Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 4.2PB ] Jaki olej silnikowy polecacie?  
Autor Wiadomość
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-07, 17:56   

Czyli można? można ! różnica prosta do kalkulacji dbajmy o to by silnik mial zawsze najlepszy jakościowo olej i trzymajmy się wymian nie późniejszych niż 10-13000 km a nie będziemy narzekać na silnik

ja 3mam się ściśle 10000 km wymiany i wiem ze silnik w każdych warunkach pracuje na najlepszym jakościowo oleju trzymającem bardzo dobre parametry i dla mnie jest to ekonomicznie opłacalne biorąc pod uwagę koszty remontu silnika ;)

pozdrawiam
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 18:05   

W niedawnym czasie spotkałem się w pracy z 3 osobami które nie wiedza co to jest wymiana oleju.
1. Fiat panda 2008r.140tys przebiegu od nowosci i od nowości właściciel ją posiada tak jak olej(dolewa gdy trzeba i tyle)
2. Toyota Avensis 1.8PB rok 2001. Ok 180tys przebiegu i od 13lat w jednych rekach.
Olej jak i opony zimowe nie zmieniane od nowości :)
3. Ford focus 98rok. Przebieg ponad 200tyś. Od ponad 2 lat w posiadaniu jednego znajomego-tylko dolewa. Przebiegi ok 15tyś rocznie.

Kiedyś miałem kupić sobie seata toledo od kolegi lecz jak sie okazało że od kupna(perzejechał ok 40tyś)nie zmienił oleju podziękowałem.

Pisze to jako ciekawostkę,dwa ostatnie przypadki to polacy lecz trzy pierwsze przypadki to auta jeżdzące w DE. Takich przypadków znam jeszcze kilka ale brak mi bliższych danych.
Takich przypadków są tu setki tysięcy więc nie dziwota że auta sprowadzane potem mają pakiety startowe na szeroka skalę. :)
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-07, 18:09   

co do pandowozu i avensisa to nie dziwie się bo żłopią olej na potegę :P o fordac h to tam się nie wypowiem

ale biorąc bardziej serio to taka prawda ostatnia wymiana na gwarancji w serwisie a później jak przypadnie albo zmieni albo szkoda mo 30e na usługe i 60 e na olej przynajmniej raz na 15000 <jezu>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 18:31   

Witam!

Apophis napisał/a:
W niedawnym czasie spotkałem się w pracy z 3 osobami które nie wiedza co to jest wymiana oleju.
- i co w tym dziwnego? :) Po co generowac koszty? :)
Cytat:
Takich przypadków są tu setki tysięcy więc nie dziwota że auta sprowadzane potem mają pakiety startowe na szeroka skalę.
a tu sie nie zodze!
Od jakiegos czasu nawet kompakty sa wyposazane w magiczny "przypominacz" SERVICE i to juz wymusza dzialanie.Ponadto przy TÜV (raz na dwa lata) diagnosta powinien wyjac bagnet i sprawdzic stan oleju.Jesli jest stary to nie podpisze.


Stefan.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 19:28   

dracus6662 napisał/a:
albo szkoda mo 30e na usługe i 60 e na olej przynajmniej raz na 15000 <jezu>

Raczej jest taniej :) Ja sie ostatnio w dupowozie zmieściłem w 25€

majkaistefan napisał/a:
Od jakiegos czasu nawet kompakty sa wyposazane w magiczny "przypominacz" SERVICE i to juz wymusza dzialanie.Ponadto przy TÜV (raz na dwa lata) diagnosta powinien wyjac bagnet i sprawdzic stan oleju.Jesli jest stary to nie podpisze.



Taki przypominacz wielu nawet nie wie co oznacza a z diagnostami to jest róznie. WIęc reasumując złomy jeźdżą :)
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-07, 19:35   

o no to jescze taniej :p co do przypominacza to oznacza ze zwagowac już czas i nic nie płacze , 5 minut czasu i jakieś 30 -40e za podpiecie jeżeli własnego nie ma i tak zostaje spora sumka ;P

Co o diesla to co taki diagnosta sprawdzi jak tam długo nie trzeba czekac olej zaraz kolor węgla <niewiem>
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 19:51   

Na kilku TUV byłem i żaden do bagnetu nie zagladał nawet. Opcja "service" się w mojej A8 świeciła przez 5 lat teraz sam se to kasuje i na serio przyzwyczaiłem sie że tam se cos mruga.
Olej oczywiście zmieniałem :D
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-07, 20:23   

he he przyzwycziłem się że mruga :-D :-D :-D :-D :-D dobre dobre , mnie to czasem atakuje pomarańczowa przez lpg czasem nie ma jej długo a czasem pojawi sie szybcie j, że tak powiem pojawia się i znika :-D

COo do oleju to wiadomo zmiana i kasacja service i hulam dalej ale zawsze najpierw zmiana później kasacja nigdy kasacja a o zmianie się zapomina jakoś a w olej zaopatruje sie w duisburgu :D
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4800
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2014-10-07, 20:56   

fordy tylko bardzo trupy i traktory biorą
benzyny co najwyżej wychlapują :)
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 22:17   

Witam!

dracus6662 napisał/a:
w olej zaopatruje sie w duisburgu
to tam rafineria jest czy kolejna firma z "atrakcyjnymi cenami" bo poprzednia dwa lata twemu spacyfikowali?

Stefan.
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-08, 06:42   

Stefan jak narazie to jedyne znane mi źródło najbliżej od venlo gdzie mogę dostać LM 0W40 synthoil energy , bo jako sam LM dostane nawet i w PL ale 0W40 najbliżej to tylko tam to i tak około chyba 60 km czy jakoś tak plus minus od Venlo :D
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-08, 18:22   

Witam!
Czy chodzi o taki "Liqui Moly 1361 Synthöl Energy 0 W-40 5 Liter Preis: EUR 50,22 (EUR 10,04 / l) Kostenlose Lieferung" to jest u zaufanego (ATU) sprzedawcy

Moim zdaniem jest to jednak przerost formy nad trescia.

Stefan.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2014-10-08, 18:35   

Drogi ten olej jak za 5L :/
_________________
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-10-08, 19:05   

to i tak tanio bo jak 78 e płacę ale nie ma tu przerostu formy nad treścia autko o niebo lepiej śie zbiera i silnik w 100 procenentach ciszej pracuje i od pierwszego ułamka sekundy smaruje wszystkie częsci silnika poprostu jest o wiele rzadszy zwłaszcza jesienią i zimą to mega da się zobaczyć te róznicę jeżdze na nim od 3 lat i naprawdę polecam , byle tylko podróbki nie kupić , ja kupuję od autoryzowanego dealera w duisburgu i 100 procent legal żadna podróbka , warto :D
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
danielos8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: e46coupe
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 342
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-08, 19:12   

krzychu22.p1i napisał/a:
Drogi ten olej jak za 5L :/


KRzyśku tak jest własnie drogo za granicą. Jak patrzałem na cene motula to był 2x razy drozszy niż w polsce. tak samo na głupiej stacji litr tego samego castrola w nl 26euro a w pl niecałe 50 zł <jezu>
_________________
dare to be great
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.