Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Przekroczyłeś prędkość i chcą zabrać ci prawko?? zobacz!!  
Autor Wiadomość
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-30, 14:00   Przekroczyłeś prędkość i chcą zabrać ci prawko?? zobacz!!

Witam , mam nadzieje że nikomu z nas nie będzie to potrzebne, ale przezorny zawsze zabezpieczony :) Więc jeśli jakiś smerf będzie chciał wam skasować prawko za przekroczenie prędkości będziecie wiedzieć jak ich potraktować :)
zapraszam do lektury

http://www.wykop.pl/ramka...-na-3-miesiace/
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-05-30, 23:04   

Ja osobiście jestem za nowymi przepisami. Ten kto uważa, że prędkość 100km/h w mieście jest w porządku jest dla mnie niezorganizowany umysłowo (oczywiście zależy na jakim odcinku drogi)...Bez urazy. Sam nie raz oczywiście jechałem chwilowo dużo szybciej (testy, próby) ale wiem że jest to bandyctwo i bardzo łatwo kogoś załatwić kto się nie spodziewa, że tak szybko jedziemy. Osobiście od kilku lat staram się nie przekraczać 60 w zabudowanym :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-30, 23:09   

Sęk w tym że to dotyczy obszaru zabudowanego a ten nie jest jednorodny. W typowym obszarze zabudowanym gdzie jest gesty ruch pieszych i nie tylko to jak najbardziej trza zwolnić lecz jeżeli lecimy jakaś obwodnica w polu lub lesie to.....lekka przesada.
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-05-31, 00:10   

Sam nie raz nie dwa przekroczyłem prędkość o grubo ponad 50km/h ale tylko tam gdzie to się nie wiązało z jakimś nadmiernym niebezpieczeństwem. Moim zdaniem to trzeba by zrewidować ograniczenia prędkości na poszczególnych odcinkach, bo są miejsca gdzie jest dozwolone 70km/h a wolę jechać 50 bo wiem, że mogę się spodziewać pieszego zza krzaka (może i nie powinien tam wychodzić na drogę ale skoro już wychodzi to jednak wolę nie mieć nikogo na sumieniu) a są miejsca gdzie jest ograniczenie do 50 a i tak każdy 100 leci i w takich dziwnych miejscach koszą teraz prawka :/
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-05-31, 00:32   

Apophis napisał/a:
Sęk w tym że to dotyczy obszaru zabudowanego a ten nie jest jednorodny.

Generalnie problem w tym, że w PL chyba nikt nie wie jakie są dokładnie wytyczne do prawidłowego oznakowania dróg.... również w przedmiocie terenu zabudowanego.
Jeżdżę po Polsce dosyć dużo a ostatnio, właśnie przez zmianę przepisów, szczególnie przyglądam się tablicom obszaru zabudowanego i wystarczy przejechać 50km bocznymi drogami aby wpaść w pewną konsternację....
w jednej miejscowości obszar zabudowany zaczyna się wraz z domami mieszkalnymi których ogrodzenia i bramy wjazdowe wręcz przylegają do krawędzi jezdni i kończy się wraz z ostatnim budynkiem ale....
w innych miejscowościach, gdzie są 4 domy na krzyż oddalone od krawędzi jezdni i odgrodzone poboczem i rowem i z jedni widzisz praktycznie tylko sady owocowe i pola uprawne obszar zabudowany zaczyna się 500m przed pierwszym sadem a kończy 5 kilometrów dalej 500m za ostatnią grządką kapusty <blee>

Nie ma u nas żadnego porządku a te zaostrzanie kar, więcej fotoradarów, więcej nieoznakowanych radiowozów to moim zdaniem przerzucanie obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa na drogach z państwa na obywateli <onie>
Program "Absurdy drogowe" na TVN Turbo pokazuje tylko ułamek kretynizmów naszych polskich dróg a jest tego naprawdę mnóstwo, praktycznie nie da się przejechać 50km poza autostradami aby nie napotkać się na jakieś debilne oznakowanie czy też debilne rozwiązania komunikacyjne czy też debilnie zaprojektowaną i równie debilnie później wykonaną inwestycję drogową <boisie>

Nic się nie zmienia w tym debilnym kraju i nie zmieni się dopóki nie zmieni się mentalność ludzi zasiadających na stołkach władzy.....
jakiś debil wygrywa przetarg z gównianym projektem bo dał w łapę innemu debilowi który ma głęboko w poważaniu, że projekt jest bublem... później inny debil realizuje kretyński projekt i nic to, że nawet najgorzej wykształcony szeregowy jego pracownik od łopaty śmieje się z bubla jaki budują.... później inny debil, nie zwracając uwagi na istotne buble w projekcie przyklepuje zrealizowanie inwestycji bo przecież jest zgodnie z projektem..... chwilę po oddaniu inwestycji do użytku publicznego słychać pierwsze głosy korzystających z danego odcinka drogi o niedoskonałościach projektu..... kilka miesięcy później okazuje się, że wykonawca chciał zarobić więcej niż to było planowane i tam gdzie się dało minął się z projektem i zrobił po swojemu więc na drodze już pojawiają się koleiny, nawierzchnia pęka, zbiera się woda i ch..j wie co jeszcze się dzieje.... w obliczu ujawnionego bubla następny debil nie korzysta z uprawnień nadanych mu z urzędu i nie wysuwa żadnych roszczeń w stosunku do wykonawcy w przedmiocie naprawienia niedoróbek.... następny debil widząc, że dany odcinek drogi może być niebezpieczny zarządza ustawienie dodatkowego oznakowania noi w ten sposób w terenie niezabudowanym pojawia się ograniczenie do 40km/h oraz ostrzeżenia o koleinach, o poprzecznych pęknięciach, o śliskiej nawierzchni podczas deszczu, o zwierzętach z lasu i ch..j wje jeszcze jakie i niech sobie kierowcy po prostu zwolnią i uważają jak jeżdżą..... inny debil sprawujący funkcję kontrolną w danym regionie nie dopełni swoich obowiązków i odpuści sobie kontrolę całej inwestycji a na koniec....... kiedy sprawą zainteresują się media wszyscy ci debile jak jeden mąż będą mówić, że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką i pewnie ciężko to zrozumieć ale właśnie to, w całej tej przewrotnej logice okazuje się świętą prawdą bo właśnie tak, zgodnie ze sztuką, wygląda w tym chorym kraju inwestycja mająca służyć obywatelom :/

aaaaa, noi żeby powrócić do pierwotnego wątku to jak już emocje wokół tego bubla opadną to inny debil z policji dojdzie do wniosku, że tu między polami jak jest ograniczenie do 40km/h to warto stanąć z radarem i czesać wszystkich którzy to ograniczenie przekroczą i w ten sposób dymany już wielokrotnie obywatel z którego przecież podatków wszyscy poprzedni debile już się nażarli jest jeszcze dymany przez organ ścigania.
I ja wiem i proszę mi tego nie tłumaczyć.... Policja tylko pilnuje aby kierowca przestrzegał ograniczeń prędkości ale....
może się mylę ale wydaje mi się, że Policja widząc niewłaściwe oznakowanie czy niebezpieczny odcinek drogi może wnioskować do właściwych instytucji o zmianę oznakowania czy naprawę/przebudowę niebezpiecznego miejsca na drodze ale czy ktoś to robi?... nic nie robią bo widzę to w swojej okolicy gdzie buble drogowe mam na wyciągnięcie ręki i nie zmienia się tu nic od lat :/
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-05-31, 12:03   

Damian, popieram x2 <brawo>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-05-31, 13:10   

"Nic się nie zmienia w tym debilnym kraju i nie zmieni się dopóki nie zmieni się mentalność ludzi zasiadających na stołkach władzy....."

Nie tylko na stołkach władzy. Musiałby się zmienić cały naród a że na stołkach zasiadają tacy sami ludzie jak reszta społeczeństwa to nie ma w tym dziwnego, że w Polce od poczatku świata niewiele się zmienia i raczej niewiele się zmieni.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-31, 13:19   

No to bardzo trudne zeby polski narod zrozumial ze np pis sprzed 10lat to ten sam co teraz znow jęczy o poparcie,ze PO ze SLD ze ludzie to tworzacy to przeciez wciąz ci sami od ponad 20lat! Dlatego ja nie glosuje bo to,ten,ci juz byli juz sie pokazali wiec?
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2015-05-31, 21:53   

Jak to bismarck powiedział dajcie polakom (rządzić) wolność a sami się wykonczą. Cała prawda o naszym narodzie.
 
 
speedanad 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 52
Skąd: Stegna
Wysłany: 2015-05-31, 22:38   

Sam dużo latam, i wolno nie jeżdżę, ale w mieście bardzo uważam, ale raz miałem taką sytuację że byłem dalej od domu, a było oberwanie chmury i żona zadzwoniła że zalało dwa garaże i piwnice a miałem tam dużo materiałów budowlanych, bo kupiłem do remontu, i bardzo się spieszyłem, ograniczenie było 50 jechałem 130, wyszedł z radarem goguś, tłumaczyłem mu że jest to wyjątek, ale nic nie dało 10 punktów 800 zł, a jak byłoby to teraz to prawko by zabrali, osobiście uważam że chodzi tylko o to żeby doić nas jak krowy, rozmawiałem z chłopakami z drogówki to masakra, mają wytyczne z góry ile mają zarobić.
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 41
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2015-05-31, 23:14   

speedcar5 napisał/a:
mają wytyczne z góry ile mają zarobić
Niestety ale taka prawda, mój znajomy śmiga w koło Warszawy nieoznakowanym radiowozem ..."to kopalnia pieniędzy" - mówił.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-01, 07:27   

Zróbcie sobie notarialne poświadczenie za zgodność z oryginałem prawo jazdy i dowodu rejestracyjnego. Tego zabrać nie mogą ale też mandatu za brak wymaganych dokumentów nie mogą dać bo zgodnie z Kodeksem Cywilnym dokument notarialnie poświadczony traktowany jest jak oryginał :)
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-06-01, 14:44   

speedcar5 napisał/a:
(...)rozmawiałem z chłopakami z drogówki to masakra, mają wytyczne z góry ile mają zarobić.


http://wroclaw.gazeta.pl/....html?piano_d=1

Każdy to wie, na forum również siedzą i wiedzą, ale milczą bo co mają robić ? Oficjalnie nikt Ci się nie przyzna z wiadomych względów.
_________________
Black Cars Matters
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-06-02, 11:29   

Apophis napisał/a:
No to bardzo trudne zeby polski narod zrozumial ze np pis sprzed 10lat to ten sam co teraz znow jęczy o poparcie,ze PO ze SLD ze ludzie to tworzacy to przeciez wciąz ci sami od ponad 20lat! Dlatego ja nie glosuje bo to,ten,ci juz byli juz sie pokazali wiec?


Maciek trzeba wyjsć z ułudy że rządzi pis czy po czy psl czy jeszcze jakis inny aws. To tylko fikcja i iluzja zebysmy mysleli ze mamy wplyw.

to nie oni rządzą. Reszty należy się domyślić. niby zmienil sie 25lat temu ustroj ale ludzie zostali Ci sami, a oddzielenie grubą kreską starego od nowego dało im tylko jeszcze większe pole do popisu i kontynuowania układu który trwa do dzisiaj. i Ci którzy przed 25laty byli agentami i funkcjonariuszami róznych dziwnych agend dzis lansowani są na autorytety i mężów stanu.

Też mam pewne ale przeciwko tym przepisom:
po pierwsze tak jak pisano wyżej nalezy dokonac rewizji oznakowania, bo o ile ma to sens w centrach miast gdzie przechodze przez 4 pasy bedac na srodku drogi na pasach auto mija mnie perfidnie ptaktycznie przejezdzajac po nogach, jak gdyby nigdy nic. ot taki przyklad, o tyle w malych maisteczkach ktore potrafia sie ciagnac 5km wokol sa chodniki a domy sa oddalone o dobre 200-30o metrow od jezdni mamy 50km/h i terenzabudowany tak ma to meijsce np na drodze rzeszów - kolbuszowa- tarnobrzeg rzeszów kolbuszowa mielec. To przykaldy z moich okolic gdzie mozna by jechac nie 50 a 70 ;)

drugie ale to to ze lamane jest nasze podstawowe konstytucyjne prawo - prawo odwolania sie do sądu.

pomijam fakt ze te nowe przepisy maja tylko nabic kabze decydentom.

i na koniec, duzo jezdze rowerkiem po miescie, z racji posiadania siersciucha duzo chodze pieszo po Rzeszowie, i zarowno jako keirowca jak i pieszy uczestnik niemoge wyjsc z podziwu i nie moge zrozumiec dlaczego my polacy jestesmy takimi zawistnymi zlosliwymi skurwysynami. z jakimis kompleksami przelewajacymi swoje niepowodzenia i frustracje na drodze. Jeden drugiego nei pusci, wrzucisz migacz w lewo do zmiany pasa to Ci na dupe chcą wjechac, na pasach rozjechac jak psa, a wez tylko przeczekaj sekunde na swiatlach to Cie zatrabia, dziwne podjazdy lawirowanie po pasach a na koncu i tak jest albo za toba albo przed toba o dlugosc auta... Pare lat wstecz bylem identyczny, na szczescie zmadrzalem wrzucilem na luz ;)

Zauwazylem ze to tez tyczy sie okreslonych srodowisk, czytajac to forum odnosze wrazenie ze jednak mamy tu ludzi poukladanych i ogarnietych , ja wydedukowalem ze zazwyczaj na drodze hujami są przykladni tatusiowe kolo 50tki w swoich fabiach i corollach :D
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2015-06-02, 11:55   

Jeszcze promocje zrobili : http://tvn24bis.pl/z-kraj...cow,547858.html
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.