Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Auta sprzedawane na części  
Autor Wiadomość
LUKAS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 303
Skąd: Ełk / Warszawa
Wysłany: 2016-06-27, 20:43   Auta sprzedawane na części

Witajcie

Rozległy temat, wiem że można kupić auto rozebrać i sprzedać. Wiem też że Polacy kupują auta na lewe umowy, podstawiają ludzi itd.
czy np. złomują auta nie zostawiając auta na złomowisku pozyskując papier o złomowaniu za $$. Ale wszystko nielegalnie.

Czy to znaczy że wszyscy sprzedawcy używanych części którzy nie są stacją kasacji robią to nielegalnie??

Mechanicy lub na każdym kroku spotykam się nawet na podwórkach z rozebranymi doszczętnie autami robią to nielegalnie?

Angliki rozbierane są już masowo, tysiące części na na aukcjach internetowych. Z tego co wiem to nie są płacone akcyzy i sprzedawane specjalnie z przeznaczeniem na części. A co z umowami kupna sprzedaży , niemożliwe że nagminnie wszystko idzie na lewo.

Polskie prawo jest takie że nie można na własną rękę rozebrać auta aby je sprzedać jeżeli nie mamy uprawnień do tego .


Czy znacie jakieś jeszcze inne sposoby na kupno i sprzedaż części z auta nie ryzykując za mocno ? Mówimy o rozebraniu aut nie robiąc tego masowo np. 1 auto na 2-3msc...
_________________

 
 
Paweł Olsztyn 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic FUM
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 AUW
Wiek: 40
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-06-27, 21:14   

Możesz min kupić auto, zlecić rozebranie w stacji demontażu pojazdu odebrać już zdemontowane części, nikt Ci nie zarzuci nielegalnego demontażu oraz nie będziesz miał problemów z utylizacją niebezpiecznych materiałów jak olej itp

Ale ogólnie to temat rzeka ...
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-27, 21:27   

starasz sie byc świętszy od Papieża?

Auto wyrejestrowane np w Anglii czy w Niemczech nie interesuje tamtejszego urzędu. Natomiast w Polsce jesli go nie zarejestrujesz to też nikogo to auto nie obchodzi. Zresztą słusznie bo to tylko rzecz - jak np czajnik.
Panstwo swoje zarabia - sprzedajac masowo musisz wystawiac jakies paragony, przesylki ida jedna z drugą itd....
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
LUKAS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 303
Skąd: Ełk / Warszawa
Wysłany: 2016-06-27, 21:45   

szeryfisch napisał/a:
Auto wyrejestrowane np w Anglii czy w Niemczech nie interesuje tamtejszego urzędu. Natomiast w Polsce jesli go nie zarejestrujesz to też nikogo to auto nie obchodzi. Zresztą słusznie bo to tylko rzecz - jak np czajnik.



tylko że akurat takie auto ciężko znaleźć kupić w Polsce akurat takie jak się szuka,
ale informacja jest ok a co z nie wyrejestrowanymi np. uszkodzonymi ..
_________________

 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-06-27, 22:05   

oddajesz bude na zlom dostajesz kwit o złomowaniu wyrejestrowujesz koniec pieśni
 
 
LUKAS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 303
Skąd: Ełk / Warszawa
Wysłany: 2016-06-27, 22:14   

miaziol napisał/a:
oddajesz bude na zlom dostajesz kwit o złomowaniu wyrejestrowujesz koniec pieśni


nie nie już nie tak prosto,
oddając budę na złom dopłacasz od brakującej wagi nawet 10zł za kg a jak nie to dziękują.. jeżeli nie po znajomości to nie przechodzi , chyba że jakiś gruchot,
już to przerabiałem..

z drugiej strony , oddaj np. budę Audi która jest warta na samym skupie aluminium ponad 1tyś. ( wiem bo kolega sprzedał na kg :> ) i to tylko część która już do niczego się nie nadawała..
a jak się sprzedaje części to tak naprawdę jak się wie jakie auto chodliwe to praktycznie zostaje szczątka nie przypominająca auta która idzie na złom,,
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-28, 11:05   

Jak wspomniano wyżej auta sprowadzane sie nie melduje i nikt za nimi nie płacze zaś auta bedace w PL nie da sie legalnie wyrejestrować i wsio na temat. W zyciu sa ozne wałki to ze złomem czy umowy na słupa i nikt tego nie sprawdzi bo po co.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.