Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczyłeś prędkość i chcą zabrać ci prawko?? zobacz!!  
Autor Wiadomość
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5075
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-06-02, 18:30   

stillbadboy napisał/a:
(...)bo o ile ma to sens w centrach miast gdzie przechodze przez 4 pasy bedac na srodku drogi na pasach auto mija mnie perfidnie ptaktycznie przejezdzajac po nogach, jak gdyby nigdy nic. ot taki przyklad,


W ścisłym centrum gdzie brak, lub możliwości obwodnic ok, ale na 2-pasmówce zamiast robić kładki lub tunele dla pieszych prościej i taniej pierrrr..dyknąć pasy i 50, czy 70 km/h i fotoradar oczywiście lub latające Insignie.

stillbadboy napisał/a:
(...) o tyle w malych maisteczkach ktore potrafia sie ciagnac 5km wokol sa chodniki a domy sa oddalone o dobre 200-30o metrow od jezdni mamy 50km/h i terenzabudowany tak ma to meijsce np na drodze rzeszów - kolbuszowa- tarnobrzeg rzeszów kolbuszowa mielec. To przykaldy z moich okolic gdzie mozna by jechac nie 50 a 70 ;)


Kiedyś nie było problemu, bo były miejscowości tzw przelotowe, ale odkąd wprowadzono "genialne" obszary zabudowane jest jak jest.

Przy okazji...

http://moto.wp.pl/kat,551...l?ticaid=114f9a

...ale jak będzie i tak wiemy.
_________________
Black Cars Matters
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-27, 15:48   

Witajcie

W dniu dzisiejszym podczas jazdy z rodzinką zostałem pozbawiony prawka.
Smerf miał radar, który pokazywał prędkość i czas pomiaru (czas który upłynął) - wyświetlacz czerwony LED.
Sęk w tym, że jechałem za 2 samochodami a za mną jechali znajomi. Na pytanie dlaczego nie zatrzymał tych 2 pierwszych tylko się uśmiechnął więc odpowiedziałem za niego, że poluje na tłuste fury <hmm>
Jechałem w terenie górzystym, podwójna ciągła linia i masa zakrętów więc się wlokłem za tymi dwoma.
Na wyświetlaczu była przeszło 100 a czas od chwili wykonania to 1 min 40 sek. Jak wracałem to zmierzyłem odległość więc mógł wykonać pomiar max z odległości 800 - 1000m, zatrzymanie i pokazanie odczytu to max 20 sek - niech będzie 40 sek. Wg moich wyliczeń przy 1000 m i czasie 1 min prędkość wynosi 60 km/h.

Nie przyjąłem mandatu a smerf chyba pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją i nie dał mi pokwitowania zabrania PJ.

Pytanko: sąd odbiera/zawiesza uprawnienia do kierowania więc do czasu jak nie odbędzie sie rozprawa dalej mogę jeździć tylko będę płacił za brak dokumentu ?
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2015-09-27, 16:40   

Jeśli dałeś prawko to już go nie odzyskasz.
W takich sytuacjach nie daje się prawa jazdy(przekroczenie prędkości o 50km),
mówi się że zostało w domu.
Prawko można odebrać tylko podczas kontroli.
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-27, 16:59   

Nie mogłem nie dać bo jechałem na turniej a nie było osoby w samochodzie z PJ więc smerf mógł mi zabronić jazdy a samochód odholować na parking policyjny - zależy to od humoru smerfa, ale po mojej odmowie przyjęcia mandatu tak to by się skończyło. Dawno temu wyrwałem się z pracy bez dokumentów i zaliczyłem kontrole ze skutkiem telefonu po kogoś z prawkiem lub odholowanie <nie>
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-27, 17:31   

Chyba by ci raczej nie zabronił skoro odmówiłes ale nawet teraz po odwołaniu możesz nadal jeździc poniewaz owa decyzja zostanie wstrzymana na czas rozpatrzenia.

Po drugie radar laserowy mierzy skutecznie do 90m i dalej nie może więc pomiar jest niewazny. Niedawno było o tym w YT gdzieś
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-27, 18:12   

Apophis napisał/a:


Po drugie radar laserowy mierzy skutecznie do 90m i dalej nie może więc pomiar jest niewazny. Niedawno było o tym w YT gdzieś


Są takie co mierzą do 1 km i ten do takich należał z tym, że nie mogę namierzyć modelu na necie :(
Smerfa z lizakiem widziałem jakieś 100-200m przed zatrzymaniem bo wszedł na jezdnię i te 2 z przodu przepuszczał.

Jak mnie teraz zatrzymają to mam powiedzieć, że zabrano wtedy i wtedy za co i , że nie dostałem pokwitowania ? Czy widnieje to w systemie czy dopiero po rozprawie ?

Jak to wygląda fizycznie z tym sądem itd ???
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-27, 18:15   

Ale wyobraź sobie jak precyzyjny musi byc pomiar z kilometra-ani ręka drgnąc ani zefirek zawiac na statywie bo juz kupa. To jest nie mozliwe i stąd żaden pałkarz mi nie wcisnie kitu że 200m czy 2000 to pomiar realny. Droga to nie labolatorium.

Ja ostatnio czesto zapominam dokumentów a to z prostej przyczyny-czesto smigam za granice i nie mam czasu na użeranie się i potem tłumaczenie niemcom czemu nie mam dokumentów tylko jakies swistki.

Wczoraj wieczorem w Szprotawie pałkarz wyskoczył i potknał sie o drzwi ale nie zdazył dac mi niczym sygnału. Wiadome było że chciał mnie zatrzymać ale spokojnie se pojechałem dalej. W Żarach juz mi machali ze 100m ale tylko trzeźwość to trwa chwile.

Nie wiem gdzie ty pędziłes bo obszar zabudowany obrzarowi zabudowanemu nierówny lecz pomimo to Niemcy nauczyły mnie heblować jak mijam tabliczke której nie zauwazyłem bądź puszczać gaz 300m przed nią jesli ja widać :)
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-27, 19:01   

Problem w tym, że nigdzie nie pędziłem a chciałem popędzić. Znaku stopu i podwójnej ciągłej nie olewam, czasami na późnym pomarańczowym przelecę, ale to rzadkość.
Jak pisałem siedziałem na zderzaku 2 toczących się mobili pod górkę więc max szaleństwo to 60km/h
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5075
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-09-27, 19:19   

Z kamerką przypadkiem nie jechałeś ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-09-27, 19:21   

Niestety nie :( - planowałem zakup i na planach się skończyło
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-27, 19:34   

No a przydatna rzecz ta kamerka. Ja kupuje juz kolejną do auta żony.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-09-27, 22:22   

robsonik4 napisał/a:
Nie przyjąłem mandatu a smerf chyba pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją i nie dał mi pokwitowania zabrania PJ.

Nie kumam sytuacji <hmm>

Jak zabrał ci prawko to powinieneś otrzymać pokwitowanie.
Jeżeli puścił cię dalej w drogę za kierownicą to tym bardziej pokwitowanie powinieneś mieć.
To teraz powiedz kto personalnie co to prawo jazdy zatrzymał i z jakiej jednostki był. Nie pamiętasz?.... a właśnie to m.in. miałbyś na pokwitowaniu.

Jeżeli odmówiłeś przyjęcia mandatu to powinien być na tą okoliczność sporządzony protokół w którym to ty podajesz z jakiej przyczyny odmawiasz i do tego powinieneś otrzymać pouczenie na papierze (prawa, obowiązki i co będzie dalej) którego odbiór kwitujesz.

Jeżeli nie chciał ci nic wystawić to trzeba było wyjąć komórkę, włączyć nagrywanie, poprosić go o wylegitymowanie się a następnie o powtórzenie z jakiej przyczyny zatrzymuje twoje prawo jazdy i dlaczego nie wydaje na to żadnego pokwitowania wraz z podaniem właściwej podstawy prawnej.


O ile dobrze kojarzę zatrzymanie prawa jazdy reguluje Art. 135 PRD i jest tam jak wół napisane że: "Policjant zatrzyma dokument prawa jazdy za pokwitowaniem..." <onienie>


Więc teraz szukaj wiatru w polu bo jak na twoje zatrzymane prawo jazdy nie były pisane żadne kwity to formalnie nic się nie wydarzyło a prawa jazdy jako dokumentu nie masz :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-09-27, 22:51   

robsonik4, dorosły z Ciebie facet a zrobili cię jak dzieciaka ...nawet policja robi w Polsce wałki <faktycznie>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-09-28, 00:01   

Chwila Robert, jechałeś w kolumnie za 2 innymi autami więc jak mógł zmierzyć Twoją prędkość? Jakim sprzętem suszył? Czy był przeszkolony operator? Aby mógł Cię z kolumny wyłapać to musi być z funkcją identyfikacji pojazdu bo inaczej gość mierzy kropką w Ciebie ale gun mierzy prędkość najszybszego czyli np pierwszego.... iskra i ultra lyte nie posiadają homologacji, tzn nie mają urządzenia identyfikującego pojazd i pomiar jest nie ważny.

Poczytaj poniższe:
http://anuluj-mandat.pl/b...w-i-fotoradarow

http://anuluj-mandat.pl/b...ecznych-radarow

http://anuluj-mandat.pl/b...jest-nielegalne


Walcz o SWOJE!!
_________________
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-28, 11:47   

krzychu22.p1i napisał/a:
Chwila Robert, jechałeś w kolumnie za 2 innymi autami więc jak mógł zmierzyć Twoją prędkość? Jakim sprzętem suszył? Czy był przeszkolony operator? Aby mógł Cię z kolumny wyłapać to musi być z funkcją identyfikacji pojazdu bo inaczej gość mierzy kropką w Ciebie ale gun mierzy prędkość najszybszego czyli np pierwszego.... iskra i ultra lyte nie posiadają homologacji, tzn nie mają urządzenia identyfikującego pojazd i pomiar jest nie ważny.
wszystko fajnie ale co z tego jak już pozamiatane, nie ma kwitu nie ma nic tak jakby sytuacji nigdy nie było....
Jesteś kolego trochę w czarnej d...e teraz.
Nie masz prawka i nie wiesz kto go ma ani gdzie go szukać...
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.