Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ - ] Antyradar  
Autor Wiadomość
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-07-10, 12:13   

Tak w ogóle to co grozi za posiadanie tego w aucie,tylko mandat czy tez konfiskują sprzęt? Jak to wygląda w Polsce i za granicą? Jak będzie kontrola i będzie to ustrojstwo przy szybie ale wyłączone to tez mogą sie doczepić?
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
wafelo 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 120
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-10, 12:18   antyradar

W Polce można mieć ale nie używać. Wyłączony może być

Znalazłem taką informacje
Cytat:
Czy posiadanie antyradaru jest dozwolone?
Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, kupno i posiadanie antyradaru jest jak najbardziej legalne. Nie wolno natomiast z niego korzystać na drogach publicznych oraz przewozić w stanie wskazującym na gotowość do jego użycia. Aby spełnić ten warunek, antyradar powinien być np. przewożony w bagażniku, albo pozbawiony przewodu zasilającego. Pamiętajmy jednak, że wiele krajów nie widzi żadnych problemów w stosowaniu przez kierowców antyradarów. Dobrym przykładem są chociażby graniczące z Polską Czechy. Możemy więc zupełnie legalnie przewozić w naszym samochodzie antyradar po to, aby go włączyć po przekroczeniu granicy z tym naszym południowym sąsiadem.
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-10, 15:00   

Nie lepiej CB i Janosika zapodać na phona - taniej i pewniej <jezyk2>
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
wafelo 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 120
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-10, 15:32   

CB tak ale z Janosika nie korzysta jeszcze dużo osób.
 
 
Bogdan602 
Użytkownik


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Bogdan
Jeżdzę: S8 D4
Wiek: 48
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Sląskie / Jejkowice
Wysłany: 2015-07-10, 23:40   

jak kupujesz to kup ten nowszy model
mój jest bardzo dobry, myślę że wszystkie antyradary w mniejszym czy większym stopniu odczytają także fałszywy alarm, czym lepszy tym mniej oczywiście.
Antyradary mają różne tryby czułości w zależności od ich wyboru alarmów fałszywych jest mniej. Ogólnie większość użytkowników używa trybu najczulszego stosowanego na autostradach w założeniu, wjeżdżając w miasto powinniśmy zmienić na tryb CITY, wtedy stacje benzynowe znikają z czujnikiem drzwi automatycznych które są na podobnej częstotliwości jak radar. Ja osobiście wolę czasami usłyszeć fałszywy alarm niż nie usłyszeć tego właściwego. Gwarantuję że po miesiącu sam będziesz podświadomie ignorował te fałszywe bo łatwo jest je odróżnić. Oczywiście nie mówię kolejny raz powtarzam o antyradarze za kilkaset złotych bo on czyta dosłownie wszystko to już wkurzające.
Zaletą GPS'a jest to że mijając kolejny raz tą samą stację benzynową przyciskasz klawisz i ten antyradar zapamiętuje tą pozycje i zawsze będzie już tam cicho <amasz>
czasami wkurza alarm spowodowany czujnikami martwego pola w lusterkach np. Mazdy 6, co podobno w tym nowszym modelu już jest wyfiltrowane...
jakkolwiek sprzęt jest rewelacja i godny polecenia.
Przy zakupie za granicą polecam uwagę gdyż zależnie od kraju dystrybucji antyradary są przygotowywane na różne częstotliwości występujące w radarach, żebyś nie kupił czegoś co nigdy nie wychwyci Tobie częstotliwości których po prostu u nas się nie używa <boisie>
pozdrawiam <papa2>
 
 
wafelo 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: ON
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 120
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-07-11, 09:06   

Bogdan602, Dzięki za pomoc.
Doczytałem że w tym modelu można samemu włączyć pasma które działają u nas. Po zakupie napisze co i jak <amasz>
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 12:34   

CB sie nadaje do omijania zdarzen drogowych,korkow itp,janosik to sie do niczego nie nadaje a sprawdzalem osobiscie,antyradar co ostrzega przed jakimis bramami i wszystkimi radarami jest jeszcze ok ale u mnie dziala navi z baza radarow i lekka noga. Piesi w obszarze zabudowanym i kierowcy na autostradach zachowuja sie na tyle nieprzewidywalnie ze zapierniczac na chama zwyczajnie sie nie oplaca bo robi sie to niebezpieczne.
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-11, 12:52   

Jeżdżę na "Janosiku" drugi rok ( wyjazdy wakacyjne i dalsze trasy) i jak do tej pory jestem zadowolony. Wiadomo, że nie ma co przeginać z prędkością a zwłaszcza w obszarze zabudowanym lecz jak jest pusta droga to można troszkę przycisnąć wiedząc gdzie czai się zło <jezyk>
CB radio miałem i nawet dawało radę lecz teraz coraz więcej przygłupich chamów siedzi lub nudzących się małolatów.
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-07-12, 00:30   Re: antyradar

wafelo napisał/a:
W Polce można mieć ale nie używać. Wyłączony może być

Znalazłem taką informacje
Cytat:
Czy posiadanie antyradaru jest dozwolone?
Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, kupno i posiadanie antyradaru jest jak najbardziej legalne. Nie wolno natomiast z niego korzystać na drogach publicznych oraz przewozić w stanie wskazującym na gotowość do jego użycia. Aby spełnić ten warunek, antyradar powinien być np. przewożony w bagażniku, albo pozbawiony przewodu zasilającego. Pamiętajmy jednak, że wiele krajów nie widzi żadnych problemów w stosowaniu przez kierowców antyradarów. Dobrym przykładem są chociażby graniczące z Polską Czechy. Możemy więc zupełnie legalnie przewozić w naszym samochodzie antyradar po to, aby go włączyć po przekroczeniu granicy z tym naszym południowym sąsiadem.

Jak już tak się zagłębiamy to jak dobrze pamiętam to w Holandii, Belgii czy Francji używanie antyradaru jest przestępstwem za które można pójść za kraty <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
tomciup 
Użytkownik


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3 Lift
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2015
Posty: 26
Skąd: TBG, UK
Wysłany: 2015-10-13, 21:22   

Panowie tak czytam i widze że macie pojęcie o tych antyradarach . Ja 2 tygodnie temu kupiłem A8 i mam coś zamontowane i ponoć to może być antyradar . Szukałem jakiejś puszki czegokolwiek co bym mógł wygooglować co to zamontowane jest ale nic nie widzę. Spotkaliście się z czymś takim.
Z przodu po pewej i prawej w kratkach halogenów i z tyłu na środku zderzaka pod spodem.




Jeszcze w tylnym panelu jest coś zamontowane taka puszeczka

_________________
Quattro ponad wszystko!!!
 
 
kryhawrc 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Krystian
Jeżdzę: A8 D2 FL
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 369
Skąd: Gorzów / Hooge Zwaluwe
Wysłany: 2015-11-02, 22:12   

Kiedy kupiłem swoje A8 to wraz z antyradarem. Jest tak schowany że cięzko go zanleśc(znalazłem przypadkiem) W Polsce używam ,-ale tak jak napisał FOSS słyszałem że w Niemczech i Holandii lepiej nie używać. Z tego co Holendrzy mówią to policja w Holandii moze namierzyc auto z antyradarem jesli jest włączony. <niechce>
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-11-02, 23:18   

kryhawrc napisał/a:
Z tego co Holendrzy mówią to policja w Holandii moze namierzyc auto z antyradarem jesli jest włączony. <niechce>

Wydaje mi się, że tak ogólnikowe mówienie o urządzeniach które namierzają auto z antyradarem jest błędne.
Zdecydowana większość antyradarów, wg. mnie, to urządzenia pasywne czyli służące li wyłącznie do odbioru sygnału zewnętrznego.
Jeżeli więc taki antyradar sam nic nie wysyła to w jakiż to niby sposób inne urządzenie "skanując" nadjeżdżające auto może spośród wszystkich urządzeń tego auta wykryć taki antyradar?

Ja rozumiem, że policjant stojąc przy zatrzymanym do kontroli pojeździe może strzelić kontrolnie z radaru i sprawdzić czy w tym pojeździe nie odezwie się antyradar ale w wykrywanie tego na odległość jakoś słabo wierzę.


Osobiście mam w swoim aucie antyradar zamontowany gdzieś pod karoserią więc bez rozbierania auta jest kompletnie nie do znalezienia. Co więcej, na zasilaniu urządzenia mam oczywiście wyłącznik który ukryty jest gdzieś w kabinie kierowcy w sposób pozwalający w miarę sprawnie włączyć/wyłączyć antyradar. Przyzwyczajony jestem do tego, że wyłączam go przy każdej kontroli drogowej a także w innych sytuacjach w których jest ryzyko mimowolnego zdradzenia dodatkowego wyposażenia auta <faktycznie>
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2015-11-03, 00:46   

Wykrywane są tylko jammery.
_________________
Black Cars Matters
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-03, 09:33   

Witam!

FOSS napisał/a:
Osobiście mam w swoim aucie antyradar zamontowany gdzieś pod karoserią więc bez rozbierania auta jest kompletnie nie do znalezienia
-no i napewno tylko wtajemniczone fale potrafia odnalezc antene... :)

kryhawrc napisał/a:
Kiedy kupiłem swoje A8 to wraz z antyradarem. Jest tak schowany że cięzko go zanleśc
-srednio kumaty policmen z drogowki swietnie z tym sobie poradzi. Bo one sa pod tym katem szkolone! :)

Z drugiej jednak strony po jaka cholere komu taki nieprzydatny klamot? No chyba ze jako gadzet agenta 007.

Informuje zatem kolezenstwo ze obecnie wiekszosc pomiarow zwawosci w swiecie cywilizowanym dokonywana jest urzadzeniami opartymi na innych technologiach.
W niektorych natomiast posiadanie urzadzen pozwalajacych sie przygotowac do pomiaru jest ZBRODNIA. Radze zatem rozwazyc przed zamontowaniem.


Stefan.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-03, 11:40   

we Francji mogą zabrać furę za takie zabawki....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.