Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
CAR Audio - robil ktos w S8 D2??  
Autor Wiadomość
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-03, 08:19   

spokojnie. nie musisz sie tak denerwowac.
to co Ty uwazasz za przyczepianie, inny odbierze jako dopytywanie.

zwroc uwage, ze w A8 sprzet grajacy nie byl taki najgorszy (czesto Bose), w koncu to klasa luksusowa. dlatego nie wszyscy sa zainteresowani zmiana sprzetu na lepszy. wkladajac w sprzet "5 kafli" nie uzyskasz lepszego dziweku niz montowany fabrycznie Bose. wiec dlatego padaly tut dodatkowe pytania co chcesz osiagnac: jakosc czy natezenie dzwieku.

a wiec to co normalne w VW, wcale nie musi byc powszechne w A8.
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-03-03, 08:49   

RadziuS8nie mów że chcesz robić takie gajgery jak zrobiłeś w golfie w słupkach w ósemce :/ .Wydaję mi się że to co jest do przełknięcia w golfie to nie koniecznie pasuję do ósemki,ale to twój samochód i twoja kaska zrobisz jak zechcesz,tylko uważaj granica dobrego smaku jest bardzo cienka i bardzo łatwo ją przekroczyć.Gość z tego linku tez chciał delikatnie podrasować swoją ósemkę a zobacz co wyszło http://www.youtube.com/wa...feature=related :D
 
 
RadziuS8
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 10:45   

and808: chodzi mi o to ze jak czlowiek sie o cos pytam a i po to jest forum zeby sie czegos dowiedziec, i nie chodzi tu o dopytywanie itp tylko o zwykla zlosliwosc :( a co do mojego sprzetu jest bardzo rzadki i bardzo go ciezko znalesc np aktywna zwrotnica clariona albo sredniaki morela w slupkach przedzaj wzmacniacze ale tez trzeba szukac :)
Ale mi chodzi o cos w miare normaltego :P dlatego napewno zrobie slupki a moje wzmacniacze itp sie przydadza i jek bose bedzie dobre tyl, tylko wyglusze drzwi bo gra wtedy o wiele lepiej a slupki dla lepszego czystego grania.
 
 
and808 
Moje A8



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 427
Skąd: PL
Wysłany: 2011-03-03, 11:34   

... nikt tutaj zlosliwie sie nie wypowiada. mysle, ze jak jestes na forum to musisz sie zaadaptowac do tego forum, a nie oczekiwac, ze cale forum zaadaptuje sie do Ciebie.

podkreslam, to co jest normalne w VW, moze byc zupelnie egzotyczne w A8. innymi slowy nie wszyscy musza rozumiec Twoje pytania i kazdy je interpretuje inaczej.

choc wydaje mi sie, ze odpowiedz juz uzyskales, (pomimo swojego poirytowania). a odpowiedz jest taka:

chyba wiekszosc posiada oryginalne audio i niewielu montowalo inny sprzet. pewnie glowna przyczyna montowania nieoryginalnego sprzetu byla chec posiadania dokladnej/dokladniejszej nawigacji, a nie jakosc dzwieku, ktora jest na pewno nie przypomina VW golfa (to juz moje zgadywanie). w koncu najlepsza muzyka to dzwiek wydobywajacy sie z rury wydechowej. i pewnie dlatego audiofile w A8 nie zmieniaja sprzetu grajacego w samochodzie. dom - to miejsce do takich "zabaw"

ostatnia sprawa: modyfikacja sprzetu grajacego wiaze sie z kilkoma niedogodnosciami. brak wyswietalnia na FIS, brak sterowania z kierownicy (choc pewnie mozna to jakos zaadaptowac). pewnie te wszystkie niedogodnosci, a przy okazji bardzo przyzwoity dzwiek Bose odstrecza potencjalnych chetnych od ingerencji w slupki/drzwi/zwrotnice/kable itp

to jest wylacznie moja opinia, w kazdym razie jak widzisz w ciagu dwoch dni niewiele - w Twoim rozumieniu - osob zaangazowalo sie tak jak oczekiwales.
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 12:04   

and808 napisał/a:
brak wyswietalnia na FIS, brak sterowania z kierownicy


Się da :) Wszystko zależy co włożymy i jak podejdziemy do tematu przeróbek :) i co chcemy uzyskać :)
 
 
Grain 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 241
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2011-03-04, 20:32   

Mad_MAX, to podpowiedz mi jak można zgra radiem Alpine
_________________
Było S8....:(
 
 
RadziuS8
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-05, 09:20   

powiem tak. Ja sie zawiolem na Alpine IA-D105R bo zima nie dzialal ekran dotykowy dopuki sie nie rozgrzal, wiec jak dla mnie to porazka gralo podobnie do pieneera wiec wzialem Pioneera, najpierw mialem Pioneera D3 pizniej zamienilem go na HD1 lepiej gralo i ma wwbudowany dysk :)

[ Dodano: 2011-03-05, 09:21 ]
Oj nie przeczytalem ze to do kogo innego :) sorry
 
 
Przemek21 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 d2
Wiek: 43
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 250
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-11-26, 20:06   

JA też uważam że oryginalne nagłośnienie bose nie gra najlepiej,
A wiec zaczynam prace nad car audio w moim aucie zmieniam wszystko
radio a przede wszystkim głośniki ze starego nagłośnienia cudów nie będzie, dlatego że w drzwiach są małe głośniczki z przodu 13cm a z tyłu 10cm
na razie kompletuje zestaw wiec radio naviplus ze zmieniarką wzmacniaczem i głośnikami bose sprzedać za jakieś drobne
 
 
Marecki 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 280
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2013-11-27, 09:10   

Przemek21 napisał/a:
JA też uważam że oryginalne nagłośnienie bose nie gra najlepiej,

Nie wiem ale u mnie gra bardzo ładnie i nie narzekam.Nie jednego już uwiodło Bose w moim autku.
_________________
Jazda prosto jest dość nudna, zakrętami trudna, a bokami cudna dla A8 i A6
 
 
kmicic-lt 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 [AHC]
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 386
Skąd: 3-miasto/Oslo
Wysłany: 2013-11-27, 09:22   

Marecki napisał/a:
Przemek21 napisał/a:
JA też uważam że oryginalne nagłośnienie bose nie gra najlepiej,

Nie wiem ale u mnie gra bardzo ładnie i nie narzekam.Nie jednego już uwiodło Bose w moim autku.


Zgadzam sie u mnie też ładnie to hula. Kiedyś się bawiłem w tego typu przeróbki - jak sie nie zainwestuje kasy w wysokiej jakości sprzęt (audiofilski) + umiejetność połączenia tego wszystkiego w jedną całość (przewody, zwrotnice itp.), - to efekt wyjdzie marny.
Jak ktos chce, ażeby było go tylko słychać na ulicy to niech sobie kupi tubę basową i po sprawie :-P .
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2013-11-27, 12:17   

Mi jedynie brakowało basu w tym aucie, miałem zmienione radio, dołożony subofer i wzmacniacz wszystko z Alpine i ładnie współpracowało ze sobą :) ale jak ktoś naprawdę chce coś dobrego zrobić w D2 to tak jak kolega wyżej napisał trzeba podumać nad zmianą głośników :)
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
JanekS13 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Janek
Jeżdzę: A8L D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 457
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-11-28, 08:37   

Przemek21 napisał/a:
JA też uważam że oryginalne nagłośnienie bose nie gra najlepiej,
A wiec zaczynam prace nad car audio w moim aucie zmieniam wszystko
radio a przede wszystkim głośniki ze starego nagłośnienia cudów nie będzie, dlatego że w drzwiach są małe głośniczki z przodu 13cm a z tyłu 10cm
na razie kompletuje zestaw wiec radio naviplus ze zmieniarką wzmacniaczem i głośnikami bose sprzedać za jakieś drobne


ok z tego już wiem postu jakie są rozmiary głośników ewentualnie jaka głębokość ich jest .
Co jeszcze mnie interesuje to wielkość głośników w półce .
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-28, 09:54   

Wg mnie bose w D3 gra naprawde ladnie, mam porownanie do kilku aut z lepszym fabrycznym naglosnieniem, np saab 9-3 zestaw harman kardon (300W) i gralo to duzo slabiej. W poprzednich autach, ulepszalem audio (wygluszenie, lepsze komponenty), a w A8 po prostu nie czuje takiej potrzeby, bo gra naprawde ladnie.

Ma ktos porownanie A8 d2 bose z A8 d3 bose?
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-28, 11:18   

kurcze czytam ze ktos z bose jest nie zadowolony i jestem w ciezkim szoku bo u mnie jest rewelka co prawda audiofilem nie jestem ale do dzwieku sie przypinam jak cos jest nie tak bass w moim aucie jest tak mocny ze czuje jak by mi płuca sie odrywały do tego nic mi nie trzeszczy do porównania mam w domu z-5500 na Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro czyli jeden z lepszych duetów .
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2013-11-28, 12:23   

Korton, Tak ja mam porównanie :) Miałem wcześniej D2 z BOSE i teraz mam D3 z BOSE :) W D2 musiałem dołożyć wzmacniacz i subofer 500W RMS, żebym był zadowolony z efektu :) w D3 już nie muszę nic dokładać :) można by coś kombinować, ale powiem szczerze, że jak dla mnie efekt jest super i nic nie będę w Niej ruszał, chociaż cały sprzęt leży i czeka w domu, ale raczej zamontuję go w moim drugim aucie :) W D2 miałem cały zestaw BOSE + wzmacniacz + subofer 500RMS-1500max, radio, zmieniarkę na 6mp3 wszystko Alpine i wtedy byłem zadowolony z efektu :)
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.