Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 FL ALL ] Mocowanie zderzaka przedniego do A8 po lifcie  
Autor Wiadomość
patch213 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Luke
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-01-20, 15:35   [D2 FL ALL ] Mocowanie zderzaka przedniego do A8 po lifcie

Mam do wymiany przedni zderzak tylko nie bardzo jak tam mocowanie wygląda, gdzie się śruby znajdują i w ogóle szukałem na forum tego tematu ale nie mogłem znaleźć jedynie do wersji przed liftem
Proszę o pomoc
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-01-20, 15:48   

Kolego zdejmujesz zewnętrzne kratki w zderzaku i jak tam zajrzysz do góry to po jednej śrubie w kratce odkręcasz i wysuwasz do przodu tylko uwarzaj na przewody do sprysków.
 
 
patch213 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Luke
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 35
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-01-20, 15:51   

A na jakie śruby to jest?
Zwykłym kluczem odkręce czy jakieś kombinacje?
Aha i jeszcze interesowałoby mnie jak mocowane są czujniki i spryski?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-20, 16:07   

Zdjęcie zderzaka po-lift:

1. ściągasz dolną plastikową osłonę silnika (o ile ją posiadasz)

2. odpinasz plastikowe nadkola kół przednich od zderzaka

3. zdejmujesz kratki halogenów i w nich patrząc od spodu zderzaka widać półokrągłe wycięcia na krawędzi zderzaka - tam w głębi, patrząc od spodu do góry, są śruby na duży ampul które mocują zderzak do amortyzatorów siły uderzenia - odkręcasz je (może nie być łatwo bo to aluminium)

4. po odręceniu tych dwóch śrub zderzak wysuwasz ruchem poziomym do przodu - uwaga, na bokach zderzaka są plastikowe ślizgi które zderzak trzymają w odpowiedniej pozycji

5. w trakcie ściągania należy to robić z wyczuciem gdyż w prawym narożniku auta masz wpięte węże od spryskiwaczy reflektorów a w lewym narożniku kości elektryczne od czujników parkowania i halogenów - jedno i drugie należy odpiąć w trakcie ściągania (wersja łatwiejsza ale wymaga uwagi) lub wcześniej od spodu auta (wersja trudniejsza bo trzeba to zrobić od spodu a przy załozonym zderzaku dojście nie jest zbyt komfortowe)

I to wszystko.


patch213 napisał/a:
A na jakie śruby to jest?
Zwykłym kluczem odkręce czy jakieś kombinacje?

Klucz to duży ampul (jak napisałem powyżej)...... jak nie masz zestawu chociaż pół-profesjonalnego to takiego rozmiaru mieć pewnie nie będziesz.
Do klucza przyda się dobry uchwyt bo łatwo rzadko kiedy sie odkręcają.

patch213 napisał/a:
Aha i jeszcze interesowałoby mnie jak mocowane są czujniki i spryski?

Czujniki, o ile nie masz połamanego mocowania, przykręcone od tyłu zderzaka na jedną małą śrubkę..... ale żeby się do nich dostać musisz rozebrać cały zderzak (po zdjęciu z auta zdemontować aluminiową belkę zderzaka)..... i wtedy wszystko masz już na wierzchu.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-01-20, 20:16   

Klucz z długą przedłużką, bo innaczej nie podejdziesz (ja kupowałem, chyba rozmiar 27 - jutro sprawdzę)
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2012-05-27, 15:59   

A ja mam pytanie z innej beczki, jako ze moje auto miało niewielka przygode drogowa, ktoś założył zderzak bez czujników parkowania, jedynie sa spryskiwacze. Oczywiscie zakupilem komplet czujników, (czujniki tylne i przednie sa takie same) no i mam zamiar sie wziac za zamontowanie ich w przedni zderzak, bo w tylnym juz sa.

Pytanie czy sa tam jakies wyznaczone miejsca fabrycznie ktore trzeba wywiercic? Czy po prostu musze sobie sam to wyznaczyc. Mam tez te uchwyty do czujników i pytanie czy juz sa tam odpowiednie mocowania do tych oslonek czy trzeba doklejac i kombinowac?
Generalnie przeszukałem internet i nie moge znalezc z bliska jak to wyglada w zderzaku bez otworów.

Aaaa i zapomnialbym, w etce wyczytalem ze instalacja zderzaka jest jedna, nie wazne czy ma halogeny spryskiwacze czy parktronic. Czyli rozumiem ze powinny byc juz w zderzaku wtyczki do parktronika?
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-05-29, 10:00   

uszek napisał/a:
Pytanie czy sa tam jakies wyznaczone miejsca fabrycznie ktore trzeba wywiercic? Czy po prostu musze sobie sam to wyznaczyc. Mam tez te uchwyty do czujników i pytanie czy juz sa tam odpowiednie mocowania do tych oslonek czy trzeba doklejac i kombinowac?

Nie wiem czy są wyznaczone miejsca do nawiercania ale na pewno miejsca czujników są stałe bo specjalnie do nich w zderzaku są odpowiednie mocowania.

uszek napisał/a:
Aaaa i zapomnialbym, w etce wyczytalem ze instalacja zderzaka jest jedna, nie wazne czy ma halogeny spryskiwacze czy parktronic. Czyli rozumiem ze powinny byc juz w zderzaku wtyczki do parktronika?

Szczerze wątpię aby w aucie bez parktronika była kompletna wiązka a kostki wisiały luzem. Może wiązka do halogenów jest jedna i łączy się na jednej kostce ale bez partronika masz w niej mniej pinów i okablowania do parktronika moim zdaniem brak.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2012-05-29, 13:55   

FOSS napisał/a:
Szczerze wątpię aby w aucie bez parktronika była kompletna wiązka a kostki wisiały luzem. Może wiązka do halogenów jest jedna i łączy się na jednej kostce ale bez partronika masz w niej mniej pinów i okablowania do parktronika moim zdaniem brak.

Z tego co sie dowiedziałem w salonie i sam co wyczytalem w etce to jest jedna wiazka do zderzaka przedniego, nie ma zadnych odmian ani nic w ten desen. Czekam na wolne i zrzuce zderzak i sprawdze. Mam nadzieje ze tak jak mi powiedział gosc w salonie ze powinny byc wtyczki.
 
 
Ola33 


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ola
Jeżdzę: S8 D2 , A4 B6, Saab 9-5
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Mar 2022
Posty: 18
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: 2022-05-26, 18:56   

witam, mam problem szukam śruby do zderzaka . niestety jedna się obkręciła i bez przyspawania klucza nie dało rady jej odkręcić. czy wiecie gdzie mogę dostać taka śrubę ? szukałam na necie ale bez rezultatu :(
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2022-05-27, 09:11   


https://shops.audi.com/de_DE/web/tradition/search?search_term=N90760701
W ASO Ci pewnie też ściągną, ale zapytaj na jakiejś grupie FB, rozbierają rozbitki to i śruby się znajda za grosze
_________________
Black Cars Matters
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2022-06-22, 18:17   

Ola33 napisał/a:
witam, mam problem szukam śruby do zderzaka . niestety jedna się obkręciła i bez przyspawania klucza nie dało rady jej odkręcić. czy wiecie gdzie mogę dostać taka śrubę ? szukałam na necie ale bez rezultatu :(

Na weekend jak wrócę do domu to sprawdzę - może będę miał takie śruby...
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.