Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ - ] Poszukuję porady  
Autor Wiadomość
wryg 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wojciech
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 46
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: OPR
Wysłany: 2011-11-30, 11:00   [ - ] Poszukuję porady

Witam wszystkich forumowiczów.

Otóż parę dni temu spotkała mnie bardzo nieprzyjemna sytuacja, mianowicie posypała się skrzynia w moim A8 D2 FL (nie jedzie do przodu, do tyłu owszem) :cry: . Mechanik do którego dzwoniłem powiedział żebym się na małe koszty nie nastawiał, raczej będzie drogo. Najgorsze jest to, że zaraz przed tym autko zostało doinwestowane, zostały wymienione filtry, olej plus parę napraw bieżących co jednak trochę grosza kosztowało. W dodatku miałem zamiar założyc gaz bo od nowego roku dostałem pracę w innym mieście i trzeba będzie dojeżdżac jakieś 30 km w jedną stronę.
I tutaj rodzi się dylemat: czy auto remontowac czy sprzedac uszkodzone na części? W sumie to jestem skłonny go sprzedac i kupic coś innego z małym silnikiem (głównie przez te dojazdy do pracy) tylko pytanie czy ktoś zechce go kupic z takim uszkodzeniem? Czy ktoś już miał podobny problem, jak wybrnąc z sytuacji? Ile tak na oko może kosztowac wymiana skrzyni? Z góry podziękował za wszelkie sugestie.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2011-11-30, 11:16   

Sprzedać to raczej się nie będzie opłacało , remont skrzynki to z 5tysi trzeba liczyć a kupowanie używanej to loteria . Ja bym naprawiał , przynajmniej będziesz miał spokój .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Mucholejkolator 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 460
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-30, 11:31   

Jestem podobnego zdania co pioter. Może być ciężko sprzedać z uszkodzona skrzynią, chyba że zrobisz dobrą cenę, nieadekwatną do kosztów remontu. Remont skrzyni to norma w naszych autach. Każdy kto dłużej użytkuje A/S8 przeważnie musi to przejść :-/
Zazwyczaj taka naprawa bezie oscylowała w kwocie jak napisał pioter, ok 5 tys ale może być i nawet 6-7 tyś, a może być i ok 4tyś, co raczej jest mało prawdopodobne.
Jak masz teraz jeszcze wolne 5tys to ja bym robił. Jak nie masz to też bym robił ;-)
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2011-11-30, 12:20   

Z uszkodzoną skrzynią ciężko będzie znaleźć klienta na auto (chyba, że za okazyjną cenę). Jeśli będziesz chciał sprzedać to dużo łatwiej będziesz miał sprawne auto + gwarancja na naprawianą skrzynię. Ale jak auto w niezłym stanie i zrobisz skrzynię to znowu szkoda sprzedać - wybór należy do ciebie. Kupno używanej to chyba tylko w takiej sytuacji, że chcesz naprawić auto i go się pozbyć (a nie wiadomo i tak w jakim stanie skrzynię kupisz i jak długo pochodzi). Jak bym miał jeździć dłużej tym autem to naprawiał bym skrzynie (i nie w wersji ekonomicznej tylko porządny serwis w porządnym warsztacie). W przypadku sprzedaży uszkodzonego auta to prawdopodobnie najlepiej byś wyszedł sprzedając na części, ale zanim upłynnisz większość rzeczy trochę może to trwać.
 
 
wryg 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Wojciech
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 46
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 2
Skąd: OPR
Wysłany: 2011-11-30, 12:23   

Chyba będę zmuszony sprzedac go za jakąś marną kasę bo skoro remont skrzyni to ok. 5 koła plus gaz to drugie tyle a ja w tym momencie nie za bardzo mam tyle kaski i jak już wspomniałem za miesiąc codzienne dojazdy. Pytanie tylko czy ktoś go w takim stanie kupi? Czy kwota powiedzmy 7-8 tyś byłaby adekwatna?
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-30, 13:27   

wryg napisał/a:
Czy kwota powiedzmy 7-8 tyś byłaby adekwatna?

zapodaj jakieś zdjęcia i dane samochodu...........może się kupiec znajdzie jak się zdecydujesz............ale ja bym naprawiał.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-11-30, 13:29   

Potwierdzam słowa kolegów powyżej... z uszkodzoną skrzynią raczej nie łatwo sprzedać... weź pod uwagę że przy uszkodzonej skrzyni kupujący nie ma mozliwości odpowiedniego sprawdzenia także silnika oraz innych elementów układu jezdnego więc cena drastycznie idzie w dół...
no chyba że trafisz "jelenia" który napali się na posiadanie Audi A8 ale o takiego co by kupował z uszkodzoną skrzynią nie jest łatwo :-?

Kilka ładnych lat temu sprzedawałem swoją Omegę MV6 także z uszkodzoną skrzynią... chętnych praktycznie brak... sprzedałem jakiemuś zapaleńcowi który szukał właśnie wersji MV6 a ciężko ją było dostać... i kupił tylko dlatego że wziąłem od niego w rozliczeniu jego Omegę, starszą, dużo uboższą w wyposażenie i z nic nie jeżdżącym silnikiem 2.0R4 (tego było mi potem dużo łatwiej sprzedać).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Killer71 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A6
Wiek: 52
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-30, 14:41   

Panowie, czy istnieje jakaś zależność, przy jakim przebiegu z reguły trzeba robić remont skrzynki? Zamierzam się wpakować w furę z 95' , przebieg 370 000km z nieremontowanym jeszcze tiptronikiem... Poradźcie proszę.
 
 
audik 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 84
Skąd: CRACOVIE
Wysłany: 2011-12-01, 08:45   

no to jednak radzę zbierać do skarbonki 8-)
_________________
no i "ni mom" A8 :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.