Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 FL ALL ] Jaki fotelik dziecięcy ??  
Autor Wiadomość
toksyczny1981 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-02-25, 16:12   [D3 FL ALL ] Jaki fotelik dziecięcy ??

Mam problem z zamontowaniem fotelika dziecięcego .Dziecko 3 latka , mam dwa foteliki i oba latają na boki .Kumpel ma ten sam problem w swojej A8 . Może macie jakiś fotelik co pasuje do tej kanapy i siedzi mocno na miejscu ????
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-25, 16:21   

To trochę dziwne...
ja też mam dwa foteliki, jeden mniejszy drugi większy...
ten mniejszy jest przypinany pasami na stałe dla dziecka ma oddzielne pasy 4-punktowe i ten po przypięciu stoi murem niezależnie czy dziecko na nim siedzi czy nie....
w większym natomiast dziecko zapina się pasami od kanapy auta więc oczywiście jak dziecko nie siedzi to nie jest super stabilny ale i tak pasy przechodzą przez górne ucho i przytrzymują go na tyle dobrze że jeszcze nigdy mi nigdzie nie wyjechał czy nie upadł :roll:
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
toksyczny1981 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 4
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-02-25, 16:50   

A mają A8 ki isofix ?? ja mam fotelik co byl wczesniej w audi a4 tam pasował . Tutaj mam odczucie ze oparcie kanapy jest bardziej pochylone i ten fotelik nie spełnił by swojej funkcji przy bocznym uderzeniu .lata na boki przy szarpnieciu . Jestem teraz czujny bo miesiac temu pacjent skasował żonie peugota 207 , na szczescie kurtyny i dobry fotelik uratowało dziecko. A jakiej firmy ten fotelik co tak sztywno siedzi ??
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-25, 20:16   

toksyczny1981 napisał/a:
A mają A8 ki isofix ??

Oczywiście że mają... mocowanie Isofix miałem w S8 D2 i z tego co pamiętam mam także w D3. Nie wiem wprawdzie czy Isofix to jest standard czy opcja bo to różnie w tych autach bywa chociaż biorąc pod uwagę klasę A8/S8 to powinny być w standardzie.

Tu dodam że moje foteliki są bez Isofix co było działaniem świadomym bo miałem różne auta (oprócz prywatnych także całą masę różnych służbówek) i były takie gdzie Isofixa nie było.

toksyczny1981 napisał/a:
ja mam fotelik co byl wczesniej w audi a4 tam pasował . Tutaj mam odczucie ze oparcie kanapy jest bardziej pochylone i ten fotelik nie spełnił by swojej funkcji przy bocznym uderzeniu .lata na boki przy szarpnieciu . Jestem teraz czujny bo miesiac temu pacjent skasował żonie peugota 207 , na szczescie kurtyny i dobry fotelik uratowało dziecko.

Pomimo tego że to już moja 3-cia ósemka to nie wiem czy w D3 oparcie kanapy jest bardziej pochylone niż w D2..... w każdym razie bezpieczeństwo dziecka w tym foteliku niestety przetestowałem osobiście jak rok temu w Sylwestra rozbiłem swoje S8.... to było właśnie potężne uderzenie boczne w betonową latarnię i mogę powiedzieć, że fotelik spełnił swoje zadanie.... i mówięc tu o tym większym który trzyma się kanapy tylko wtedy kiedy siedzi w nim dziecko i jest przypięte pasami od tylnej kanapy.

toksyczny1981 napisał/a:
A jakiej firmy ten fotelik co tak sztywno siedzi ??

No niestety teraz nie jestem w stanie powiedzieć bo nie pamiętam..... a sprawdzić też nie mogę bo niestety od wtorku siedzę z młodszą córcią w szpitalu.... jestem tutaj uwiązany 24h/dobę więc jakikolwiek konkret mogę Ci podać dopiero jak nas stąd wypuszczą czyli pewnie w połowie przyszłego tygodnia :evil:

Ale co do wybory konkretnego fotelika to ja przed zakupem swoich poczytałem sporo w internecie nt. certyfikatów bezpieczeństwa i dopiero z takim przygotowaniem wziąłem się za kupno.... kupowałem przez Allegro wertując dokładnie właśnie wszystkie informacje o certyfikatach bezpieczeństwa a sprzedawcę wybierałem ze swoich okolic tak aby móc towar odebrać osobiście i osobiście przed finalizacją wszystko sprawdzić.
Pamiętam jak przez mgłę że do fotelików dziecięcych są robione specjalne badania i na pewno nie wszystkie dostępne na rynku spełniają wymogi bezpieczeństwa więc przede wszystkim zacznij od tego ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-25, 20:22   

Temat fotelika na łamach naszego forum chciałem właśnie poruszyć, ale za jakiś czasu. Jako że temat już powstał, to się przyłączę ze swoimi pytaniami.

FOSS, może głupie pytanie, ale jak sprawdzić czy mam Isofixa?

I prośba do wszystkich którzy mogą doradzić w temacie, jakie foteliki polecacie a czego unikać?
_________________

 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2012-02-25, 20:55   

wejdź na ADAC.de i tam sprawdź testy fotelików dziecięcych, dopiero wtedy kup wybrany model w polskim sklepie, w necie jest wygodnie wybrać i porównać ale jak Foss ja też kupuję blisko domu lub pracy aby móc odebrać osobiście i ewentualnie reklamować, ja mam "4 SAFE" norweskiej firmy i jest wszystko ok, dziecko 12 m-cy i 11 kg
_________________
Forum Audi A6
 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-25, 22:19   

FOSS napisał/a:
toksyczny1981 napisał/a:
A mają A8 ki isofix ??

Oczywiście że mają... mocowanie Isofix miałem w S8 D2 i z tego co pamiętam mam także w D3. Nie wiem wprawdzie czy Isofix to jest standard czy opcja bo to różnie w tych autach bywa chociaż biorąc pod uwagę klasę A8/S8 to powinny być w standardzie.
nie wszystkie mają. U mnie nie ma, w ASO telefonicznie mi powiedzieli że wg VIN mam, pojechałem i nie mam. Można dokupic takie mocowanie ISOFIX

i samemu zamontować pod kanapą /jak powiedzieli w ASO na 2 śruby/

dodam tylko że bazę /nie wiem czy każdą/ można zamocować za pomocą pasów-ja mam tak u siebie /Maxi Cosi/.

Co do marki to mogę powiedzieć że w niezależnych testach robionych przez jakiś niemiecki koncern, komplet 5 gwiazdek otrzymały tylko "Recaro" i "Maxi Cosi" ale mocowne w bazie "ISOFIX". Jestem w miare /od 6m-cy/ na topie, a bardziej w tej kwestii moja żona. I ztego co pamiętam co mi powiedziała to właśnie to j/w.
Może uda mi się znależć te testy o kórych mi wspominała to wkleję jakiegoś linka.

[ Dodano: 2012-02-25, 22:20 ]
Cytat:
FOSS, może głupie pytanie, ale jak sprawdzić czy mam Isofixa?

pod tylną kanapą, a raczej na pograniczu kanapy i oparcia powinno być w/w mocowanie -z jednej albo obu stron
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-25, 23:29   

Ara$ napisał/a:
nie wszystkie mają. U mnie nie ma, w ASO telefonicznie mi powiedzieli że wg VIN mam, pojechałem i nie mam.

No to zawiedli moje oczekiwania... jak zwykle każda pierdoła do indywidualnej konfiguracji ;-)

Ara$ napisał/a:
Można dokupic takie mocowanie ISOFIX i samemu zamontować pod kanapą /jak powiedzieli w ASO na 2 śruby/

No proszę. To tak przy okazji, skoro już sprawdzałeś ten temat, to ile krzyczą sobie za to w ASO??.... pytam bo mam takie mocowania Isofix na sprzedaż (prawa i lewa strona) ze swojego S8 ale jeszcze nie sprawdzałem co to warte ;-)

sebos17 napisał/a:
FOSS, może głupie pytanie, ale jak sprawdzić czy mam Isofixa?

Tak jak napisał Ara$... w kanapie tylnej wsuwasz rękę w szczelinę pomiędzy siedziskiem a oparciem i tam szukasz takich metalowych uszu.
Oczywiście uszy są dwa dla każdego jednego fotelika... co widać wyraźnie na zdjęciu powyżej.

Mocowania Isofix stosuje się najczęściej dla zewnętrznych miejsc siedzących z tyłu (na pewno w A8 D2 tak jest ale piszę tak bo nie wiem czy jakiś inny producent w rodzinnym Vanie nie wkłada tego też na środek kanapy) oraz czasami w przednim fotelu pasażera.

sebos17 napisał/a:
I prośba do wszystkich którzy mogą doradzić w temacie, jakie foteliki polecacie a czego unikać?

Jak mnie wypuszczą to zerknę też na swoje chociaż dzisiaj to są już pewnie lepsze modele niż te moje ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-25, 23:35   

FOSS, jak by co rezerwuję te mocowania :-P muszę tylko się upewnić czy mam takie coś "na pokładzie"

A foteliki to właśnie racaro wpadł mi w oko ale to raczej ze względu na markę ;-) jeszcze nie zdążyłem zgłębić wiedzy które są bezpieczne.
_________________

 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-26, 09:43   

FOSS napisał/a:
jak zwykle każda pierdoła do indywidualnej konfiguracji ;-)
dokładnie

FOSS napisał/a:
To tak przy okazji, skoro już sprawdzałeś ten temat, to ile krzyczą sobie za to w ASO??
nie pomoge Ci bo gość z powodu awarii systemu nie był stanie mi tego znaleźć, a później z braku kanału /bo bez tego to raczej nie da się tego zamontować/ zrezygnowałem z zakupu tego

Dzisiaj jakbym kupował fotelik to "Recaro" -następny taki będzie. Jakoś wydają mi się lepiej wykonane niż "Maxi Cosi".

Tego testu fotelików nie moge niestety znależć.

[ Dodano: 2012-02-26, 09:47 ]
sebos17 napisał/a:
muszę tylko się upewnić czy mam takie coś "na pokładzie"
jedyne czego potrzebujesz to fotelik z bazą, bez tej bazy nie zamontujesz fotelika tym systemem.
np. taka
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-02-26, 10:11   

sebos17 napisał/a:
FOSS, jak by co rezerwuję te mocowania :-P muszę tylko się upewnić czy mam takie coś "na pokładzie"

Ok, rezerwacja już w systemie :lol:

Ara$ napisał/a:
FOSS napisał/a:
jak zwykle każda pierdoła do indywidualnej konfiguracji ;-)

dokładnie

No i dlatego tak wyjątkowe są te ósemki... znaleźć drugą z identycznym wyposażeniem nie jest łatwo :-P

Ara$ napisał/a:
FOSS napisał/a:
To tak przy okazji, skoro już sprawdzałeś ten temat, to ile krzyczą sobie za to w ASO??
nie pomoge Ci bo gość z powodu awarii systemu nie był stanie mi tego znaleźć, a później z braku kanału /bo bez tego to raczej nie da się tego zamontować/ zrezygnowałem z zakupu tego.

No cóż, trudno, looknę na Alledrogo czy jest coś takiego i ile handlarze sobie za to krzyczą.

Co do montażu natomiast to szczerze wątpię aby potrzebny był kanał.... przynajmniej jak to demontowałem razem z pasami i wszystkim co tam w środku było to nie przypominam sobie abym musiał cokolwiek ruszać od spodu..... w konstrukcji całego nadwozia/podwozia jest pełno zaspawanych nakrętek czy też punktów nagwintowanych więc Ty operujesz jedynie śrubami i całą robotę wykonujesz od środka.

Co do moich fotelików to znalazłem jedno zdjęcie które ukazuje trochę ten większy:


Fotelik w siedzisku ma dwa miejsca na kubek (moja córka używa ich jak schowków na różne drobiazgi), podparcie boczne oparcia jest regulowane na szerokość podobnie jak regulowany jest na wysokość duży zagłówek więc fotelik "rośnie" razem z dzieckiem.
Co więcej samo siedzisko jest demontowalne więc kiedy dziecko wyrośnie z oparcia można je stosować jako podkładka pod pupę ale już bez oparcia i na fabrycznych pasach bezpieczeństwa.
Co więcej oparcie do siedziska mocowane jest w taki sposób że nie ma pomiędzy nimi sztywnego kąta a fotelik dopasowuje się do pochylenia oparcia kanapy samochodowej.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego zakupu ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2012-02-26, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-26, 12:23   

FOSS napisał/a:
Co do montażu natomiast to szczerze wątpię aby potrzebny był kanał....
sugerowałem się instrukcjami Pana z ASO -"wystarczy wywiercić 2 otwory i od spodu skręcić na 2 śruby"

FOSS napisał/a:
w konstrukcji całego nadwozia/podwozia jest pełno zaspawanych nakrętek czy też punktów nagwintowanych więc Ty operujesz jedynie śrubami i całą robotę wykonujesz od środka.
fajne rozwiązanie, gdybym wiedział wcześniej pewnie bym to miał już.
_________________

 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-02-26, 13:58   

Panowie mam jeszcze pytania związane z fotelikami. Oczywiście, mógłbym uzyskać na nie odpowiedź w jakimś sklepie albo szukając w google, ale może akurat komuś przyda się zebrana wiedza w tym jednym temacie ;-)

1. Czy po wpięciu fotelika do złącza isofix w samochodzie nie trzeba juz przypinać fotelika pasami samochodowymi?
2. Isofix występuje tylko w podstawach pod fotelik czy są też foteliki z wpięciami do isofixa ?
3. Z jakim przedziałem wagi fotelik będzie najlepszym wyborem, widziałem recaro 9-36 jednak nie ma chyba isofixa... http://allegro.pl/recaro-...2119364051.html
_________________

 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-26, 14:23   

Ma ktoś numer części do mocowania isofix?
 
 
Ara$ 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ?
Jeżdzę: A8L D2 AUW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 444
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-26, 14:48   

adrian949 napisał/a:
Ma ktoś numer części do mocowania isofix?
4D0 813 545C i wygląda dokładnie tak
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.