Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
A8 4.2 1995 by anton  
Autor Wiadomość
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-26, 00:06   A8 4.2 1995 by anton

Zachecony rozmowa z kolega ernesto postanowilem, ze i ja zrobie mala galerie mojej milosci. Milosc to czasem bardzo trudna ale nadal w niej trwam. Duzo juz razem przeszlismy o czym kilka slow nizej.

Samochod z ostatnich dni 1995 roku, modelowo 1996 (wg VIN). Silnik 4.2, skrzynia 4 biegowa. W standardzie wyposazenie dosc fajne ale od wersji VINowej za mojej kadencji zmienilo sie dosc duzo :) Jak uda mi sie odgrzebac zdjecia po kupnie to kiedys wrzuce dla porownania. Tak w skrocie co zostalo zrobione za mojej kadencji:

- odmy silnika
- kompletne zawieszenie (praktycznie wszystko poza sprezynami i kilkoma elementami z tylu)
- remont ASB (skonczyl sie uszczelniacz ale zdecydowalem zrobic kompletnie wszystko skoro juz skrzynia byla na stole. Dzis pewnie wrzucilbym manual zamiast remontowac ASB ale nie ma co zalowac)
- rozrzad, poduszka silnika i wiele wiele drobiazgow
- zalozylem instalacje LPG na sterowniku Stag, pojedynczych wtryskiwaczach Hana (udalo sie wszystko ukryc pod oslonami bez wycinania w nich dziur) i dwoch reduktorach
- pompa paliwa VDO

Poniewaz moje malenstwo mialo fabrycznie kanapy typu Wolga to chorowalem caly czas na recaro. Udalo sie wyrwac zestaw, ktory w miare pasuje do mojego zestawu wg VIN tzn pelna elektryka z grzaniem i pamiecia z przodu oraz grzanie kanapy z tylu (w Wolgach mialem jeszcze regulacje ledzwi ale mowi sie trudno).
Skora jest od polifta wiec dorzucilem takze podlokietnik od polifta, ktory udalo sie dorwac w niezlym stanie. Do kompletu wymienilem takze tapicerke drzwiowa na poliftowa z przeszyciami i dolem z Alcantary.

W obecnej chwili wizualnie brakuje mi tylko malych detali do wygladu eski do czego chcialem sie zblizyc. Wiem, ze mnie za to zlinczujecie bo nie ma sensu udawac, ze cos jest "eska" skoro nia nie jest ale po prostu zawsze mi sie te smaczki stylistyczne podobaly, a poniewaz nie udalo mi sie znalezc s8 w dobrym stanie kiedy szukalem D2 to postaniowilem oslodzic sobie zycie "upiekszajac" moje a8.

Zatem do samochodu trafilo poza fotelami Recaro:
- oryginalne lusterka alu od S8 (nie nakladki czy cos)
- kierownica "S" w bardzo dobrym stanie

W pokoju lezy i czeka na montaz licznik s8 z niebieskimi wskazowkami a teraz rozgladam sie za przednim grillem. Przydaloby sie pewnie zmienic wydech ale dla samych koncowek nie choruje tak bardzo a dzwiek jest dosc mily w tym momencie jako ze nie ma katalizatorow (ktos juz wczesniej sie nimi zajal...)

Z mniejszych rzeczy - w zeszlym roku zrobilem pelna korekte lakieru 3 gradacjami Menzerny + kontrola IPA no i oczywiscie glinkowanie, cleaner a na koniec polozony zostal wosk RaceGlaze 55. W tym roku wypadaloby poprawic korekte bo caly rok uzywania zostawil troszke znakow ale pewnie skupie sie tylko na dwoch gradacjach i jakims lepszym wosku. Oczywiscie myje tylko piana aktywna (aktualnie Autobride Magi foam blue), zero szczotek czy myjni automatycznych.

Ponizej kilka zdjec jeszcze na kolach zimowych:







A tu zdjecie w wersji letniej - 19 cali:

 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-05-26, 05:53   Re: A8 4.2 1995 by anton

Anton napisał/a:
Zachecony rozmowa z kolega ernesto postanowilem, ze i ja zrobie mala galerie mojej milosci.


hehe :D :D

Cytat:
W obecnej chwili wizualnie brakuje mi tylko malych detali do wygladu eski do czego chcialem sie zblizyc. Wiem, ze mnie za to zlinczujecie bo nie ma sensu udawac, ze cos jest "eska" skoro nia nie jest ale po prostu zawsze mi sie te smaczki stylistyczne podobaly, a poniewaz nie udalo mi sie znalezc s8 w dobrym stanie kiedy szukalem D2 to postaniowilem oslodzic sobie zycie "upiekszajac" moje a8.


Nie ma krytyki szkodliwej tylko brak krytyki powoduje szkodę ;) jak to mówią
Ja nie widzę w tym nic złego, też pomału do tego zmierzam mi zostały lustra i licznik, ale wszystko z czasem.

Piękne autko, wpadnij na Skaryszew w niedziele ;)
Bardzo mi się podoba zdjęcie zrobione od góry, aż kusi by wkleić tam pas autostradowy :D 3maj tak dalej i czekamy na dalsze modyfikacje ;)
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
danielos8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: e46coupe
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 342
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-05-26, 18:21   

ładna <kocham> :D jedna z nielicznych przedliftowych, która naprawde mi sie podoba :) gratki i oby zawsze była w takim stanie. pozdr. !

zdjęcia pierwsza klasa hehe niezły aparatoss musisz mieć :D moja eSka też by chciała taką sesyjke czymś takim :D
_________________
dare to be great
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2014-05-28, 13:53   

Nie no, kawal porzadnej, zadbanej przedliftowki :) Ale to zdjecie zrobione z tej wysokiej perspektywy jest bajeczne... Naprawde nadaje sie do magazynu na okladke :D Dbaj o Nia by byla w takim stanie jak jest bo juz niedlugo nie zacznie taniec tylko drozec :D
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1806
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-28, 15:48   

fajna
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
Szopen 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-05-28, 22:12   

Bardzo wychuchana, miło się patrzy na taki zadbany egzemplarz:-)
_________________
No quattro no fun ;)
 
 
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-31, 20:19   

Milo czytac takie komentarze ale do takiego stanu jaki rzeczywiscie bym chcial troche jeszcze brakuje :) chociaz zdaje sobie sprawe, ze mnie usatysfakcjonowalby w pelni tylko fabrycznie nowy d2 i to na dodatek wielokrotnie nawoskowany i dopieszczony :P

A tu maly update z sobotniego mycia. W koszyczku szybki zestaw czyli pianownica, piana magifoam autobrite, impregnat do skory colourlocka, quickdetailer poorboysa do szybkiego uzupelniania wosku, zel/dresing do opon od Meguiarsa, pedzel do tego zelu, Fluffy dryier do osuszania samochodu i kilka kolorow mikrofibry o roznej strukturze (kazda do innej czynnosci - polerowanie detailera, felgi, wnetrze, skora). Samochodu raczej nigdy nie myje jakkolwiek dotykowo chyba, ze rzeczywisce piana nie da rady. Wiec jak widac ponizej najpierw napianowane kola, nadkola i progi bo one wymagaja dokladniejszego doczyszczenia gabka a pozniej caly samochod piana i dokladne splukiwanie :)

Na koniec quick detailer i wykonczenie wszystkiego zelem do opon. To taka szybsza kapiel dla Audi :) Ale niedlugo trzeba bedzie poprawic ubiegloroczna korekte lakieru (tylko 2000 i 3000 pasta) bo gdzieniegdzie widac juz mikro rysy. Ale czekam z tym az zainwestuje w wosk Zymola.

Przepraszam za jakosc zdjec ale tylko telefon mialem przy sobie :)



 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-31, 20:24   

łożesz :) piekna :) efekt bo myciu rewelacyjny :) szkoda tylko że tak krótko się utryzmuje :)
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-31, 20:29   

Czy ja wiem czy krotko. Ogolnie jesli lakier jest doprowadzony do dobrego stanu poprzez korekte i ma nalozony dobry wosk to myjac piana nawet w zimie po myciu wyglada o niebo lepiej niz po myciu myjka czy recznie gdziekolwiek. Ale rzeczywiscie zabawy z tym jest no i to bywa kosztowna zabawa :) Ale najwazniejsze jest to, ze w lecie jesli nie jezdzisz po blocie to wystarczy czesto go splukac sama woda demineralizowana i bez piany tez jest ok, nie ma zaciekow czy plam.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2014-05-31, 21:21   

No piękności sie świeci maszyna.. Widać, że dbasz o nią :)
_________________
 
 
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-11, 20:56   

Maly update :) Moje "eskowe" kombinacje praktycznie dotarly do konca. W zeszlym tygodniu wrzucilem licznik od s8 z niebieskimi wskazowkami (tutaj dzieki koledze adrian949 - polecam zakupy u niego).

A teraz skompletowalem wlasciwie ostatni brakujacy element - przedni grill od S8. Ciezko znalezc ladny, kompletny i ze znaczkiem wiec dorwalem sam grill a znaczek kupilem nowy w serwisie Audi. Jest dostepny na zamowienie ale trzeba poczekac na niego okolo tygodnia bo sprowadzaja go z Niemiec.

Chromy przepolerowalem, wklad wyczyscilem no i w weekend pewnie zamontuje do samochodu :) Bedzie oczywiscie brakowalo eskowego wydechu ale to juz zostawiam na pozniejszy czas.

Przepraszam za jakosc zdjec ale nie mialem sprzetu przy sobie :) Jak skoncze mody to postaram sie zrobic jakas lepsza sesje :)

 
 
danielos8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: e46coupe
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 342
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-06-11, 21:10   

no z tym grilem bedzie bardzo ładnie :D mi sie eskowy grill tez najbardziej podoba :D
_________________
dare to be great
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-06-12, 06:41   

Anton, No Panieeeee zajebiście :D :D opowiadaj ile za znaczek. A ten na tylna klapę też jest dostępny ?
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Antek 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Antek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 72
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-12, 08:59   

Chyba tylni znaczek jest dostepny ale nie dopytywalem szczerze mowiac bo wole tylna klape bez oznaczen. Przynajmniej narazie, moze jak mi sie odmieni to zamowie i tylni.

Znaczek na grill kosztuje okolo 120 zlotych ze spinkami. Moze nie jest tanio ale uzywki na allegro byly za ok 100 zl :P Jesli w ogole sa...

[ Dodano: 2014-07-14, 21:17 ]
No to maly update :)

Chlodniczka oleju zrobiona do tego uszczelka miski olejowej, olej Motul 5w40 8100 x-clean i jakies inne drobiazgi (uklony za zrobienie mechaniki dla kolegi Foss - polecam wszystkim)

Dzis dotarl do mnie od jednego kolegi z forum wydech od s8 :) :) Takze chyba moj projekt "s8 look" (nie smiac sie!) dotarl do linii mety :) Teraz wypadaloby zapodac silnik i skrzynie hehe :)



Ostatnio dokladnie nawoskowalem felgi oraz cale audi woskiem raceglaze 55 takze jak uda mi sie zalozyc tlumik to zabieram Audi na sesje i wrzuce troszke wiecej zdjec :)

[ Dodano: 2014-10-20, 22:23 ]
Gdyby ktos byl zainteresowany to moje A8 jest na sprzedaz. Poki co nie jest nigdzie wystawione ale zapewne stanie sie tak za okolo tydzien. Wiecej informacji udziele zainteresowanym na priv :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.