Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka i co dalej? Rady, porady, sugestie.  
Autor Wiadomość
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-27, 13:42   Stłuczka i co dalej? Rady, porady, sugestie.

Witam,
dopadła moją 8 dziwna przypadłość. Drzewo "zaatakowało" lewe tyle koło a wcześniej jakaś skoda lewy przód. Jak to się stało mało ważne już teraz. Spójrzcie na uszkodzenia






Do roboty "trochę" przedni zderzak, lewy błotnik z kierunkiem, lewy tylny błotnik. Ale najgorzej jest z kołem, jest jak widać przesunięte, a właściwie skrzywione. Samochodem da się jeździć. Nie widać też aby coś było urwane, jest po prostu skrzywione gdzieś na wahaczu, łączniku czy cokolwiek tam jest. No i jestem w kropce co robić. Przywracać do życia czy nie. Najchętniej kupiłbym drugą (tu na forum kolega sprzedaje czarną z Niemiec, ponoć dobra) a swoją zostawił na części. W mojej jest fajne jasne wnętrze, super utrzymane, sprzęgło po remoncie, mechanicznie bardzo dobra i bezwypadkowa - szkoda mi jej trochę. Ale jak to legalnie zrobić, podobno nie da się. Niestety mam tylko OC. Może macie jakiś rozsądne pomysły.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-27, 22:08   

napisałeś chaotycznie nie wiadomo co sie stało czy szkoda jest z twojej winy czy ktoś Ci wymusił?

jesli dostaniesz odszkodowanie to reanimuj jak zalezy Ci na aucie bo w tym stanie duzo za nia nie dostaniesz

jeśli nie to opchnij za grosze całą i kup 2 ga

jeśli to Ty przywaliłeś i nie dostaniesz kasy to pchnij ja i szukaj innej walnieta jest mocno i naprawa troche wyniesie niewiadomo co z kołem czy to tylko wahacz czy moze ruszyło sie cos na konstrukcji auta
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-27, 22:35   

zostaw se ja na czesci i wez tą z forum :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-02-28, 16:45   

Dzięki za dotychczasowe porady. Niestety jest to moja wina, właściwie żony (baby to jednak niekończące się koszty). Zdarzyło się to na parkingu przy bardzo niskiej prędkości, więc z kołem (mimo, że wygląda to nieciekawie) raczej nie powinno być większych problemów. Zastanawiam się nad następującymi opcjami:
1. doprowadzić ją "jako tako" do porządku i jeździć aż się rozkraczy bez dalszych inwestycji.
2. kupić drugą, a tą zostawić na części. Ta opcja najbardziej mnie ciągnie. Tylko jak wyrejestrować moją w celu zostawienia gratów?
3. opcja najdroższa - sprzedać w takim stanie za niewielkie pieniądze (ktoś kto ma możliwość sprzedaży części pewnie zarobiłby na tym, chociaż rynek jest trudny) i kupić dla odmiany e39 530d 2002 kombi za 20 tys. Znajomy ma taką do opchnięcia, 200 tys. nalotu, pewna sztuka, serwisowana, z salonu od nowości w jednych rękach.
Sam już nie wiem, w którym kierunku mam się udać. Tym bardziej, że kolega nęci tą beemką, a quattro jeszcze mam w zapasie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-28, 17:53   

stan napisał/a:
2. kupić drugą, a tą zostawić na części. Ta opcja najbardziej mnie ciągnie. Tylko jak wyrejestrować moją w celu zostawienia gratów?


Nie do końca legalnie ale w PL durne przepisy do tego zmuszają.
Sprzedać obcokrajowcowi,umarlakowi i...nie musisz weryfikowac niczyjej tożsamości przy sprzedawaniu. :)
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-28, 17:57   

mozesz tez naprawic swoją koszta nie będą duże i jeździc dalej :) nie musisz kupowac nowych zderzakow dasz swoje do plastikarza i beda jak nowe, wgniote ci wyciągną bez problemu moze obejdzie sie nawet bez malowania elementu :) (skoro mowisz ze kolo to pryszcz ) to reszta jest jeszcze wiekszym pryszczem
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.