Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 00 4.2PB ] Wyciek oleju mniej wiecej srodek auta. okol  
Autor Wiadomość
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-16, 17:47   [D2 00 4.2PB ] Wyciek oleju mniej wiecej srodek auta. okol

Witam zakupiłem a8 D2 silnik fajnie pracuje ogólnie jestem zadowolony.
Ale jak już złapie temp to kapie jakiś olej. Jak rozpoznać czy to olej silnikowy a może skrzynia bądź coś innego. Jak wspomniałem kapie mniej wiecej na środku auta. Okolice chyba katalizatora. Co to może być. Dodam że skrzynia pracuje bardzo dobrze. Przy zmianie z P na D nie czuć szarpniecia. Tzn takie minimalne. Nie chciał bym tego rozwalić. We wtorek auto stawiam na warsztat. Mają zrobić wszystko cena nie gra roli. Ale chciałbym się troche psychicznie przygotować :)
Czekam na odpowiedź
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-16, 18:40   

To bez foto np powinieneś iśc do wróżki :]

Olej ze skrzyni cieknie ze skrzyni silnikowy z silnika tylko na łaczeniu obu elementów może byc zagadka która rozwieje sie np poprzez powąchanie tego co wycieka. Silnikowy możesz sam sprawdzic jaki ma zapach wyciągając bagnet np a skrzyniowy bedzie juz o wiele bardziej aromatyczny.
 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-16, 18:48   

Wróżki to 85% mechaników. Nie mam kanału. Mam ci foto plamy wysłać :p
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-16, 19:29   

Posmakuj se zatem te plame :)
 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-18, 10:03   

na 99% to wyciek z mechanizmu za skrzynią. Ale jak jeździłem to nie kapie. tylko dopiero w garażu widzę ja olej zapierd... po kacie. Pytanie. Dużo roboty? Koszty?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-18, 11:49   

Za skrzynia jest torsen i ma un uszczelniacz wału-jesli nie masz kanału to jedx na stacje kontroli pojazdów daj na piwo i se obadaj bo to naprawde nic ci nie da jesli bedziesz sobie pisal może tu może tam :]
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2016-08-19, 15:31   

Może z torsena, może ze skrzyni <bezradny> Apo dobrze Ci radzi.
Jedź i sprawdź.
Łapówka w postaci napiwku i naprawa zapobiegawcza jest tańsza niż naprawa całościowa plus ewentualna laweta.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-19, 21:32   

Panowie. Tragedia. Nie tylko leci z torsena. Z silnika również. Chyba ze wsząd. z tyłu z pokryw wałków rozrządu(dosłownie wydmuchało sylikon nie wiem czy takowy powinien tam byc. Z Pod głowic też może ciec? z miski leci na 100% jeszcz zauważyłem dym spalenego oleju jak się nagrzeje gdzieś jakby z pomiędzy głowic. Jeśli sprzedawca nie odpowie na wezwanie i nie odbierze auta robię remont. Ktoś sie orientuje ile taka kapitalka? Dodem że auto oleju nie spala tylko wykapuje. po przejechani 500km stwierdzam że wylatuje z silnika ok 0.8 na 1000. Jak stoi to delikatnie kapie gdzies z osłon na beton a jak sie odpali i patrzy pod auto to widać jak się zbiera i kap kap kap dużo szybciej. Poprostu zajebi..ie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 23:01   

Może zapchała ci się odma i wywaliło?? <hmm> Albo masz milion kilometrów...
 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-19, 23:07   

Książka rzekomo na 300.000km. zapchała się? Facet jeździł i było ok a mi się po 500km(a nawet mnie 350 miałem do domu wycieki zauważyłem na drugi dzień w garażu. zapchała i wywaliło wszystkie uszczelki uszczelniacze? Na logikę wyciek z mechanizmu różnicowego, pokrywy zaworów uszczelniaczy wałka rozrządu i bóg wie skąd jeszcze. Jak go kupowałem widać było że uszczelniane (pokrywa zaworów) z tyłu na uszczelniacze wałków nie spojrzałem gdyż nie miałem o tym pojęcia. Dopiero kilka dni pózniej zauważyłem wkurw***y przeglądając dokładnie auto.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-19, 23:12   

Odma do skrzyni nic nie ma. Może miałes jakiegos szrota z motodoktorem itp?? No nie sadzisz że to dziwne?? Prawo ponoc dopuszcza zwrot takiego bubla
 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-19, 23:27   

Wiem że nie ma nic wspólnego. Ale obrazuje ile wycieków. I jak było traktowane auto. Tak w świetle prawa jest to dość proste. Ale w rzeczywistości nie do końca. Facet nie będzie chciał oddać kasy skończy się w sądzie. Reasumując. Jestem normalny. Za swoje poprzednie Audi (ideał naprawdę ideał) z przyjemnością i uśmiechem na twarzy płaciłem za naprawy eksploatacyjne.Nikt mi nie zarzuci. Nie jestem upierdliwy to nie nowe auto. Ale takie coś?! Z czasem i wyciek się pojawił jakieś ale został zrobiony w końcu, to też była V ale nie V8. Jeśli facet nie zechce oddać kasy pozostaje robienie silnika. Najpierw uszczelnienia jak już nie rozbierze zobaczymy w jakim stanie wałki i pierścienie. Na koszt sprzedającego. Wyegzekwowanie potrwa lata. Ale nauczę uczciwości. Bo mam już kur** dość polskich reali i mentalności.
Ile może kosztować kapitalka? Domie-mając że tłoki pierścienie są wporządku a blok i głowice nie pękniete i wystarczy planowanie.
1
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-20, 11:43   

Wraz z kompletnym rozrzadem kapitalka kilkanascie tysięcy.
 
 
WariatKarateka2 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wariat
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 20
Skąd: Piecki
Wysłany: 2016-08-20, 12:59   

Moim zdaniem silnik nie spala oleju. Olej wykapuje. Ze wsząd tak jak wspomniałem. Olej nie przedostaje się ani do płynu ani odwrotnie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-20, 13:09   

Więc tylko uszczelnienie to o kilka tysi cene zmniejszy ale rozebranie go na cześci i wymiana uszczelek tez bedzie kosztowna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.