Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto wykupić AC ile płacicie za taki pakiet ?  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 23:00   

Labas to masz zaj...cie dobra cenę jak w pakiecie. Czy ktos mi powie czy ja se moge ubezpieczyć swoja babcie na 20tyś? czy to jest realne bo z tego co pytałem nie ma opcji.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-06-29, 23:41   

Lechu napisał/a:
FOSS, jeśli uważasz, że Cie oszukano to możesz walczyć przecież ;)

No walczę, z różnym skutkiem niestety ale na pierwszej wycenie szkody nigdy się nie skończyło ;)

Lechu napisał/a:
Jak Ci nie pasuje zwyżka to przecież można zmienić ubezpieczyciela ;)

Teraz trochę trudniej w tej kwestii, czasem taniej nawet jest pozostać u swojego ubezpieczyciela niż zmieniać.
Jest jakiś centralny rejestr szkód komunikacyjnych i wszyscy mają w niego podgląd więc inny ubezpieczyciel też może powziąć informację o szkodzie.
To tak bez szczegółów piszę bo nie pracuję w tej branży i nie mam o tym jakiejś szerszej wiedzy ale jak zawierałem kolejne ubezpieczenia to okazywało się, że pomimo szkody najtaniej jest pozostać u swojego niż się przenieść.

Apophis napisał/a:
FOSS marudo....

Ja nie marudzę, ja próbuję prowadzić konstruktywną dyskusję <tak>

Apophis napisał/a:
Wiesz ja nie składam do skarpety ale inwestuje w auto. Co mi po AC jak rozrzad do wymiany i z racji opłacenia składki na serwis nie starczy :D
Niestety ja musze na tym oszczedzić i tez swoje nerwy.

O widzisz, i tak trzeba było od początku a nie jakąś ideologię do tematu dorabiać.
Jest jakiś czysty rachunek ekonomiczny i można to jakoś zrozumieć ;)

Apophis napisał/a:
I spokój ducha bede miał jak rozpieprze auto bo to ja je rozpieprze a nie żyd mnie okradnie na wycenie.

Heheheee, i znowu pomieszanie z poplątaniem.... bo jak rozwalisz swoje auto to to czy masz AC czy nie masz i czy jakiś żyd z ubezpieczalni cię oszuka czy nie to to nie ma nic do znaczenia - fakt pozostaje faktem, że to ty rozwaliłeś a nie ktoś inny ;)

labas napisał/a:
Za dodatkową opłatą 90 zł nie tracę zniżek.

Ano, jak widzisz uzasadnienie to nawet dopłacasz.... tak samo jak do naprawy serwisowej albo do szyb albo do najlepszego pakietu Assistance - każdy sam kalkuluje co mu się opłaca.

Mi kilkukrotnie zdarzyło się korzystać z Assistance i cieszyłem się, że kupiłem taki a nie inny pakiet.
Kilka lat temu 100km od domu padła mi pompa paliwa w mojej Ex S8D2 - byłem z całą rodziną (2+2) na wycieczce więc przyjechała laweta z podwójną kabiną i zabrała i samochód i całą naszą rodzinkę. Auto zawieźli pod wskazany adres a nas wszystkich do domu. Tylko ta jedna interwencja kosztowała by mnie więcej niż cały Assistance gdybym miał to pokryć z własnej kieszeni ;)

labas napisał/a:
Parę lat temu(7) miałem małe zdarzenie, naprawa kosztowała 70tyś. zł, gdybym nie miał AC to byłaby masakra.

Ładna naprawa, nie ma co. I teraz weź zapłać to z własnej kieszeni. Jak kogoś stać to nawet okiem nie mrugnie, albo zapłaci albo sprzeda złom i kupi sobie drugi taki sam (bo kto bogatemu zabroni jak tu kolega mówi) ale jak się nie ma kasy i AC również nie to już tak kolorowo nie jest.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 23:46   

ASS to ja se mam :) Drogie nie jest a przydatne dla 20letniego auta :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-06-29, 23:49   

Apophis napisał/a:
Czy ktos mi powie czy ja se moge ubezpieczyć swoja babcie na 20tyś? czy to jest realne bo z tego co pytałem nie ma opcji.

Jeżeli cena ta nie ma pokrycia w aucie to ruch ten jest kompletnie pozbawiony sensu.
I tak w przypadku szkody ubezpieczyciel dokonuje ponownej wyceny na dzień powstania szkody i tu zwyczajowo rzeczoznawcy równo lecą w ch...ja i jak sobie podciągnąłeś wartość do góry to nie masz co liczyć, że ktokolwiek to uzna.
No chyba, że wiesz komu dać w łapę i odpowiednio "posmarujesz" temat.

Mam doświadczenie z moim obecnym D3 które ze względu na liczne przeróbki i wyposażenie wyraźnie odchodzące od oryginału na dzień ubezpieczania przechodziło indywidualną wycenę do AC. Po niewielkim zdarzeniu drogowym nagle okazało się, że ubezpieczyciel nie chce trzymać tej wartości pomimo tego, że to oni sami dla siebie robili wcześniejszą wycenę.
Taki tu bandycki kraj ale i tak nie żałuję, że kupiłem AC, bo jednak mam w kieszeni więcej niż gdybym tego ubezpieczenia nie miał.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 23:57   

Aaa to kuku miałes jakieś??

No tak tez słyszałem że lepiej se dac spokój z ubezpieczaniem staruszka bo i tak nic nie zyskam.
20tys to moja wartośc bo auto po korekcie lakieru bedzie praktycznie tiptop.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-30, 00:03   

oni wyceniaja wartosc auta wlg tego co wyszlo z salonu , a to co tam wsadziles po drodze jest nie istotne wtedy tylko sąd
jak brac ac to najlepszy BYŁ jakis czas temu link4 pod warunkiem:bez wkladu wlasnego, wykupu amortyzacji ktora i tak policza ze wzgl na wiek auta , do tego rozliczenie gotówkowe na oryginalnych czesciach ,nie aso i przy tych zalozeniach jestescie w domu :)
wycena auta tez musi wysoko oscylowac , ja przy wartosci auta 24tys placilem za pakiet jakos 2,1k , zajumali mi lusterka choc mialem Skowe (robili fotki ze byly Skowe )policzyli za takie jak auto wyjechalo z fabryki czyli zwykle na szczescie fotochromy ... amortyzacje policzyli za wiek auta jakies 20% pomimo ze amortyzacje wykupilem ale i tak zaplacili srogo pozniej zamiast placic mniej bo to byla pierwsza szkoda tak czy siak nie z mojej winy chcieli odemnie cos kolo 3k ...a za ubezpieczenie d3 z 2004 na tych samych warunkach rowniez na mnie chcieli 1,5 k przy czym d3 bylo o 35k drozsze od d2 ... to jest dziwne ... oba auta parkowane na tej samej ulicy i jezdzone przeze mnie chore podejscie chory kraj
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
rav85 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: Huracan Perf&Maclaren600LT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-30, 19:28   

ja mam wykupione AC w link 4 przy zniżkach 60 % place za pełen pakiet 2780zl

w pakiecie mam:

- ubezpieczenie kluczyków- opon czy cos tam

- szyby - wymiana na szybę firmy sram glass

- brak potraceń amortyzacji

- naprawa na oryginalnych częściach

- holowanie w pl/eu do 300 km

- samochód zastępczy, hotel do 3/5 dni chyba

wartość auto z AC 34800zl

nie za bardzo sie kwapiłem żeby brać AC, za samo OC zapłacił bym ok 780zl, lecz boje sie ze w razie kradzieży , wypadku popłynę z kasa bo wyklepać aluminium raczej ciężko i sporo A8 dostaje całkę z ubezpieczenia.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-06-30, 21:26   

ja mam w link 4 oc + mini AC (ubezpieczenie prze kradzieżą oraz warunkami pogodowymi ) z rozszeżonym pakietem assistance opony + auto zastępcze cos tam jeszcze za 870zł na rok :D
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-06-30, 22:21   

martin_rs4 napisał/a:
ja mam w link 4 oc + mini AC (ubezpieczenie prze kradzieżą oraz warunkami pogodowymi ) z rozszeżonym pakietem assistance opony + auto zastępcze cos tam jeszcze za 870zł na rok :D



mam to samiutko,tyle że płaciłem 2000zł przy 0% zniżek ;) + Assistance PZU z limitem holowania 1000km za 507zł
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 22:47   

jordan233 napisał/a:
Assistance PZU z limitem holowania 1000km za 507zł


A to mnie ciekawi bo ja mam opcje europa czyli cały kraj i 1000km od granicy w UE za 401zł rocznie.
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2015-06-30, 23:05   

Maciek a nie lepiej Ci wykupić ADAC Plus na Europę za 80€ ?? Ja się zastanawia czy zamiast wykupowac assistance tu w pl to nie wrócić znów do ADAC <bezradny>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-30, 23:08   

ADAC nie działa to w PL jest tam szereg jakis mało jasnych dla mnie punktów. To za 80E to mi gadali że tylko w DE i wtedy tylko na auta zameldowane w DE :D

Wiesz ja sie nie wypuszczam czesto dalej jak te 1000km.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-06-30, 23:11   

Apophis napisał/a:
jordan233 napisał/a:
Assistance PZU z limitem holowania 1000km za 507zł


A to mnie ciekawi bo ja mam opcje europa czyli cały kraj i 1000km od granicy w UE za 401zł rocznie.


Tak mi wyliczyli na infolini ,to samo w agencji PZU , a masz w PZU OC?? bo wtedy jest taniej.
OC ma mz LINK 4

martin_rs4 napisał/a:
Maciek a nie lepiej Ci wykupić ADAC Plus na Europę za 80€ ?? Ja się zastanawia czy zamiast wykupowac assistance tu w pl to nie wrócić znów do ADAC <bezradny>


Jak dla mnie ADAC się chowa,limit holowania do 300 EURO
Gdzie kilometr holowania w Europie Zachodzniej to 5,90 Euro (cennik PZU)
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
speedanad 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 52
Skąd: Stegna
Wysłany: 2015-06-30, 23:12   

Chciałem wykupić AC i powiedzieli w ubezpieczalni że samochodów starszych niż 15 lat nie ubezpieczają AC.
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-06-30, 23:13   

speedcar5 napisał/a:
Chciałem wykupić AC i powiedzieli w ubezpieczalni że samochodów starszych niż 15 lat nie ubezpieczają AC.


A gdzie próbowałeś wykupić?
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.