Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[- ] Problem z 5hp24 w S6 c5  
Autor Wiadomość
wampek007 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: S6 c5
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: Chotyłów
Wysłany: 2017-03-20, 10:45   

witam kolegów pomocników po wikendzie skrzynia rozebrana i jest przyczyna kosz do wymiany tylko sadze ze nie tylko on bo i tarczki sa popalone te metalowe to czuć pod palcem ze maja wyżłobienia jak by zdarta pierwsza warstwa, zaś te ścierne to maja jeszcze te ranty ale nie wiem jakiej grubości powinie być.



większe tarcze mniej zniszczone:







mniejsze tarczki bardziej zniszczone:





cały ten doży kosz co wszystko się w nim znajduje tez ma zniszczenia




I teraz moje pytanie co lepiej kupić bo mam parę możliwości
- nowy kosz wzmacniany (niby) czy oryginalna używkę -tylko to wymienić
- cały ten kompletny kosz (wszystko) zastanawiam sie nad tym
- czy nowy kosz forwold i tarczki te duże i male z blaszkami sadze ze to by było najlepsze ale i bardzo kosztowne.

prosił bym o wasze opinie
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-03-20, 15:17   

Kupujesz kosz A przekladki stalowe i cierne. Zwroc uwage na 2 lozyska igielkowe. Od stron pompy jest wieksze. To mniejsze co jest na powyzszym zdjeciu jak sie zuzyje to pbciera taki talerz i leca dodatkowe wiorka.
_________________
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-03-20, 19:37   

Te niby kosze wzmacniane to "pic na wodę, fotomontarz" ...nie istnieją. Kupujesz oryginał ZF do tego komplet tarczek, dwa łożyska i kilka uszczelek. Składasz do kupy i śmigasz dalej ;)
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-03-20, 21:30   

"wzmacniany" to ten poprawiony ale jest to chwytliwe :) Są różnice w budowie obu koszy ale prawdziwy wzmacniany bodaj z usa coś lekko ponad 2tyś za golasa ale tam widać mięcha na nim w odniesieniu do obu oryginałów.

Nie zapomnij na koniec luzu do pompy zmierzyć.

Przekładki są do wywalenia jeśli są fioletowe albo mają duże punktowe przebarwienia. Nie są drogie i lepiej mieć spokój.
_________________
 
 
wampek007 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: S6 c5
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 14
Skąd: Chotyłów
Wysłany: 2017-04-07, 20:05   

witam po dłuższej nieobecności, audi już złożone i dziś była pierwsza jazda jak na razie wszystko oki nawet zmienia biegi lepiej tak miękko. Tak wiec dziękuje za pomoc w tej naprawie.
Kod:
Nie zapomnij na koniec luzu do pompy zmierzyć.

co masz na myśli już po fakcie ale na przyszłość by wiedzieć.... ;)
 
 
marcin85 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 W12
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-10, 21:12   

troche odkope temar bo pisałem do kolego wampek i zero odpowiedzi wiec zapytam tutaj

mam taki problem ze cieknie mi miedzy silnikiem a skrzynia jak powycierałem to rano był świeży olej na obudowie i miał delikatnie czerwonawy kolor wiec zakładam ze cieknie od strony skrzyni a nie silnika, z tego co się dowiedziałem to do wymiany uszczelniacz od strony konwertera za 35pln ZF-a wiec koszta znikome ale dużo roboty, mam zamiar to sam zrobić i wiem mniej więcej juz co i jak ale mam kilka pytań

1. czy po odkręceniu skrzyni od silnika konwerter zostaje na silniku bo widzem takie foty i tego nie ruszać bo nie potrzeba do mojej roboty??

2. podobno max 300-500ml oleju wycieknie tylko i później wystarczy go uzupełnić ( nie będę rozbierał skrzyni a olej mam świeży więc wystarczy zmienić to uszczelnienie ) oczywiście później dolać do stanu

3. słyszałem o jakiejś specjalnej procedurze napełniania konwertera coś więcej o tym czy on jeżeli nie był regenerowany to nie potrzeba tego robić??( z tego co mi wiadomo to nie bo jak uzupełnię to wyrówna się stan )

4. wyczytałem też że przy montażu z powrotem można coś bardzo łatwo uszkodzić i że ktoś kto nie robi w skrzyniach nie powinien się za to zabierać, ale myślę że to takie brednie, ktoś kto nie ma pojęcia o robocie to pisał żeby zniechęcić nawet patrząc po Wampek to sobie poradził a zakładem z tematu że nie robił tego wcześniej

5. ewentualnie gdybym się mylił i okazało się że to uszczelniacz od strony silnika to oleju chyba nie trzeba spuszczać raczej nie wycieknie z tego co mi wiadomo, na co ewentualnie musiałbym zwrócić uwagę??

6. chce to zrobić bez wyciągania silnika bo kumpel tak już robił z tym że on wrzucał z powrotem manuala ale to inna historia i wiem jak sie za to zabrać mam pomocnika który jest doświadczonym mechanikiem, ale nigdy takiej skrzyni wcześniej nie robił do tego mam miejsce i narzędzie ale wole sie dopytac o wszystko kogoś kto ma więcej wiedzy i to sam robił

7. no i na koniec ewentualnie wszelkie wskazówki co i jak na co uważać bądź czego się spodziewać

8. o co chodzi z kasowaniem luzu pompy??

9. ma ktoś numer oringa uszczelniającego wejście instalacji do mechatroniki nad miską olejową bo tam mi cieknie w innym aucie i będe musiał go zmienić wole już go mieć przy robocie

z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi a widzę ze jest tu parę osób co ma w tym wiedze
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2018-02-10, 22:19   

1. Konwerter ma zostać w skrzyni, kowalstwem jest zostawiać konwerter na zamachu i nie trzeba się domyślać dlaczego..
2. Dużo nie pocieknie a i tak musisz dolać
3. Jeśli jest nowy/ regenerowany to po prostu trzeba go zalać olejem. Jeśli ze starego nic nie wylejesz to tylko przekładasz.
4. Sedno tematu jest w 1 odpowiedzi. Włączysz myślenie to nie zepsujesz zabieraka w pompie.
5. Nie. Warto przy okazji wymienić uszczelkę pod deklem a na sam dół dekla nanosi się cienką warstwę uszczelniacza
6. Do opanowania przy dostępie do minimum narzędzi
7. Spodziewać się niespodziewanego
8. Uszczelniaczem się tego nie robi, to wymaga demontażu pompy i posiadania specjalnych podkładek. Robi się to przy remoncie/ wymianie łożysk/ kosza/ widzi mi się.
9. Zmierz kostkę, tam jest oring o grubości 3mm
_________________
 
 
marcin85 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 W12
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-11, 11:46   

dzięki Krzychu za konkretne odpowiedzi to jedynie co mi przychodzi do głowy to jak jest zamocowany konwerter od strony silnika, on sam wyjdzie ze skrzynią??

w drugim aucie chyba czeka mnie rozbiórka całej skrzyni, ale najpierw sprawdzę olej i mechatronikę bo leci z niej ostro ale tak kupiłem, no i zmienię ten oring za jednym zamachem
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2018-02-11, 22:52   

marcin85 napisał/a:
jak jest zamocowany konwerter od strony silnika
Jest przykręcony do zamachu i należy go odkręcić przed wyciągnięciem skrzyni ...to w sumie podstawowa wiedza przy takich naprawach <cicho>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
marcin85 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 W12
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-02-12, 19:42   

juz wiem że najpierw rozrusznik i przez otwór krecic aż pokaże się każda śruba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.