych lub gdzieś w aucie :) , czego u ciebie nie ma , więc prawdopodobnie będziesz musial pozakładać wzmacniacze antenowe i pociągnąć kable do tunera TV.

Ja u siebie jak zakładałem to stwierdziłem , że znalezienie ori wzmacniaczy graniczy z cudem , więc kupiłem nie oryginalne anteny i miałem spokój :) Dużo lepiej zbierały od oryginalnych co testowaliśmy ze znajomymi. Nawet przy 200km/h TVN śmigał :oops: :oops:

Np. takie anteny: http://allegro.pl/antena-...1400365000.html

Ale to tylko przykład , bo końcówki muszą być WICLIC w twoim przypadku (oczywiście jeśli mowa o ori tunerze TV).

Tylną półkę na pewno trzeba będzie rozebrać , żeby pociągnąć antenę i dolne progi też do zasilania anteny no i oczywiście kable od tunera TV :)

Osek napisał/a:
I ostatnie moje pytanie to wiem że w tych nowszych A8 są tunery DVB czyli te do telewizj cyfrowej czy taki tuner też można zamontować zamiast tego standardowego ?


Oryginalnego od D3 nie założysz , ale możesz kupić nieoryginalny tuner DVB-T np. taki:

http://allegro.pl/tuner-t...1413216931.html

lub taki

http://allegro.pl/sklep-s...1408261886.html

pamiętać należy i to BEZWZGLĘDNIE , że tuner musi wspierać kodowanie MPEG-4 , bo takie jest u nas w Polsce :)

Przy takim tunerze musisz również zaopatrzyć się w adapter multimedialny do Navi Plus :)

No i to by było na tyle :)
 
 
Osek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-16, 11:14   

Dzięki kolego za bardzo wyczerpującą odpowiedz :) jestem w pełni usatysfakcjonowany :) jeszcze mam tylko jedno pytanie czy mozna np podłączyć DVD bez tunera? bo sie zastanawiam czy cały tuner czy tylko dvd :)
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-16, 11:32   

a do czego ma sluzyc tuner dvb od d3 ? zakladajac, ze zbudujesz technologie swiatlowodowa w sowim samochodzie, nadal nie bedziesz odbieral wizji, a jedynie dzwiek.

w Polsce tv cyfrowa jest kodowana standardem mpeg-4, wszystkie tunery audi na rynek europejski pracuja w technologi mpeg-2.

jest taka firma w podwarszawskim Jozefowie: naviservice.com.pl

warto do nich zadzwonic. oni na pewno beda mieli cos dla Ciebie.
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 11:43   

Osek napisał/a:
jeszcze mam tylko jedno pytanie czy mozna np podłączyć DVD bez tunera?


Można podłączyć , trzeba kupić adapter multimedialny i będzie śmigać DVD :)

and808 napisał/a:
a do czego ma sluzyc tuner dvb od d3 ? zakladajac, ze zbudujesz technologie swiatlowodowa w sowim samochodzie, nadal nie bedziesz odbieral wizji, a jedynie dzwiek.

w Polsce tv cyfrowa jest kodowana standardem mpeg-4, wszystkie tunery audi na rynek europejski pracuja w technologi mpeg-2.

jest taka firma w podwarszawskim Jozefowie: naviservice.com.pl

warto do nich zadzwonic. oni na pewno beda mieli cos dla Ciebie.


Już koledze wyjaśniłem ;-)
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-16, 11:50   

Mad_MAX,

przepraszam, z wiekiem jestem coraz bardziej nieuwazny.
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 11:53   

Eee tam , moja prababcia miała 99 lat jak odeszła w zaświaty czy gdziekolwiek indziej i jeszcze w tym samym roku UWAŻNIE kopała grządki na działce :P P :D
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-16, 11:57   

A tak swoją drogą co za imbecyl wymyślił dwa standardy to ja nie wiem :-/
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-01-16, 12:01   

mpeg-4, rozwiniecie mpeg-2 wzbogacone o mozliwosci 3D oraz interaktywne funkcje
 
 
gizmo07
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-03, 13:16   

Podepne sie.
Jak wiemy za jakis czas sygnal analogowy w Polsce zostanie wylaczony.
Co wiec zrobic zeby w naszych autach dalej ogladac telewizje?
Rzezbienie jakimis modulami z allegro? Jakie sa opcje?
 
 
skipper 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic-F1
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D3.Pływam;Wellcraft Cruiser
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 110
Skąd: Małopolska i Mazury
Wysłany: 2012-02-04, 18:27   

Ja tez się podpinam do tematu, u mnie za rok wyłączą analog i bedzie zero tv w aucie,co dalej?
_________________
Tylko A8 i Jachty Motorowe.
 
 
PirekR 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: PiterR
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 35
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-05-24, 14:41   

Panowie kupiłem sobie tuner dvbt taki
Kod:
http://www.ebay.pl/itm/DVB-T-RECEIVER-RECORDER-USB-SD-AUTO-KFZ-LCD-TV-12V-230V/360459565628
Ogólem polecam tylko jest jeden problem a mianowicie Ekran migocze i nieraz lata z dołu do góry. W domu podłączałem i wszystko jest ok tylko w samochodzie to występuje. Jakieś rady?? Radio Navigation plus a8 d2
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 17:06   

Normalne :) Wina adaptera multimedialnego , jeśli takowy posiadasz , lub czasami wina podłączenia przez oryginalny tuner TV lub również czasami wina samego odtwarzacza :) , ale najczęściej winny temu jest adapter multimedialny :)
 
 
PirekR 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: PiterR
Jeżdzę: Audi A8
Wiek: 35
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2012-05-24, 17:50   

Wszystko podłączone jest pod oryginalny tuner tv. Więc muszę z tym żyć. Wrzuciłem sobie parę teledysków na pena żeby sprawdzić. I udało mi się ustawić w ustawieniach dvbt że tego migotania prawie w ogóle nie widać tylko jak jest w teledysku jakaś bardzo jasna scena to obraz zaczyna latać z góry na dół. Menu nie skacze i kanały dvbt nie skaczą. Tylko jeszcze muszę kupić jakąś aktywną antenę - czy mogę podpiąć się pod oryginalna?
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 22:28   

Pirek napisał/a:
czy mogę podpiąć się pod oryginalna?


Możesz :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.