Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 97 4.2PB ] Problem za skrzynią biegów a błąd P0703  
Autor Wiadomość
Rezerwista 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2013-12-27, 21:56   

ernesto napisał/a:
Rezerwista napisał/a:
jak jadę sobie normalnie bez wariacji to tak jakby też podnosił sobie obroty o np. 200 nie więcej żeby zmienić bieg na kolejny


Czyżby objawy ślizgania? A jadąc na 3 lub 4 biegu w trybie +/- i mocno wciśniesz w podłogę nie masz wrażenia że obrotomierz skacze do góry?
Lub inaczej dajesz gaz na poszczególnym biegu do połowy powiedzmy na 3 biegu, obroty podskakują do około 2000 i stoją w miejscu a auto pomału przyspiesza? Zupełnie jak byś jechał multitronikiem? A odpuszczając gaz obroty spadają?


Nie mam absolutnie żadnych objawów ślizgania się jedynie co mnie niepokoi to fakt że moja maleńka podbija sobie obroty przy takiej normalnej jeździe o 200-300 i zmienia bieg. Czasami jak zrobię kick-down to jakby chwilkę dłużej zastanawiała sie który bieg wrzucić... co do spadających obrotów to mam taką sytuację że lecę np. sobie 140km/h i zupełnie spuszczam nogę z gazu wtedy obroty spadają np. o 600-800 czuć że silnik hamuje i po chwili podbija obroty do góry i tak do momentu aż zejdzie do 100km/h. Dodam tylko że do prędkości 100km/h nie dzieje się nic prócz tego podbijania obrotów i zmiany biegu na kolejny. Dziękuję wszystkim za pomoc i czekam na ewentualne kolejne wskazówki.
 
 
krystek78 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krystian
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 46
Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 187
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-12-28, 07:41   

Te wlasnie podbicie obrotow przed zmiana to jest uslizg.wyglada na konwekter.podpiac waga i zobaczyc ewentualne bledy skrzyni i silnika.w czasie jazdy na vagu mozna obczaic jak konwekter spina i inne wazne parametry pracy skrzyni
_________________

 
 
Rezerwista 
Użytkownik


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi A8 D3
Dołączył: 19 Gru 2013
Posty: 18
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-01-11, 10:42   

krystek dziękuję za odpowiedź... Problem polega na tym że moje maleństwo nie ma żadnych błędów ani w skrzyni ani też w silniku i tu jest problem... A przecież nie wołałbym pomocy u was tak dla jaj... mnie też to zastanawia własnie że nie ma absolutnie nic... jedyny to był ten błąd P0703 ale to tez źle go na początku z moim mechanikiem sprawdzałem... moja aurelcia nie chwaląc się jest na serio we wspaniałej kondycji... Dziwne jest to wszystko a mnie to irytuje bo z jednej strony ma być perfekcyjna z drugiej zaś nie chcę za dużo grzebać żeby sie nie poskładała na amen...
 
 
hollq 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Pawel
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 45
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-05-03, 16:36   

Panowie odświeżam temat. Dzisiaj kasowalem błędy z Vag i przegoniłem nieco auto. skrzynia urzywana na +/-. Cały czas podaje mi błąd p0703, wiec skasowalem błąd i jazda na testy. Wracając do domu zjezdzałem na 1 biegu z górki pod domem, i wlasnie tutaj pojawił mi się spory problem gdyż skrzynia sama przerzuciła biegi do 5 nie przyspieszając ani nic dziwnego się nie działo. po tym przeszła oczywiście w tryb awaryjny. Po zaparkowaniu auta podpinka raz jeszcze. tym razem skrzynia podała mi błąd odnośnie złego przełożenia biegów. błąd skasowałem wróciła do normalnego trybu pracy jednakże pozostał błąd p0703. Po wrzuceniu "D" odczułem mocniejsze szarpnięcie niż zwykle to bywało. po puszczeniu hamulca nic się nie stało. skrzynia zaczęła się ślizgać i przy obracaniu kierownicą i dodawaniu gazu słychać jakieś gruchotanie. na wstecznym działa cacy, nie słychać gruchotania ani nie slizga. Macie jakieś pomysły co mogło się sypnąć w skrzyni?
 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-05-03, 16:44   

Kosz forwardu pewnie pękł - lub zabezpieczenie kosza
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
hollq 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Pawel
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 45
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-05-03, 16:51   

Orientuje się ktoś czy jest ogólnie możliwość wsadzenia manualnej skrzyni z a6 2,5 tdi? gdzieś mi się kiedyś taki temat w oczy rzucił
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2017-05-05, 07:34   

hollq napisał/a:
Macie jakieś pomysły co mogło się sypnąć w skrzyni?


Skrzynia na stół, moja czeka w kolejce właśnie do naprawy.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-05-05, 08:32   

hollq napisał/a:
Orientuje się ktoś czy jest ogólnie możliwość wsadzenia manualnej skrzyni z a6 2,5 tdi? gdzieś mi się kiedyś taki temat w oczy rzucił


nie rób tego <boisie> jeden już taki był "król swapów" i z tego co wiem narzeka do tej pory...bo to buczy, wibruje, nie jeździ jak trzeba... <faktycznie>
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
hollq 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Pawel
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 45
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-05-05, 23:38   

Zawsze bylem zwolennikiem manualnej skrzyni biegow :) jesnakze ostatnimi czasy nawet s8 ciezko dorwac w manualu :)
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-05-06, 20:53   

hollq napisał/a:
ostatnimi czasy nawet s8 ciezko dorwac w manualu
Można kupić bez większego problemu ale oczywiście nikt takiego auta za darmo nie odda, poza tym nie rozumiem ludzi którzy na siłę szukają S8 w manualu i płaca za to kilka tysi więcej. Za te kilka tysi to od razu można wyciągnąć automatyczną skrzynię, zrobić jej remont i mieć kolejne ze 200k km spokoju <faktycznie>

Osobiście nie wyobrażam sobie jeździć autem takiej klasy i machać gałą :P
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
hollq 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Pawel
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 45
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-05-07, 09:28   

Jest ich jak na lekarstwo. Allegro oferuje na chwile obecna tylko 1 auto :) wiec nie jest wcale az tak prosto zakupic taki pojazd z manualna skrzynia
 
 
Nenesz 

Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-07-06, 16:07   

hollq napisał/a:
Panowie odświeżam temat. Dzisiaj kasowalem błędy z Vag i przegoniłem nieco auto. skrzynia urzywana na +/-. Cały czas podaje mi błąd p0703, wiec skasowalem błąd i jazda na testy. Wracając do domu zjezdzałem na 1 biegu z górki pod domem, i wlasnie tutaj pojawił mi się spory problem gdyż skrzynia sama przerzuciła biegi do 5 nie przyspieszając ani nic dziwnego się nie działo. po tym przeszła oczywiście w tryb awaryjny. Po zaparkowaniu auta podpinka raz jeszcze. tym razem skrzynia podała mi błąd odnośnie złego przełożenia biegów. błąd skasowałem wróciła do normalnego trybu pracy jednakże pozostał błąd p0703. Po wrzuceniu "D" odczułem mocniejsze szarpnięcie niż zwykle to bywało. po puszczeniu hamulca nic się nie stało. skrzynia zaczęła się ślizgać i przy obracaniu kierownicą i dodawaniu gazu słychać jakieś gruchotanie. na wstecznym działa cacy, nie słychać gruchotania ani nie slizga. Macie jakieś pomysły co mogło się sypnąć w skrzyni?

Witam kolegę.
Dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo , czyli do przodu nie jedzie ( tzn jedzie ale 2km/h), do tyłu normalnie. Oczywiscie jak wrzucę D to tryb awaryjny i do tyłu też przestaje jechac.
Czy zdiagnozowałeś problem ?
ew. jaki koszt naprawy ? i czy sie udało ? :)
 
 
hollq 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4172
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Pawel
Jeżdzę: a8 d2
Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 45
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2017-07-09, 11:15   

U mnie po skasowaniu bledu i pozostawieniu auta na 2 h wszystko wrocilo do normy. Najprawdopodobniej wczesniej cos mi sie zwiesilo. Od tamtego momentu zrobilem 3 tys km i jest ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.