Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja pojazdów w innych krajach.  
Autor Wiadomość
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 10:35   

CO do rejestracji aut w PL i mieszkaniu za granicą-trza szukać luki w przepisach typu "auto pożyczone" ewentualnie "współwłasność" w UE nie bardzo maja podstawe ci zabronić pozyczyć auto od brata,mamy czy taty skoro od sąsiada można. Dużo ludzi nie wie o tym jak zapędy do kar trochę przystopować.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-08-23, 10:41   

No mój brat ma swoje auto zarejestrowane na mnie w NL a jego natrzeczona ma na moją matke i sobie tak pykają ;)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 10:44   

Wielu niemców też tak robi jak ma rodzine w PL. Albo współwłasność z kimś w PL. Znam osoby mieszkające w jednej okolicy mające tak zarejestrowane auta i jedna jeździ a druga już została ukarana za uchylanie sie od podatku drogowego-wszystko zalezy jak kto sie zna i czy da się w ciula im zrobić.
 
 
taner_32 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: vectra c 3.2 & 2.8T
Wiek: 39
Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 0
Skąd: Szczecin/WT
Wysłany: 2014-08-23, 18:00   

tutaj sie mylicie bo o ile spisza tylko blachy auta to luzik bo zawsze mozna przerejestrowac auto i maja zonk.Ale jesli spisza nr VIN to juz po ptakach.W tym roku byly olbrzymie kontrole na wiosne na garnicy NL/De teraz sie troszke uspokoilo.Auto zarejestrowane na wspolwlasciciela nic nie daje bo to nie chodzi o wlasciciela ale o auto to ono nie moze byc dluzej jak podany okres w przepisach i tyle.Nie zpomnijcie ze na granicach wisza kamery i jak sie graniczna uprze to wszystko udowodni bo wszystko idzie do systemu...wtedy wyszukaja rzeczy na podstawie tablic,mandaty za przekroczenie prodkosci,parkowanie itp ,dostaniesz 5tys euro prezentu i sie swieta skoncza.Ludzie sa tacy sprytni ze rejstruja auta na brata a po tym wykupuja bilet parkingowy przed domem w swim miescie na rok bo tak trzeba i maja wlot po pol roku na chate,bo to oznacza ze auto jest tutaj przez caly czas.Ja mieszkam w spokojnej okolicy ale jakis czas temu u kumpla zamkneli cala ulice,policja,graniczna i podatkowa gdzie mieszkaja ludzie z PL rumuni itp i wszystki zalatwili on za swoja honde civik zalapal 3500 euro gdzie auto moze 1000 bylo warte...tak wiec ryzyko jest napewno
_________________
aloha
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 18:59   

Nigdzie w UE nie maja prawa zabronić komukolwiek posiadającemu prawojazdy "pożyczyć" auto od kogoś z UE. O łapankach i sankcjach tez nie raz w DE słyszałem,pół roku temu konsultowałem się z prawnikami ponieważ lokalny urząd nie chciał mi umożliwić zapłaty podatku drogowego(chciałem to dla spokoju)tylko wymagał przemeldowanie auta na niemieckie papiery co mnie zdziwiło najbardziej nawet bez wiedzy własciciela! Wystarczyło im że nie jest kradzione i tak mogłem se zameldowac w jeszcze jednym kraju oprócz Polski !

Powiedziałem im że przemeldowanie auta jest niemożliwe gdyż nie jestem włascicielem a meldowanie mnie jako drugiego odrębnego własciciela w Niemczech brzydko pachnie :)

Reasumując są przepisy nadrzędne i podrzędne poszczególnych krajów czy landów,regionów. Przepis obligujacy przemeldowanie auta na pewno staje sie nadrzędnym w przypadku gdy my jesteśmy włascicielem i mieszkamy w danym kraju. Jesli jednak auto nie nalezy do nas to mogą sobie wsadzić już w tym momencie podrzędny ten sam przepis bo nie moga zakazac nam jeździć pożyczonym,legalnym,sprawnym autem zarejestrowanym w UE.

Tak to wyglada,i nie dam se wlepić żadnemu urzedowi chocby euro kary. Raz mnie polizei zapytał czyje auto-pożyczone od matki-czemu nie mam własnego? Nie stac mnie. :)

Dalszą dyskusje na ten temat proszę prowadzić w tym temacie:
http://www.a8team.pl/kfz-...ight=kfz+steuer

Tutaj OT już zamykam.
 
 
taner_32 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: vectra c 3.2 & 2.8T
Wiek: 39
Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 0
Skąd: Szczecin/WT
Wysłany: 2014-08-23, 20:34   

tylko dodam ze nie mowie o DE a o NL i powtarzam ich nie obchodzi wlasciciel a auto,ktore nie moze przebywac wiecej jak 6 miesiecy w NL w ciagu roku.Zeby u nas podatek drogowy by byl taki jaki De to bym nie robil problemu ale tam nie placi sie np za a8 w dieslu 2500 euro rocznie
_________________
aloha
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 20:53   

Ja wiem że mowa o NL. Ale w DE było w niektórych rejonach niemal identycznie więc znam ten temat. łapanki w Koloni były szeroko opisywane.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-08-24, 11:34   

akurat w DE to za A8 w Dieslu płaci się majątek. Diesel i powyżej 4000(jeśli dobrze pamiętam tabelkę) znajduje sie w najwyższej możliwej pozycji cenowej :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-24, 11:58   

Witam!

Cytat:
akurat w DE to za A8 w Dieslu płaci się majątek. Diesel i powyżej 4000(jeśli dobrze pamiętam tabelkę) znajduje sie w najwyższej możliwej pozycji cenowej :)


Kolega pisze o zakupie?

Stefan.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-08-24, 14:19   

Opłacałem D3 na miesiąc razem z blachami i diesle o tej pojemnosci są na szczycie tabeli, oczywiscie też rocznik się liczy no ale nie ma co ukrywać D3 to już nawet 11 letnie auta ;)

Kuzyn jeździł 2.2 litrowym dieslem po niemcowni z rocznikiem 2002 i płacił 1000Euro rocznie
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-24, 21:46   

Witam!

Cytat:

Opłacałem D3 na miesiąc razem z blachami
- no wlasnie...

Cytat:
Kuzyn jeździł 2.2 litrowym dieslem po niemcowni z rocznikiem 2002 i płacił 1000Euro rocznie
-czego tyle placil?To istotne.


Stefan.
 
 
majk86 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: -
Zasilanie: ON
Imię: adi
Jeżdzę: A8D3
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 9
Skąd: UK/PL
Wysłany: 2014-08-28, 17:39   

w UK wzieli się za PL auta , kiedys było że 6 miesięcy teraz podobno jest tak że jeśli jesteś zarejestrowany i legalnie się pracuje itp. to wogóle nie można posiadac auta na PL blachach
przerabiał ktoś ten temat ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.