Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 2.5TDI ] Cyfrowa zmieniarka A8 D2  
Autor Wiadomość
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-24, 18:26   [D2 97 2.5TDI ] Cyfrowa zmieniarka A8 D2

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem autka A8 D2 z 1997roku z radiem Delta. Jedyne czego mi w nim brakuje, to własnej muzyki. Niestety żadne kasetki czy transmiter nie są w stanie oddać muzyki w dobrej jakości, więc chciałbym kupić zmieniarkę czy emulator jakiś do mojego autka, najlepiej na karty SD czy pendrive. Problem jednak polega w tym, że nie mogę znaleźć żadnego który byłby kompatybilny z moim radiem. Wszędzie dosłownie przy każdej zmieniarce pisze, że kompatybilne z rocznika 1999+ i wymienione inne radia. Co ze starszą deltą z 1997 roku? Czy jest na to jakieś wyjście? Może ktoś był w takiej sytuacji i wie jak sobie z tym można poradzić? Cena myślę że 200-400zł za takie urządzenie :) Prosze o pomoc :)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin

Wysłany: 2014-11-25, 10:31   

Jak chcesz fabryczne to wymienic radio na minimum Concert.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-25, 11:26   

Hmm, ale co dałaby wymiana na concert? Czyli na takie radyjko:
http://allegro.pl/radio-a...4829082235.html

Jest niemalże identyczne jak moja delta:
http://allegro.pl/radio-a...4831225891.html

Chyba, że masz na myśli radio concert II?
http://allegro.pl/radio-c...4826937229.html

Jeżeli chodzi rzeczywiście o concert II, to będzie tylko 6 płyt (za cenę około 600zł <jezu> ), a ja wyraźnie zaznaczyłem że chciałbym rozwiązać problem zmieniarką cyfrową, czyli nie na CD, tylko na USB lub karty SD. Czyli chodziłoby mi o takowa zmieniarkę:
http://allegro.pl/zmienia...4778255857.html

Podaję to jako przykład, aby zobaczyć typ, że to nie jest zmieniarka CD. Warto zauważyć, że wszystkie cyfrowe zmieniarki pasują do modeli A8 1999+, a ja mam rocznik 97. Tu się pojawia problem, gdyż nigdzie nie potrafię znaleźć zmieniarki cyfrowej do rocznika 97 lub radia delta, to nie jest moja branża i nie wiem jak ten problem obejść. Logicznie rozumując już bardziej opłaca się kupić radio concert I i taką zmieniarkę niż concert II. Jednak nie wiem czy to dobre rozwiązanie, dlatego proszę o porady :)

Przeszukałem mega dużo tematów na tym forum o zmieniarkach dla rocznika 97, ale nie było ani jednego tematu tyczącego się zmieniarki cyfrowej ;/

Ewentualnością jest jeszcze wymiana na radio firmy Alpine, o której dużo się naczytałem, że wiele osób montuje te radia w Audi. Byłoby jakieś pasujące radio do A8 D2 tej firmy?

Edit: Jako, że znam sie profesjonalnie na tym, to nawet nie wiedziałem jakie radio mam dokładnie :D Jest to jednak gamma, nie delta, a zmylił mnie identyczny wygląd:
http://allegro.pl/radio-g...4817866001.html
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin

Wysłany: 2014-11-26, 14:43   

Chodzi o to, że pod Delte i Gamme nic nie podpasujesz. Jak czytałeś forum, to musiałeś i czytac o Phatboxie. Wiec jeśli chcesz cos podobnego to czeka Cie wymiana radia + zakup zmieniarki na mp3/flac etc.

PS - Gamma w ogóle nie obsługiwała zmieniarki, Delta - zmieniarke Alpine'a, a Concert - Panasonica (obie na płyty CD)
_________________
Black Cars Matters
 
 
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-26, 15:03   

dzięki dice111 za odpowiedź :)
Hmm, czyli widzę dwie opcje:

1) Wpiąć się w któreś z kabli zasilających radio, założyć kostkę i wyprowadzić wejście na jack aby podłączyć telefon czy mp3. Taką jedyną opcję po obejrzeniu mojego radia powiedział mi jeden facet ze sklepu elektrycznego, który na moje oko ma pojęcie o tym co mówi.

2) Wymiana radia na concert II. Dice111 widziałem temat już dokładnie taki sam, że ktoś wymienił radio gamma na concert II i pasowało ono idealnie, tylko nie działało podświetlenie i antena. Doradzałeś tam elumator/adapter CAN, jednak tamta aukcja wygasła. Czy mógłbyś tutaj podesłać mi w odpowiedzi link do czegoś takiego?

Ogółem którą z tych opcji polecasz, jak to wygląda z punktu widzenia doświadczonego człowieka w tej materii? Lepiej kombinować z tym jackiem i da to jakość jak płyta i radio, czy będzie lipa jak transmiter?

Prosiłbym jeszcze o specyfikację czy jakiś opis radia concert II do audi A8, nigdzie nawet nie można znaleźć na ile płyt ono jest (czy na 6 czy na 1).
 
 
tomek808 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: lexus is300sc ,saab cabrio
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 176
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-11-26, 15:27   

ja wlutowałem w płytę główną stary kabel od słuchawek ,wypuściłem go w małym schowku koło ręcznego i mp3..kasetę trzeba tak zablokować by na tape działało mp3..ja wszystko wywaliłem i zmostkowałem by nic nie warczało w środku...dzwięk jest super bo wlutowałem się bezpośrednio pod wzmacniacz...jedyna opcja bez wymiany radia i zmieniarki.zrobiłem to bez odpinania radia by nie zablokowało sie bo nie mam kodu..jest jeszcze jedna opcja by to fajnie zrobić a mianowicie na chińskich stronach sa takie odtwarzacze na karty i pendriwe..do tego jest pilot...montuje się to w miejsce kasety i wlutowuje 3 kable w płyte pod wzmacniacz.. wszystko ładnie wygląda i kosztuje to grosze ale najgorsze jest to zamówić bo czeka się 3 tyg ...ja odpuściłem i zrobiłem pod mp3
 
 
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-26, 18:20   

A czy radio concert II przykładowo z audi A4 będzie pasować? Na niektórych aukcjach widuję wpis, że pasuje praktycznie do wszystkich modeli audi (od A3 do A8)? Bardzo dużo jest takich właśnie z A3/A4 ewentualnie A6 i nie wiem czy takie mógłbym kupić? Skłaniam się coraz bardziej ku wymianie radia na oryginalne, na co zwracać uwagę przy zakupie? :) Przykładowo takie jak tu:
http://allegro.pl/audi-a4...4808241944.html
To radio jest na 1 płytę CD czy na kilka?

I jaki trzeba kupić ten przetwornik/emulator do tego aby działało podświetlenie? Czy będzie wtedy też działać ekran między kierownicą?
 
 
kryhawrc 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krystian
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 369
Skąd: Gorzów / Hooge Zwaluwe
Wysłany: 2014-11-26, 19:37   

W a6 miałem Concert'a dokupiłem zmieniarkę cyfrowa na karty SD,penrive itp. Wszystko działało prawidłowo. Zmieniarka przystosowana do radia z prawidłowa wtyczką.
Aby wszystko sprawnie dzialało ,jedynie pliki z muzyką musiały być umieszczone w 6ciu folderach aby wszystko działalo jak w oryginale.
takie o to coś-Zmieniarka
 
 
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-26, 19:46   

kryhawrc napisał/a:
W a6 miałem Concert'a dokupiłem zmieniarkę cyfrowa na karty SD,penrive itp. Wszystko działało prawidłowo. Zmieniarka przystosowana do radia z prawidłowa wtyczką.
Aby wszystko sprawnie dzialało ,jedynie pliki z muzyką musiały być umieszczone w 6ciu folderach aby wszystko działalo jak w oryginale.
takie o to coś-Zmieniarka


Jakbyś był łaskaw przeczytać, że ja mam gamme a nie concerta... I tam nie ma wyjścia na zmieniarkę, ehh co za ludzie...
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin

Wysłany: 2014-11-26, 20:07   

Albo opcja pierwsza jak tez pisał tomek808, albo wymiana radia. Nie kupowałbym Concerta II tylko I (kaseciak) i najlepiej na podzespołach Panasonica (nie ma problemu z głośnoscią - uwalony potencjometr)
_________________
Black Cars Matters
 
 
Tianse 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2.5
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 30
Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-26, 20:40   

dice111 czyli polecasz wymienić na zwykły concert i do tego zmieniarkę można cyfrową wtedy? :) Czy mógłbym zrobić to w taki sposób? Kupuję oto takie radyjko:
http://allegro.pl/audi-co...4820512600.html (dobre? na co zwrócić uwagę podczas kupna oprócz tego, aby miało kod? tu pisze własnie o tym potencjomatrze)
Do tego dokupuję taką zmieniarkę:
http://allegro.pl/zmienia...4778255857.html
Czy to dobra zmieniarka, na karty SD będzie lepiej grać niż na płyty? Jeśli nie to jaką kupić?

Wtedy montuję radio concert, wpinam do niego zmieniarkę robiąc sobie wyjście na nią gdzieś i montuję zmieniarkę w samochodzie. Będzie dobra jakość? Nie trzeba już do tego żadnych modułów CAN itd?

Ogółem dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem :)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin

Wysłany: 2014-11-27, 09:55   

Do Concerta I nie porzebujesz żadnych adapterów CAN. Potrzebujesz radio, kabel do zmieniarki taki jak na 6 zdjeciu http://allegro.pl/audi-vw...4809258226.html (ten pod Panasonic, ten pod Alpine ma zamienione któreś piny, ale mozna to przelutowac, tylko po co?) i zmieniarke.
Kod dobrze mieć, no chyba, że radio jest złamane i kodu już nie chce.
Dokladnie, 22 cm, np takie: http://allegro.pl/radio-a...4748009350.html
a nie z lifta bo nie dopasujesz do starej ramki http://allegro.pl/radio-a...4745175260.html i odcienie tez plastyku bodaj sa rozne.
Tej w/w nie znam, u siebie mam cos takiego http://allegro.pl/orygina...4822758743.html - opinie o nim mozesz poczytac na forum.
_________________
Black Cars Matters
 
 
kryhawrc 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krystian
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 369
Skąd: Gorzów / Hooge Zwaluwe
Wysłany: 2014-12-01, 21:55   

Tianse napisał/a:
kryhawrc napisał/a:
W a6 miałem Concert'a dokupiłem zmieniarkę cyfrowa na karty SD,penrive itp. Wszystko działało prawidłowo. Zmieniarka przystosowana do radia z prawidłowa wtyczką.
Aby wszystko sprawnie dzialało ,jedynie pliki z muzyką musiały być umieszczone w 6ciu folderach aby wszystko działalo jak w oryginale.
takie o to coś-Zmieniarka


Jakbyś był łaskaw przeczytać, że ja mam gamme a nie concerta... I tam nie ma wyjścia na zmieniarkę, ehh co za ludzie...

Jakbyś byl łaskaw to czytaj to co pisałes wczesniej-pytasz jakie radio włożyc to zasugerowałem ci jaka ja mialem opcje -co za ludzie

Poza tym piszesz na samym początku że jesteś szczęsliwym posiadaczem audi z radiem DELTA <hmm>

Proponuje się ogarnąć i zdecydować
 
 
btuner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2800
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kristof
Jeżdzę: D2
Wiek: 42
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 52
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-01-16, 13:13   

tomek808 napisał/a:
ja wlutowałem w płytę główną stary kabel od słuchawek ,wypuściłem go w małym schowku koło ręcznego i mp3..kasetę trzeba tak zablokować by na tape działało mp3..ja wszystko wywaliłem i zmostkowałem by nic nie warczało w środku...dzwięk jest super bo wlutowałem się bezpośrednio pod wzmacniacz...jedyna opcja bez wymiany radia i zmieniarki.zrobiłem to bez odpinania radia by nie zablokowało sie bo nie mam kodu..


W jakim radiu robiłeś opisany wyżej upgrade? Masz jakieś zdjęcie dokładnego miejsca wlutowania przewodów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.