Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 ALL ] problem z urządzeniami - sygnałem w moim aucie  
Autor Wiadomość
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-16, 17:26   [D2 ALL ] problem z urządzeniami - sygnałem w moim aucie

witam , mam problem z uzywaniem w swoim aucie sprzetu typu nawigacje , telefony , janosik itp mam wrazenie ze auto jest tak szczelne lub tak cos skutecznie mi wszystko zakloca ze nie łapią mi sygnału urządzenia o jakich wspomnialem co moze byc przyczyną ? telefon w miescie dziala ale navi juz nie musze otwierac okno lub szyberdach by odnalazl mi sygnal gps , navi plus dziala ale wszelkie bajery nie , to samo z urządzeniem janosik czy nawigacjami nokia goclever navroad nic nie dziala w zamknietym aucie WTF ??
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-07-16, 18:26   

Masz podwójne szyby ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-16, 21:20   

tak, ale to zadne wytlumaczenie u innych dziala
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2016-07-17, 00:32   

Masz te magiczne szyby i one tlumia skutecznie wszelakie sygnaly z zewnatrz ;) Temat juz przerabiany w kilku sztukach ;) Ja mam podwojne ale u mnie sygnal przechodzi, paru klubowiczow ma takie sztuki z tymi magicznymi szybami ...
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-07-17, 17:22   

preston81 napisał/a:
tak, ale to zadne wytlumaczenie u innych dziala

Wątpię by te same urządzenia w innych D2 z podwójnymi szybami działały ok a problem tylko u Ciebie był.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-17, 18:16   

Nie nie preston ma magiczna szybe z teflonową folia w środku-tę czołową i jesli wcześniej było ok a było jak mi sie wydaje to czołowa szyba przysłoniła bardziej świat. U mnie z kolei odwrotnie piklington spowodował o wiele lepszy zasięg navi czy fona :) Pozostałem szybki mam podwójne od początku.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-18, 17:52   

no to jak z tymi szybami ?? :/ czyli zakladanie kombajnu na andku o kant dupy rozbic czy mozna to pod firmowa antene gps na klapie podpiac? jest masakra :/
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-18, 18:16   

No ja bym to podłaczal pod fabryczna antene najlepiej. Ja ci mowie Macius że ta nowa szybka ci zabiera zasięg skoro wcześniej miałes ok. grzane szyby maja w środku teflonowa folie a u ciebie to nie działa więc o kant dupki te szybe :]
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-07-18, 20:57   

Wszystko zależy od navi czy telefonu. Ja nie miałem nigdy problemu z zasiegiem przy Samsungu Galaxy S3, S4 i teraz przy Xperii Z5. W starej navi, miałem możliwosc dopiecia zewnetrzenej anteny GPS co tez robilem. Polecam wlasnie wpiac sie na stale pod ta w tylnej klapie i dociagnac se kabel do przodu i wpinac w razie potrzeby w navi (chociaz teraz malo kto uzywa, bo wiekszosc woli smartfony)
_________________
Black Cars Matters
 
 
puzzel1 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: D2
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 302
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-07-18, 21:04   

preston81 napisał/a:
czyli zakladanie kombajnu na andku o kant dupy rozbic czy mozna to pod firmowa antene gps na klapie podpiac?


ja mam podpiętą nie oryginalną antenę (tą która jest w zestawie z kombajnem), leży sobie nad półką pod kierownicą i bez problemu łapie sygnał. Nie używam ori anteny z klapy, bo nie łapie mi sygnału w kombajnie (w rns-d działała), ale wiem że współgra z kombajnem u innych, np u kolegi Bybus, czy też u mojego znajomego, od którego kupiłem kombajn, więc pewnie zbieg okoliczności że moja zwyczajnie padła <faktycznie>
ps. podgrzewaną przednią szybę też mam :)
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2016-07-18, 21:58   

preston81 napisał/a:
no to jak z tymi szybami ??
A jak myślisz, dlaczego wszystkie anteny łącznie z GPS są poza karoserią auta?! Mam to samo u siebie, znaczy miałem bo teraz z nowym smartfonem problemu nie ma.

Generalnie chodzi o przednią PODGRZEWANĄ szybę, jak wspomniał Apo ...działa jak tarcza, teflon skutecznie zatrzymuje wszystkie sygnały w środku <hmm>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
miaziol 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: 2016-07-18, 22:49   

Takie szyby kiedyś określało się mianem metalizowanych. I faktycznie musi być dobry sprzęt o dużej czułości żeby to grało jak potrzeba. Co do chińskiego kombajnu na andku to też będę takie cuś wstawiał leży już u mnie w domku. Co do instalacji antenowej to póki co walczę z nią dlatego że pod tylną szybą znajdują się dwa sumatory które łapią sygnał z 4 anten. Potem to wszystko leci do bagażnika i tam już mamy tradycyjną zwrotnicę antenową spiętą do kupy ze wzmacniaczem. Muszę do tego usiąść bo radio u mnie w aucie działa tragicznie do tego podpięcie ładowarki i ładowanie fona powoduje zanik sygnału radiowego :D . Kiedyś to ogarnę muszę się tylko zebrać. Swoją drogą to instalacja antenowa w tym autku jest dobrze zakręcona ale też nie ma za bardzo wyjścia za dużo odbiorników i za dużo wzajemnie siejących częstotliwości. Po prawdzie to należałoby wypruć wszystkie kable antenowe i położyć świeże. Może kiedyś usiądę do tego z reflektometrem i pomierzę gdzie jakie straty są. Same puchy sumatorów zwrotnicy i wzmacniacza też mogą wymagać jakiejś ingerencji bo część elektrolitów może już nie spełniać swojego zadania.
 
 
bybus 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 84
Skąd: Piaski
Wysłany: 2016-07-21, 12:28   

Generalnie chodzi o przednią PODGRZEWANĄ szybę, jak wspomniał Apo ...działa jak tarcza, teflon skutecznie zatrzymuje wszystkie sygnały w środku <hmm> [/quote]

A może problemem są słabe odbiorniki w tych urządzeniach ?
Na przykład u mnie poprzedni kombajn na windowsie nie potrzebował tego plusa na antenę i radio grało OK, na androidzie już nie, potrzebował tego plusa (chyba wzmacniacz, czy jakoś tak...) i dopiero odbiór jest w porządku, czysty i bez zakłóceń, ciekawostka - wzmacniacz antenowy jest w takim metalowym pudełeczku i na początku w radiu miałem równolegle z radiem transmisję pracy alternatora, wystarczyło go owinąć taśmą izolacyjną i po problemie.
GPS fabryczny z klapy - działa bez zarzutu, telefon Honor 6 w górach czy gdziekolwiek jeszcze się nie zdarzyło żeby nie złapał bądż zgubił sygnał, tak GSM jak i GPS. Internetu używam za pomocą modemu pod usb huawei 3131 , działa perfekcyjnie.
Też mam taką szybę.
 
 
gregor044 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 53
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 107
Skąd: Jeleśnia
Wysłany: 2016-07-30, 11:40   

Też mam podwójne szyby i telefon jeszcze jakoś działa ale o GPS można zapomnieć. Jedynie przy otwartej szybie działa. I tu kolejne pytanie czy jeśli nawigacja nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę GPS można jakoś podłączyć oryginalną antenę GPS przylutować czy coś ? Albo jakiś inny pomysł jak korzystać z GPS w s8 ?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2016-07-30, 11:43   

gregor044 napisał/a:
czy jeśli nawigacja nie ma wyjścia na zewnętrzną antenę GPS można jakoś podłączyć oryginalną antenę GPS przylutować czy coś ?

Jak na płytce navi znajdziesz to teoretycznie tak
gregor044 napisał/a:
Albo jakiś inny pomysł jak korzystać z GPS w s8 ?

Zmienić urządzenie (czy to navi, czy telefon) na taki który nie ma problemu, lub który ma wyjście na zewnętrzną antenę, jeździć z uchyloną szybą lub szyberdachem.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.