Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ D2 FL ALL]Lampy xenon plus - moduł świateł dziennych DR  
Autor Wiadomość
teeree 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jarek
Jeżdzę: s8 d2
Wiek: 42
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 72
Skąd: trzebnica
Wysłany: 2015-10-19, 10:36   [ D2 FL ALL]Lampy xenon plus - moduł świateł dziennych DR

Cześć,
w roli wyjaśnienia:
w samochodzie zamontowane lampy xenon plus ,
dodatkowo wcześniejszy użytkownik zamontował moduł do świateł dziennych drl,
który po przekręceniu kluczyka samoczynnie zapala światła drogowe H7, na 40% swojej mocy,
jako że było mi za żółto, pomimo ze próbowałem już zakładać inne żarówki które wg producentów miały świecić światłem 'biały' efekt był marny ponieważ przy 40% mocy obojętnie jaką żarówkę bym włożył i tak było żołtoo...

...wklepując na allegro h7 led, znalazłem ale cena blisko 60zl/szt, jak na testa to trochę dużo, takie same zamówilem na aliexpresie za 27zl 2sztuki
najwyżej jak nic z tego nie będzie to żadna strata, w końcu to tylko test.....

....i tak właśnie myślę że nic z tego nie będzie,
ponieważ zakładając że żarówka led działa od 10- 30v
to podając jej 40% z 12v, czyli 4,8v to taki led się chyba nie zapali, a jeśli już zapali to będzie się lekko żarzył , co może przyczynić się do szybszego spalenia?

Już pomijam kwestie mocy, przy zapaleniu świateł drogowych (długich),
taki led wypadnie słabo, i nawet piszą na aukcji odnośnie tych ledow co kupiłem, że nadają się one tylko do jazdy dziennej, ponieważ nie dają takiego mocnego światła jak zwykła żarówka,

Są w sprzedaży jeszcze inne, droższe ledy h7, które niby dają już dużo więcej swiatla i można używac ich jako zamiennika zwyklej zarowki,
Ale cenowo to dużo większy wydatek, no i nie mam pewności czy to się sprawdzi,

Może ktoś z Was już cos takiego montował , i powie cos więcej w tym temacie?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-19, 15:15   

Dokładnie bawił sie tym FOSS. Jak masz moduł ściemniacz to tylko żarowka bedzie w nim miała racje bytu jak chcesz miec biały LED to musisz pożegnac się z tym H7 jako światłem drogowym i wstawić przekaxnik co bedzie normalnie załączał LEDa po zapłonie i gasił po właczeniu pozycji.

LED musi byc mocny ok 7W lub lepiej z serii cree lub lepsze.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-10-19, 16:04   

Też mam moduł DRL w H7, wcisnąłem tam żarówki osram cool blue hyper 5000k i na 40% delikatnie żółtawe są a po przełączeniu na drogowe to poświata niebieska..

Myślę przełożyć ten moduł na halogeny bo nie ma co tracić funkcjonalności lampy.
_________________
 
 
teeree 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jarek
Jeżdzę: s8 d2
Wiek: 42
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 72
Skąd: trzebnica
Wysłany: 2015-11-03, 09:00   

...paczka z chin dotarła, czas oczekiwania równe 14dni,
próba zrobiona,
ledy świecą, nawet przy 40% mocy,
i w zasadzie na upartego mogło by tak być,
ale wymienie jeszcze moduł na ten dedykowany do ledów żeby uzyskac 100% mocy zarowki

Reasumując, jestem zadowolony , w sumie to dopiero będę jak wymienie moduł,
mimo to jest lepiej niż było, efekt osiagniety,
zamiast żółtego "oczka" jest białe,

minusem, jest słabsze światło drogowe,
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-03, 12:15   

Moduł 40% mocy dawkuje napięcie impulsowo więc wykańcza szybko wszelkie źródła światła typu LED. Żarówki tez wykańcza ale akurat te sa uzywane tak rzadko że spokojnie wytrzymują długi czas.
 
 
teeree 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jarek
Jeżdzę: s8 d2
Wiek: 42
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 72
Skąd: trzebnica
Wysłany: 2015-11-11, 20:35   

.....zabrałem się za montaż,
kupiłem modul do led 100% mocy
ale mam problem z podłączeniem jednego przewodu

-
Fukcja ta jest do doświetlenia drogi (coming leaving home)

przewód żółty podłączyć do przewodu podającego 'plus' po zamknieciu lub otwarciu auta, może to być kierunkowskaz (mruganie przy otwarciu/zamknieciu),
lub do centralki zamka/otwarcie/zamkniecie....
Przejrzałem miernikiem skrzynke bezpieczników ale nigdzie nie znalazłem żeby w momencie naciskania na pilocie otwarcia/zamkniecia pojawial się 'plus'
Gdzie to znajde?
nie chciał bym ciagnac kabla do kierunkowskazu...mmh

-
następnie ,nie wiem czy dobrze zrozumialem, w instrukcji napisane:
przewód czarny podłączyć do +12v po zapłonie,
Jest to przewod w którym ma pokazać się +12v po przekręceniu kluczyka w pierwsze polozenie, i po odpaleniu auta?
podlączyłem się pod przewod, "gruby czarny z niebieskim paskiem"

Ogólnie działa

-
Resztę przewodow, miałem podłączone w starym module, kolejność przewodów była tylko inna ;
-stały plus przykrecony do listwy +12v caly czas, pod nogami pasazera,
-masa przykrecona do karoserii, śruba mocujaca bezpieczniki,
-lampy lewa i prawa, gruby bialy z żółtym, i biały z niebieskim paskiem, podłączone po prawej nodze pasażera przy bezpiecznikach
-zielony przewod, +12v po włączeniu światel pozycyjnych, powoduje wyłączenie modułu, podłączone tam gdzie bezpieczniki do przewodu "cienki szary z żółtym paskiem"

Może się komuś przyda.

taki miałem:
http://allegro.pl/modul-d...5583278248.html

taki mam:
http://allegro.pl/automat...5684755223.html
plus takie ledy:
http://allegro.pl/h7-led-...5106467150.html

zamówiłem jeszcze na test led niby 30w, ale niewiem czy nie będą za mocne jak na 100% mocy
http://allegro.pl/zarowka...5777194286.html

Jak by ktoś chciał się pokusić o kupno, to polecam aliexpress około 4$/1szt wysylka gratis

[ Dodano: 2015-11-12, 00:19 ]
krzychu22.p1i napisał/a:


Myślę przełożyć ten moduł na halogeny bo nie ma co tracić funkcjonalności lampy.


Przetestuję i taka opcję, obadam jakie żarówki siedzą w halogenach, zamówię diody i zobaczymy

[ Dodano: 2015-11-13, 11:20 ]
nikt nie pomoże, w sprawie żółtego przewodu?
już wiem że nie mogę podłączyć pod kierunkowskazy, ponieważ w momencie np. włączenia awaryjnych zapalą się dzienne,
także musze się gdzieś wpiąc w pompkę centralnego, w jakiś przewód na którym pokazuje się +12v przy nacisnieciu/ zamknij/otworz na pilocie,,
tylko ze nie pomyśli ciagniecie przewodu az do samej pompki...
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2015-11-15, 20:44   

Przy otwarciu lub zamknięciu drzwi auta zapala się oświetlenie wewnętrzne - dolne. Zapala się ono również podczas zamknięcia lub otwarcia auta z pilota. Może spróbowałbyś podłączyć się pod plus ( + ) lampki w osłonie ( półce ) nad nogami kierowcy. Tu jest pewność że Twoje dodawane oświetlenie zapali się gdy Będziesz szedł do ... lub z ... auta. Nie próbowałbym podłanczać się pod coś innego bo może to narobić więcej szkód niż da przyjemności.
 
 
teeree 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: jarek
Jeżdzę: s8 d2
Wiek: 42
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 72
Skąd: trzebnica
Wysłany: 2015-11-15, 22:47   

czaruś napisał/a:
Przy otwarciu lub zamknięciu drzwi auta zapala się oświetlenie wewnętrzne - dolne. Zapala się ono również podczas zamknięcia lub otwarcia auta z pilota. Może spróbowałbyś podłączyć się pod plus ( + ) lampki w osłonie ( półce ) nad nogami kierowcy. Tu jest pewność że Twoje dodawane oświetlenie zapali się gdy Będziesz szedł do ... lub z ... auta. Nie próbowałbym podłanczać się pod coś innego bo może to narobić więcej szkód niż da przyjemności.


...też tak myślałem, ale to nie tak, z pilota przy otwarciu/zamknięciu zapala się tylko oświetlenie z podsufitki, natomiast oświetlenie dolne, czyli podświetlenie nóg zapala się dopiero po otworzeniu drzwi, także nic z tego,
w dodatku ja potrzebuje tylko impulsu , wystarczy 0,5 sekundy

Można by podłączyć się pod kierunkowskazy i przy naciśnięciu zamknij/otworz na pilocie, impulsem plusa było by wyzwalane dodatkowe oświetlenie, ale takie rozwiązanie ma jeden defekt, mianowicie czy włączeniu awaryjnych, gdy zapłon nie jest załączony, zapalało by wspomniane dodatkowe oświetlenie.

Najlepiej było by podłączyć się pod impuls plusa w pompce centralnego, tylko , jeśli dobrze wyczytałem, to w pompce jest sterowanie masą, i trzeba by masę zamienic na plusa, i takie rozwiązanie było by jak najbardziej prawidłowe, w momencie zamknij/otworz na pilocie włącza się doświetlenie , ale trzeba by ciągnąc przewód aż do pompki centralnego która jest w bagazniku, ewentualnie można by nakłuwać każdy przewód wewnątrz auta, ale takim sprawdzeniem moglbym więcej popsuć niż ulepszyć , także póki co odpuściłem, i nie podłączam doświetlenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.