Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z wypowiedzeniem OC  
Autor Wiadomość
-pawlo111 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 56
Skąd: RKL
Wysłany: 2015-07-29, 18:21   problem z wypowiedzeniem OC

2 miesiące temu sprzedałem peugeota - spisałem umowę kup-sprzed, zgłosiłem umowę w wydziale komunikacji - podbili, udałem się też do ubezpieczyciela - skserował i podbił pieczątkę i spoko.

Tydzień temu przyszedł list że: umowa nie może być zarejestrowana w systemie ze względu na brak numeru Pesel kupującego. (spisaliśmy tylko nr dow. osobistego) - takie jakieś umowy miał wydrukowane że nie było pola Pesel....


problem jest taki że auto sprzedane 2 miesiące temu. Telefon do kupującego przepadł... auto było stare, wymagało jakichś napraw itp... gość mieszka 300km dalej... nie wiadomo czy nawet jest w kraju...

Mogę zaryzykować i posłać list ale równie dobrze on może mi tego pesela nie podać...

Co robić??? czy firma ubezpieczeniowa nie może wysłać takiego pisma jak do mnie - do niego z prośbą o podanie numeru Pesel??? tak by było neutralnie.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2015-07-29, 19:11   

Kolego , jeśli on rejestrował auto to musiał pesel swój wpisać w umowę , podjedź do twojego Urzędu , powiedz jaka sprawa i poproś ładnie Panią w okienku czy mogła by sprawdzić dla ciebie to w systemie , powinno się udać , jak nie to zostaje dobra wola kupującego .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-07-29, 19:15   

Jak chcesz to napisz mi na PW ;) mój znajomy prawnik powiedział, że jak mu pokaże umowę kupna-sprzedaży i pozostałe dokumenty to coś może doradzić.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-07-29, 19:16   

Kupujący nie ma obowiązku podawać numeru PESEL przy kupnie auta i tak samo ubezpieczyciel nie ma prawa żądać numeru PESEL kupującego od sprzedającego! Ch...e z ubezpieczalni chcą Cię po prostu naciągnąć na kolejne kilka miesięcy :]
Auto sprzedane, umowa podpisana ...koniec, kropka!
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
-pawlo111 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 56
Skąd: RKL
Wysłany: 2015-07-29, 20:46   

powołują się na Art. 32 Ustawy z dnia 22 maja 2003r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2003r. Nr 124, poz. 1152 z późn.zm.)

w skrócie mam im podać:

Dane posiadacza
Imię nazwisko adres Pesel lub dla firmy Regon.

aha sprawdzałem w ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym na ich stronie www i auto nie jest przerejestrowane - widnieje dalej na moich tablicach rejestracyjnych
_________________
Podpis zastrzelony przez regulamin.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-07-29, 20:51   

Też przed chwilą sprawdzałem i od kilku lat należy na umowach Kupna-Sprzedaży wpisywać numer PESEL, więc powyższa moja wypowiedź mija się z rzeczywistością i jak już mdamian wspomniał ..."dobra wola kupującego" <cicho>
-pawlo111 napisał/a:
auto nie jest przerejestrowane - widnieje dalej na moich tablicach rejestracyjnych
I będzie jeszcze 10 lat jeżeli nie wypowiesz umowy a nowy właściciel ubezpieczył gdzie indziej.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
pytlar 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5,7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: jaa
Jeżdzę: chrysler aspen
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 274
Skąd: Prabuty
Wysłany: 2015-07-30, 08:53   

no to po prostu wypowiedz umowę i tyle! rezygnujesz z ubezpieczenia i już.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-07-30, 09:27   

Nie możesz sobie tak po prostu wypowiedzieć umowy ubezpieczenia. Musisz przedstawić umowę kupna-sprzedaży lub mieć wykupione nowe ubezpieczenie(tylko w wypadku jeśli OC zostało automatycznie przedłużone po roku czasu). Jest też opcja wypowiedzenia przed końcem umowy. składasz pisemną rezygnację i musisz wykupić później OC w innej firmie tak aby była ciągłość ubezpieczenia OC bo inaczej Fundusz Gwarancyjny może się przywalić, szczególnie teraz kiedy wszystko jest ładnie w komputerowej bazie danych. W przypadku braku ciągłości lub zamiaru nie wykupowania innego OC trzeba przedstawić dokumenty potwierdzające złomowanie.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
-pawlo111 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 56
Skąd: RKL
Wysłany: 2015-07-30, 11:10   

dobra dobra ale ja auto sprzedałem - OC idzie z nowym właścicielem - ja tylko zgłaszam w wydziale komunikacji że sprzedałem - co uczyniłem i u ubezpieczyciela - też to zrobiłem tylko po 2 miesiącach się dopatrzyli że brakuje im Peselu na ksero umowy i nie mogą tego w systemie zarejestrować... dziwne.

gdyby chcieli to po samym vinie można sprawdzić https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1 gdzie auto ma OC (jaka firma)
_________________
Podpis zastrzelony przez regulamin.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-07-30, 11:47   

No wiem, jeżeli ten co kupił auto nie wykupi ubezpieczenia na siebie tylko zaczeka aż się automatycznie przedłuży to będzie dalej na Ciebie. To po prostu pamiętaj aby przed końcem ubezpieczenia złożyć wypowiedzenie i tyle :) Tylko jak facet gdzieś walnie to mogą wyjść kwiatki :D

No numer PESEL powinien być na umowie, niestety takie jest prawo. Ale pewnie zwrócili się do Ciebie bo to Twoje zgłoszenie o sprzedaży auta. Musisz się z nim skontaktować bo tak na dobrą sprawę to umowa może być nie ważna bez wszystkich danych. Może się to wydawać błache i można by to olać. Ale warto pomyśleć co by sie działo jakby był wypadek z tamtym autem jako sprawcą i on uzna, że skoro i tak nie naprawi już auta bo to nieopłacalne to, że ta umowa nie miała ważności żadnej a auto jest Twoje i będzie się o to wykłucał w sądzie? Jak nie wykupi ubezpieczenia a Ty nie opłacisz na kolejny rok lub wymówisz to Fundusz Gwarancyjny do kogo zapuka jak on będzie sie wypierał? Ty zapłacisz albo polecą Ci zniżki?

Lepiej to szybko i sprawnie załatwić aby było cacy. Bo ludzie to mendy i jak taki poczuje, że w jakiś sposób wyjdzie na tym lepiej to w większości posunie się do każdego kure**wa.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
-pawlo111 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 56
Skąd: RKL
Wysłany: 2015-07-30, 14:05   

drago_o, tylko jak zgłaszałem sprzedaż w starostwie w wydziale komunikacji - popatrzyli, zrobili kopię dla siebie i przybili pieczątkę - wyrejestrowane i nic nie mówili że coś z nią nie tak.


Aha jak tydzień temu sprawdzałem auto w funduszu gwarancyjnym wpisując swoje numery rejestracyjne to autko widniało i pokazywało polisę. Dzisiaj jak wpisałem to już nie widnieje - jest brak danych - przypuszczam że jest przerejestrowane już. Jak będę w domu to odszukam umowę i wpiszę po vinie zamiast nr. rej i zobaczę co wyskoczy - możliwe że jest już inna polisa.
_________________
Podpis zastrzelony przez regulamin.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-07-31, 09:50   

Nie ma co się przepychać - cytując za wskazaną ustawą:
"1. Posiadacz pojazdu mechanicznego, który przeniósł prawo własności tego pojazdu, jest obowiązany do przekazania posiadaczowi, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu, potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz do powiadomienia na piśmie zakładu ubezpieczeń, w terminie 14 dni od dnia przeniesienia prawa własności pojazdu, o fakcie przeniesienia prawa własności tego pojazdu i o danych posiadacza, na którego przeniesiono prawo własności pojazdu

2. Dane posiadacza, o których mowa w ust. 1, obejmują:
1) imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer PESEL, o ile został nadany lub
2) nazwę, siedzibę i numer REGON."


Jest jak jest i trza szukać sposobu jak z tego wyjść a nie zrzucać winę na innych ;)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-31, 10:30   

Wsio ok ale ubezpieczyciela obliguje pieczątka z WK a nie durny numerek! Nigdy nie miałem żadnego PESELA i tylko podbicie w WK musiało być! Jak maja problemy to jak wyżej wypowiedz umowe i osraj reszte. Ty nie bedziesz juz nastepnej zakładał a fundusz gwarancyjny ci żadnej grzywny nie da bo auto jest ubezpieczone i nie twoje już :]
 
 
-pawlo111 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 56
Skąd: RKL
Wysłany: 2015-07-31, 11:51   

Fakt chyba mogę wypowiedzieć... do końca trwania tego OC. Tylko czy to że sprzedałem auto nie robi problemu - czy dalej jest to moje OC?... w myśl przepisów chyba tak bo nie mają tego Peselu...

Idę do nich do ubezpieczalni i powiem jak sprawa wygląda - że nie mam jak tego peselu uzyskać i zapytam czy mogę to OC wypowiedzieć...

Będzie dla potomnych jakaś wiedza gdyby się wpakowali tak jak ja. A ja już wiem żeby te posrane pesele wpisywać.

Jest jeszcze taka ciekawa rzecz- od chyba 2 lat już nie ma możliwości posiadania 2 OC na jedno auto - OC się już nie mogą dublować jak to było dawniej.
_________________
Podpis zastrzelony przez regulamin.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-07-31, 13:03   

drago_o napisał/a:
tylko zaczeka aż się automatycznie przedłuży
zaraz zaraz. Przecież teraz już się OC samo nie przedłuża ! Jak kupisz auto i nie załatwisz OC a OC poprzedniego właściciela się skończy to nie masz OC.
czyli
Twoje OC się kończy i wg mnie reszta Cie nie interesuje, umowe masz że auto sprzedałeś więc niech sobie gościa szukają, dane na umowie mają.
A jak nie to wymyśl jakiś pesel powiedz ze taki Ci facet podał więc taki zapisałeś, a że jest nie właściwy to co Cie to obchodzi ?
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.