Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Ile pali wasze monstrum ??  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 20:13   

Pepi to fachura. Zakłada se najtańszy gaz przykreci śrubkę i śmiga. A jak się coś rozsypie to se naprawi wymieni i dalej zadowolony. Jak bym miał jego wiedzę to tez bym cudował :)
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 20:57   

Witam!
W tym dziale wielu kolegow jest poza wszelka konkurencja. :) Ja natomiast nie widze zadnego uzasadnienia dla spalania powyzej 21 litrow.Sam jezdze szybko i i"nieoszczednie" bardzo czesto z predkosciami znacznie powyzej 200 i auto nie przekracza 16,5 litra na sto kilometrow gdziekolwiek bym nie tankowal przy praktycznie zadnym ( zaraz po uruchomieniu przelacza sie na gaz ) zuzyciu benzyny.


Stefan.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-22, 21:25   

majkaistefan, to czy ktoś jeździ szybko czy nie przy silniku V8 ma najmniej do dyskusji. Dlaczego?
Silniki V8 posiadają taką magiczną wróżkę która się nazywa ( moment obrotowy ) to ta magiczna wróżka sprawia iż ten niewiarygodny kawałek aluminium posiadający osiem cylindrów, sprawia iż auto pędząc stałą prędkością zużywa optymalną ilość paliwa.
Zrób test. Zatrzymaj się do zera i noga w podłogę aż do 200 i zatrzymaj i w podłogę i do 200 nie mówie tu o spokojnym przyspieszaniu tylko maksymalne wyciśnięcie ile się da z jednostki napędowej.
Jak magiczny wskaźnik pokaże Ci że przejechałeś 100 km jedz na stację i zatankuj. Zobaczymy czy wyjdzie 16 litrów.
Wtedy możesz powiedzieć że jeździsz dynamicznie.
Bo ktoś kto rozpędzi auto do 150 czy 200 i jedzie cały czas ze stałą prędkością to dynamizm nie jest według mnie.
To jest prędkość podróżna.

Następną sprawą przejdź po mieście 100km tym twoim dynamizmem. Następnie zostaw auto odpalone przez 2 godziny na postoju co ma przypominać warunki korkowe. Dalej spali 16 litrów na setkę ?
Inna sprawa wrzuć D i tocz się na D 100km i gwarantuje Ci że nie zmieścisz sie w tych 16.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 21:48   

Witam!

Tak nie do konca moge to "objac"
ernesto napisał/a:
majkaistefan, to czy ktoś jeździ szybko czy nie przy silniku V8 ma najmniej do dyskusji. Dlaczego?
Silniki V8 posiadają taką magiczną wróżkę która się nazywa ( moment obrotowy ) to ta magiczna wróżka sprawia iż ten niewiarygodny kawałek aluminium posiadający osiem cylindrów, sprawia iż auto pędząc stałą prędkością zużywa optymalną ilość paliwa.
Zrób test. Zatrzymaj się do zera i noga w podłogę aż do 200 i zatrzymaj i w podłogę i do 200 nie mówie tu o spokojnym przyspieszaniu tylko maksymalne wyciśnięcie ile się da z jednostki napędowej.
Jak magiczny wskaźnik pokaże Ci że przejechałeś 100 km jedz na stację i zatankuj. Zobaczymy czy wyjdzie 16 litrów.
Wtedy możesz powiedzieć że jeździsz dynamicznie.


Zapraszam zatem kolege do przejazdzki ze mna lub (nie daj Boze) corka po miejscu do tego odpowiednim czyli Nürburgring.Wtedy mozemy ujednolicic wykladnie "jazdy dynamicznej".Tam wlasnie przedmiotowe auto pali 21 litrow.To o czym kolega pisze tu skonczyloby sie na trzecim-czwartym skrzyzowaniu.O jezdzie w korkach tez troche wiem bo choc tu ruch jest znacznie lepiej zorganizowany to tez czesto "wystepuja" :) a wowczas jest 18 z groszami.

Pozdrawiam.Stefan.
 
 
danielos8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: e46coupe
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 342
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-22, 21:57   

moja s8 przy jechaniu 200km/h spaliła też niby tylko 15/16l benzyny a w mieście nie mogłem zejsc ponizej 17 litrów jezdzać spokojnie. już nie mowie o takich krótkich dojazdach do pracy i rozgrzewaniu silnika 2 razy dziennie bo tu już 20 było PB ! Jak czytam te niskie spalania to smiać sie tylko chce. Nie raz widze takich mułów na mieście co się toczą limuzynami i sie nie dziwie, ze mało palą. :]
A majkaistefan, Ma silnik 3.7 wic ciut mniej bedzie palił niż 4.2. :)
_________________
dare to be great
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 22:07   

Witam!

danielos8 napisał/a:
Nie raz widze takich mułów na mieście co się toczą limuzynami i sie nie dziwie, ze mało palą.
- :) to nieprawda. Tu jest to niemozliwe.W miescie wszyscy jada tak samo (zodnie z przepisami) bo inaczej drogo kosztuje.
danielos8 napisał/a:
A majkaistefan, Ma silnik 3.7 wic ciut mniej bedzie palił niż 4.2.
Jesli mocy jest mniej to zuzycie paliwa wieksze poniewaz dluzej trzeba rozpedzac z maksymalnie otwarta przepustnica. :)

Stefan.
Ostatnio zmieniony przez majkaistefan 2014-10-22, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-10-22, 22:09   

ja mieszkam w małej miejscowości :)
śmigam koło komina innym autem aby było taniej to śmigam autami cudzymi które naprawiam
:)
Ostatnio byłem w stolicy i na lpg za 130 pln zrobiłem dokładnie 340 km
tam gdzie było można to 140-180 utrzymywałem
na innych odcinkach albo tak jak każdy a jak było miejsce to wyprzedzałem
po warszawie zrobiłem ze 30-40 km z czego wiele w korkach
Tylko ja preferuję jazdę z głową jak się tego nauczycie to wam auto zejdzie
i można sporo zyskać
Na BRC paliło mi 22-25 zazwyczaj 17 l ;(
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-10-22, 22:13   

majkaistefan napisał/a:
Jesli mocy jest mnioej to zuzycie paliwa wieksze poniewaz dluzej trzeba rozpedzac z maksymalnie otwarta przepustnica.
-tylko że autem się jedzie momentem a nie mocą no jak wy kręcicie na niskich biegach do odcinki
to to wasze spalanie jest normalne .
 
 
danielos8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: e46coupe
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 342
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-22, 22:20   

majkaistefan >

Hmmm Jakbym nie jezdził po mieśćie to bym Nie napisał a pisze to co zobserwowałem ! I jest to 100% prawdą . Mi też zdarzyło sie tak czasem pojezdzić i chcialem bić rekord niskiego spalania i udało mi sie !

a odnośnie spalania To :
Jezdziłem 3.7 a8 d2 i jezdzilem s8 d2 przed lifty obydwa i 3.7 paliło mniej... Pisze rzeczy z zycia wziete a nie z jakis ksiażek czy internetu
_________________
dare to be great
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-22, 22:43   

Witam!

danielos8 napisał/a:
a odnośnie spalania To :
Jezdziłem 3.7 a8 d2 i jezdzilem s8 d2 przed lifty obydwa i 3.7 paliło mniej...


napisz jeszcze ze jestes absolutnie pewien ze wynikalo to z roznicy w pojemnosciach silnika a nie ich stanu technicznego. :) Wyjatkiem moze byc tylko jazda z pelna moca kiedy to trzeba dostarczyc wiecej energi.

Stefan.
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-10-23, 07:36   

silnik 3.7 pali mniej przy odpowiednim traktowaniu gazu
a jeśli chce się dotrzymać kroku takiemu 4,2
to różnice trzeba dolać paliwem i otwarciem przepustnicy :)

Koło siebie mam jednego młodego gniewnego co sobie kupił tdi 90 km
on bardzo daje i paliło to mu 7 l
pojechał podkręcił mu to ktoś na 105 km
co pomiar z 90 wypluł 82 km
Auto po podniesieniu mocy mniej pali dlatego tylko że bardziej pasuje do jego stylu jazdy
ale pali więcej ;)

Jak to mówią autem trzeba pewnie przyspieszać i na używać hamulców i przewidywać co może się stać na drodze
bo nasze auta o masie małego słonia palą mało ale jak już jesteśmy rozpędzeni
i tu leży sekret
 
 
sebek1195 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: sebastian
Jeżdzę: a8 d2,nsr125
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 41
Skąd: ostrowiec sw
Wysłany: 2014-10-23, 13:31   

pepi napisał/a:
Jak to mówią autem trzeba pewnie przyspieszać i na używać hamulców i przewidywać co może się stać na drodze
bo nasze auta o masie małego słonia palą mało ale jak już jesteśmy rozpędzeni
i tu leży sekret


Dokładnie, zgadzam się w stu procentach. To jest prawidłowa szkoła jazdy. A przy manualnych skrzyniach zakaz wyrzucania na luz.
 
 
gacuś 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Andrzej
Jeżdzę: S8
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 201
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-23, 13:48   

pewnie przy odpowiednim skręceniu dawkowania gazu może i auto paliłoby poniżej 20 litrów lpg,tylko że co to by była za przyjemność z jazdy jakby nie chciało sie uciągnąć <tjaa>
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-23, 15:33   

Witam!

gacuś napisał/a:
pewnie przy odpowiednim skręceniu dawkowania gazu może i auto paliłoby poniżej 20 litrów lpg
tu sie bardzo mylisz.Bedzie palilo wiecej.

Stefan.
 
 
beyer28 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip+F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D2 FL & Calibra 2.0 8V
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 871
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-23, 19:15   

majkaistefan napisał/a:
Ja natomiast nie widze zadnego uzasadnienia dla spalania powyzej 21 litrow.Sam jezdze szybko i i"nieoszczednie" bardzo czesto z predkosciami znacznie powyzej 200 i auto nie przekracza 16,5 litra na sto kilometrow gdziekolwiek bym nie tankowal przy praktycznie zadnym ( zaraz po uruchomieniu przelacza sie na gaz ) zuzyciu benzyny.
Stefan.

A te 21 to tak dużo <niewiem> Przyjedź do mnie na bemowo, pojeździj parę dni w wiecznych korkach i zobaczysz ile Ci wtedy spali.
Człowieku jak 21l to dla Ciebie coś nie tak to gdzie ty jeździsz?bo napewno nie w zatłoczonym mieście.
Chociaż jak ma się słabe 3.7 to i spalanie będzie mniejsze :P
Kolego w trasie to i moja pali 13-14 i prędkości są spore. Trasa i miasto to jak niebo i piekło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.