Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Tuner DVB-T pod MMI - rozbudowa.  
Autor Wiadomość
prajewsk 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8L D3
Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-24, 18:19   

Hmmm... Ale to wina sprzętu, czy pokrycia (za przeproszeniem ;) )sygnałem naszego kraju? Przecież na zachodzie standard dvb-t funkcjonuje od jakiegoś już czasu i dziwnie spokojny jestem, że użytkownicy takich tunerów wznieciliby już dawno bunt.
 
 
emdzej 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Max
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 373
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-10-24, 19:56   

Akurat tak się składa że zajmuję się instalacjami antenowymi (telewizja naziemna, satelitarna, przemysłowa) i niestety w największym skrócie standard DVB-T MPEG-4 który u nas jest stosowany nie jest dobrze "odbierany" przez urządzenia będące w ruchu. Na zachodzie mamy standard DVB-T MPEG2 który jest pod tym względem lepszy. Następcą DVB-T MPEG4 będzie standard DVB-T2.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2013-10-24, 21:13   

Dokładnie taj jest niestety w PL
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-10-27, 02:45   

prajewsk napisał/a:
(...) Przecież na zachodzie standard dvb-t funkcjonuje od jakiegoś już czasu i dziwnie spokojny jestem, że użytkownicy takich tunerów wznieciliby już dawno bunt.

No właśnie, na zachodzie jest inaczej bo jak już koledzy wspomnieli jest tam inny standard kodowania. Mam u siebie fabryczne TV i analogowe i cyfrowe. Analogowe jak to analogowe, tam gdzie sygnał wyłączyli tam go nie ma. Cyfrowa, bo o niej tu mówimy, jest oczywiście w standardzie europy zachodniej czyli MPEG-2 noi oczywiście w PL nie da się tego wystroić tak żeby mieć i obraz i dźwięk jednocześnie ale w Niemcowni na tej cyfrowej idzie coś w miarę normalnie oglądać w trakcie jazdy.

Dodatkowej cyfrowej na PL wciąż nie montowałem - wprawdzie przyzwyczaiłem się do TV i stercząc w korkach często coś oglądałem więc teraz czarny ekran bardzo mnie drażni ale pierwsze rozpoznanie robiłem jak montował to kolega djdemon i już wtedy kiedy pokazywał mi ten sprzęcior praktycznie na gorąco po montażu to już wtedy miał pewne wątpliwości czy aby na pewno jest wszystko OK.......
noi tak czekam z niecierpliwością aż ktoś wreszcie przetestuje coś co będzie warte swojej ceny bo nie widzi mi się wywalania 2kpln na coś co będzie gubiło sygnał, wieszało MMI czy przekazywało dźwiękowo obroty silnika :-x
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
prajewsk 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8L D3
Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-27, 12:22   

No, to już wiem, że nie ma co - na razie - inwestować w cyfrowy tuner dvb-t :-/
Czy jednak ktoś może doradzić jakieś rozwiązanie (najlepiej od razu z warsztatem, który to może zrobić) obsługujące mp3, dvd z poziomu MMI? Dodam, że fajnie byłoby, aby była pełna kontrola nad utworami, tzn. żeby TAKŻE można było je przewijać, a nie tylko przeskakiwać.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-10-27, 17:32   

prajewsk napisał/a:
Czy jednak ktoś może doradzić jakieś rozwiązanie (najlepiej od razu z warsztatem, który to może zrobić) obsługujące mp3, dvd z poziomu MMI? Dodam, że fajnie byłoby, aby była pełna kontrola nad utworami, tzn. żeby TAKŻE można było je przewijać, a nie tylko przeskakiwać.

Rozwiązanie moim zdaniem jest proste i nie ma co szukać jakichś udziwnień i urządzeń zewnętrznych - szukaj oryginalnego urządzenia AUDI które nazywa się AMI (Audi Music Interface).
Tu urządzenie przykładowe (poglądowo) ale musisz szukać konkretnie pod A8/S8 D3: http://allegro.pl/audi-mu...3604529736.html

Nie kojarzę teraz numeru części.
AMI montuje się w schowku po stronie pasażera obok zmieniarki CD - podłączasz sobie pod niego np. "pendraka" z mp3 a całą jego obsługę masz z MMI.
Oczywiście montaż urządzenia to nie wszystko, trzeba odpowiednio zmienić kodowanie sterowników aby obsługiwały także AMI.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
SENTENZA 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-29, 17:35   

Odgrzeje kotleta.
A może by tak zamontować tuner dvb-t od a8 d4?
_________________
Tak jak robisz cokolwiek, tak robisz wszystko...
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-01-07, 22:07   

Zastanawiałem się na dtym VNSem z początku tematu, ale mnie z niego wyleczyliście. Widziałem temat na forum, w którym ktoś odradzał tych magików, ale nie mogę teraz znaleźć.

Zna ktoś sposób, żeby odtwarzać pliki FLAC w D3? AMI nie ogarnia chyba FLACów, tylko MP3?

Kolega podał:
http://www.xtreamer.pl/Xtreamer_ProdigyBlack.html

ale czy takie tuunery idzie zamontować w aucie, żeby to działało? Na pewno nie z obsługą z MMI?
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-01-07, 22:14   

Tylko jako odrębna instalacja, bo z MMI nie będzie działać - co najwyżej przesyłanie niektórych sygnałów takich jak np. dźwięk. Aby tym sterować musisz mieć jakiś wyświetlacz - np. monitor z wejściem AV/HDMI, bo obsługa jest z pilota, ale na czymś trzeba to widzieć.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-02-12, 22:12   

W sklepie na dzielni znalazłem dwie interesujące rzeczy:

http://sklephadron.pl/77-moduly-audio-video-

O ile ten na USB pozwala jak rozumiem tylko odtwarzać pliki MP3 z dysku podłączonego do kabelka, to ten do urządzeń Apple jest ciekawy - na iPhonie instaluję program do odtwarzania plików, nagrywam na telefon pliki w jakim tylko chce formacie ( a które odtwarzacz obsługuje) i jazda. O ile dobrze rozumiem ;-p Chyba, że po podłączeniu telefonu tez mogę tylko skakać po katalogach które są zapisane na karcie pamięci?
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-02-12, 22:27   

Moduł do komunikacji z USB pozwala na odczytywanie, a właściwie to właśnie ten moduł odczytuje pliki z pendrive'a i generuje sygnał do MMI. W module z obsługą iPod'a to iPod generuje dźwięk i przesyła do MMI. Jak dźwięk trafi do systemu to reszta odbywa się identycznie jak z tunera czy CD. Ten interfejs po prostu musi przetworzyć pewne sygnały elektryczne na optyczne (na światło).
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-02-12, 23:02   

Czyli włączam odtwarzacz w iPodzie, muza gra, podłączam telefon kablem do tego interfejsu i szafa gra?
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2015-02-13, 00:35   

Na to wychodzi.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Dworek 
Moje A8


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: 100 C4
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: WWA
Wysłany: 2015-02-13, 23:46   

Kolega z innego forum podrzucił mi jeszcze pomysł na zapoznanie się z urządzeniem: Streaming Stick Renkforce Jak. Pobrałem aplikację do obsługi urządzenia ze sklepu play i faktycznie, tworzy playlistę z plików zarówno FLAC, jak i MP3. Wystarczy wyeksportować do "sticka" i odtworzyć w urządzeniu, do którego Renkforce Jak jest podłączony. Chyba to wypróbuję, potestuję na różnych odtwarzaczach, jak się sprawi to zacznę rozglądać się za AMI. Ktoś ma do sprzedania? :-D


EDIT:
http://bcoda.com/jak

Niestety, doczytałem troubleshooting i może nie być tak różowo:

-Wybrana playlista nie może być odtworzona na na moim TV
Odp: Urządzenie "host" pokaże tylko te pliki, które rozpoznaje. Na przykład, jeśli wybierzesz playlistę, która zawiera plik MP4, a TV nie obsługuje tego formatu, nie będzie mógł go odtworzyć. Upewnij się, jakiego typu pliki twoje urządzenie "host" obsługuje, zanim dokonasz transmisji plików.

Niestety, wygląda na to, że nadal kupa, bo MMI chyba nie obsługuje plików FLAC. Chyba, ze obsługuje? Może ktoś sprawdzić?

Chyba i tak trzeba będzie doposażyć się w AMI, a najwyżej FLAC konwertować do wysokojakościowych MP3.
Ostatnio zmieniony przez Dworek 2015-02-14, 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-02-14, 08:17   

Ja dodam, że niestety jesli chodzi o jakość obrazu i dźwięku nie obejdzie się bez zastosowania dobrego drogiego tunera. Mi mimo zastosowania dość dużego kondensatora całkowicie zakłuceń wyeliminować się nie udało... TV gubi sygnał przy szybszej jeździe jak 50km/h (tylko w miejscach gdzie jest naprawdę dobry zasięg to działa). Jedyny plus to odtwarzanie z pendriva każdego rodzaju muzyki i filmów w każdym typie plików praktycznie. No i internet na ekranie :)

Ale cały czas szumi lekko i przy żywej jeździe lekko zakłuca ekran.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.