Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] Demontaż tlumika koncowego A8  
Autor Wiadomość
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-10-06, 07:50   

U mnie wydech będzie niedługo w następującej konfiguracji:

1 - w miejsce katalizatorów (niestety)- tłumiki sportowe przelotowe - co prawda przelotowe jednak powodują zawirowanie spalin co spowoduje ciśnienie zwrotne
2- tłumik środkowy seria
3- tłumik końcowy dedykowany

Myślę że taka konfiguracja spowoduje właśnie zbliżone warunki pracy do seryjnego a jednak znacząco zmieni dźwięk na mam nadzieję ładniejszy.

Zastanawiałem się czy nie zrobić zamiast tłumika środkowego H lub X pipe tylko nie wiem jak wygląda tłumik środkowy w środku i czy nie ma wspólnej komory co również powoduje wyrównanie ciśnienia pomiędzy obiema V-kami
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-06, 13:49   

Z koliei ja zastosuje tylko sam tlumik koncowy dedykowany bez wycinania katow i mam nadzieje ze poprowi mi brzmienie choc w niwewlkim stopniu bo nie ukrywam ze jestem dzwiękomaniakioholikiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2010-10-06, 13:55   

klon_84,
kolego to po co będziesz wymieniać tłumik końcowy ?? ;-)
weź wogóle wywal z niego bebechy i tyle :)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-10-06, 15:25   

mdamian napisał/a:
klon_84,
kolego to po co będziesz wymieniać tłumik końcowy ?? ;-)
weź wogóle wywal z niego bebechy i tyle :)


Pewnie wywal bebechy i będzie chodził jak syrenka 105, nie dość że pucha będzie dawała pusty metaliczny dźwięk to jeszcze przy niektórych obrotach ok 1500rpm będzie strasznie buczał.

W odróżnieniu w tłumiku dedykowanym - jest przyjemny dźwięk, nie robi wiochy, zachowane są ciśnienia a jest pełen przelot.
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-10-07, 02:16   

kurde trzeba kupić 2 tłumiki końcowe z dużego fiaciora i będzie gitara..
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 09:41   

mdamian napisał/a:
klon_84,
kolego to po co będziesz wymieniać tłumik końcowy ?? ;-)
weź wogóle wywal z niego bebechy i tyle :)


Hehehe kiedyś miałem Seicento Sproting i mi sie zrobiła dziurka w tlumiku auto buczalo a mi sie to podobalo jakies 2 tyg moze bo potem halas bys juz uciażliwy, a przygoda skonczyła sie zabraniem dowodu rejestracyjnego przy kontroli :mrgreen:
 
 
00gtw00 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: S8 D2 FL
Wiek: 36
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Nysa
Wysłany: 2010-10-07, 11:05   

Nie gadać tylko robić :)


 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-10-07, 13:28   

00gtw00, Wygląda łanie a jak chodzi...? Wrzuć jakiś filmik na youtube.pl posłuchamy, ocenimy...
 
 
00gtw00 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: S8 D2 FL
Wiek: 36
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Nysa
Wysłany: 2010-10-07, 14:46   

Pozwolę sobie zacytować kolegę mając nadzieje, że nie będzie miał mi tego za złe.

Cytat:
Tłumik jest zacny - wygląda świetnie a brzmi tak jak wygląda... mruczy basowo, gulgocze podobnie do amerykańskich wydechów i ładnie podkreśla charakterystyczne dla V8-emki strzelanie przy odejmowaniu gazy... no i przy tym wszystkim nie jest w ogóle uciążliwy :lol:
Osobiście nie widzę potrzeby na wydawanie 2x więcej na wydech od. np. Supersprinta - ten od Simons'a jest w pełni zadowalający.


 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2010-10-07, 19:23   

Wygląda ładnie :) nagraj filmik jak możesz :) ale bardzo mi się podoba Twój napis pod rejestracją :) kozacki :D
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-10-07, 20:36   

okj to pochwal sie dzwiekime jak juz mowisz ze jest ok i napisz czy co tam trzea poprzerabiac bo to pewnie uniwerslany wydech jest i gdzie zakupiles i jaki koszt
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-08, 02:11   

00gtw00 napisał/a:
Nie gadać tylko robić :)

Gratuluję zakupu i odpowiedniego montażu - mam nadzieję że u Ciebie gra on tak samo pięknie jak u mnie.

SERGIO napisał/a:
00gtw00, Wygląda łanie a jak chodzi...? Wrzuć jakiś filmik na youtube.pl posłuchamy, ocenimy...

00gtw00 napisał/a:
Pozwolę sobie zacytować kolegę mając nadzieje, że nie będzie miał mi tego za złe. (...)

W żadnym wypadku nie mam za złe tego cytatu - podpisuję się pod nim obydwiema rękami :lol:
A akurat Ty SERGIO nie musisz wchodzić na żadnego "tjuba" bo dokładnie taki tłumik widziałeś i słuchałeś na żywo już nie raz - kolega 00gtw00 założył ten sam tłumik końcowy co siedzi w mojej eSie :lol: :lol:

tomekzabrze napisał/a:
okj to pochwal sie dzwiekime jak juz mowisz ze jest ok i napisz czy co tam trzea poprzerabiac bo to pewnie uniwerslany wydech jest i gdzie zakupiles i jaki koszt

To nie jest żaden tłumik uniwersalny... to jest oryginalny tłumik sportowy szwedzkiej firmy Simons dedykowany do A8/S8 D2 4,2V8...
oznacza to ni mniej ni więcej że jest on nazwijmy to "plug&play" - zdejmujesz oryginalny, w jego miejsce zakładasz ten (wieszaki są w tym samym miejscu a każde zagięcie rury jest pod odpowiednim kątem, obejmy łączące są o ile dobrze pamiętam także w komplecie) a potem pozostaje już tylko cieszyć ucho muzyką z wydechu :mrgreen:
Korzyść dodatkowa - dźwięk z tego tłumika słychać tak jak być powinno przy profesjonalnym wydechu czyli za samochodem - w środku przy zamkniętych szybach jest tylko lekki pomruk i w pełni cywilne auto - nawet najbardziej wybredna żona powinna to zaakceptować a nawet najbardziej niespokojne dziecko powinno spokojnie zasnąć na tylnym fotelu :-D

Podobnie jak koledze 00gtw00 Wam także mogę dać kontakt do firmy która na zamówienie sprowadza takie tłumiki. Jeżeli ktoś chce zamontować sam (z różnych przyczyn np. odległości bo firma ma siedzibę w Warszawie) to tłumik taki wyślą pod wskazany adres.
Powołując się na mnie można liczyć na rabat - jak mniemam nie urywają zbyt dużo z ceny ale zawsze coś (nie ukrywajmy że ilości zakupionych przez klubowiczów tłumików nie rzucają na kolana ale w naszym klubowym imieniu zawsze mogę negocjować) - wszelkie info na PW.

Gwoli wyjaśnienia dodam tylko że znam osobiście szefa tej firmy tuningowej i wyrobiłem sobie u niego całkiem dobre relacje dlatego namiary na niego i firmę podaję tylko i wyłącznie na PW - nasze forum jest bardzo otwarte i może je czytać każdy a ja nie mam zamiaru aby powoływały się na mnie osoby zupełnie postronne i zupełnie bez mojej wiedzy... i w tym temacie liczę na Waszą wyrozumiałość.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
kojot1 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: paweł
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 74
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2010-10-08, 15:57   

Zapodajcie coś na jutub nie dajcie sie dlużej prosić :mrgreen: ciekaw jestem jak to brzmi , wcześniej słuchałem fox-a i jak dal mnie rewelka, tylko nie wiem czy ten fox tak chodzi na samej końcówce czy na całym wydechu ,no i ta cena ponad 3 kola za wydech troszkę mnie stopuje tym bardziej ze zima idzie i trzeba zakupić opony :-/
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2010-10-09, 23:07   

Powiem tak FOSSOWY tłumik chodzi tak jak powinien. Nic dodać nic ująć.
Mój tłumik dedykowany robiony na zamówienie robi się właśnie, więc jak tylko go odbiorę i zamontuję to od razu nagram jakiś filmik dla Was tym bardziej, że cena prawie 3x mniejsza niż opisywany kolegi wyżej. Jeśli dźwięk będzie taki sam warto się zastanowić...
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-11, 11:49   

SERGIO napisał/a:
Jeśli dźwięk będzie taki sam warto się zastanowić...


SERGIO tez mi sie mi tak wytdaje i badzmy dobrej myśli bo cena jak za dedykowny do a8 to naprawde smieszna :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.