Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 D2 3.3TDI 2000r] Wymiana głośnika  
Autor Wiadomość
ATLAS 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 86
Skąd: Praszka
Wysłany: 2009-05-15, 21:10   [A8 D2 3.3TDI 2000r] Wymiana głośnika

Witam.

Mam taki problem. Często buczy mi głośnik w prawych tylnich drzwiach. Zamiast grać on buczy. Słychać to zwłaszcza gdy muzyka gra cicho tak żeby dało się rozmawiać podczas jazdy. Myślałem, że osłonę da się normalnie ściągnąć no i użyłem siły w skutek czego dowiedziałem się, że osłona nie jest zdejmowalna bo jest na stałe przymocowana do reszty obudowy drzwi. Na szczęście kupiłem już nową osłonę (zapomniałem dodać że stara gdzieś się zawieruszyła) która czeka na przyklejenie. Co do głośnika - nie pozostaje mi nic innego jak jego wymiana i tu pojawia się największy problem - jak zdemontować boczek drzwi, żeby niczego nie pourywać, nie połamać i żeby ponownie dało się to złożyć??
Kolejne pytanie - co lepsze szukać używanego takiego głośnika czy kupić nowe (innej firmy) na allegro i wymienić także w drugich drzwiach?

Dodam, że nie wiem czy są to głosniki BOSE bo emblematy są tylko na głośnikach w półce za siedzeniami pasażerów a ogólnie w aucie jest 8 głośników - 4 z przodu w drzwiach, 2 z tyłu i 2 w półce + głośnik niskotonowy i wzmacniacz który jest pod zmieniarką w bagażniku.
_________________

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2009-05-16, 01:45   

Czy to BOSE, czy nie - nie ma różnicy w demontażu. Jednak w samym głośniku już tak (do tego dochodzi wzmacniacz osobno na każdy). Poza tym będziesz miał problem zakupić identyczny głośnik, prędzej cały komplet.
Jak zdjąc boczki przeczytasz w moim poście:
http://www.audiklub.org/p...pic.php?t=90640
_________________
Black Cars Matters
 
 
ATLAS 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 86
Skąd: Praszka
Wysłany: 2009-05-16, 10:11   

Ta instrukcja jest świetna, nie spodziewałem się aż tak dokładnego opisu :) Jak tylko będę w domu i będę miał dużo czasu to się za to biorę!

Co do wymiany tylko jednego głośnika to nie wchodzi w grę bo jak to będzie grało :-/

Co rozumiesz przez wzmacniacz na każdy głośnik osobno?
I jaką średnicę ma ten głośnik? 9 cm?

EDIT:
Może ktoś już wymieniał głośniki w swojej A8 i mógłby mi coś polecić? Dodam że obecnie zestaw gra naprawdę pięknie i głośno więc chciałbym zastąpić te tylne głośniki czymś o podobnym brzmieniu :-P

Pozdro
_________________

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2009-05-16, 11:26   

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic924749.html

Były różne systemy do jednego samochodu (potem, także w zależności od rocznika (zmiany przed liftem 96, lub 97, potem zaraz po lifcie (99) i bodajże (01).
Wzmak do każdego z osobna, a dodatkowo w kufrze tzw Amplifier.




_________________
Black Cars Matters
 
 
SERGIO 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: SERGIO
Jeżdzę: VW PASSAT
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 297
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2009-11-08, 23:19   

Witam mam pytanie tego typu, posiadam system BOSE w drzwiach przednich są takie plastikowe tunele za głosnikiem. Przy mocniejszym basie (niektóre piosenki) głosnik prawy brzęczy.
Chcę wymienić te głośniki na nowe, czy móglby ktoś doradzić na jakie głosniki wymienić żeby ładnie grały pod fabrycznym radiem i ewentualnie polepszyło brzmienie a nie pogorszyło.

Drugie pytanie: Nie widziałem jeszcze tego wzmacniacza, który jest zamontowany z tyłu a ciekawi mnie czy istnieje mozliwośc podłączenia się pod ten wzmacniacz innym wzmacniaczem. Po porzednim aucie został mi wzmacniacz 2 kanałowy BLAUPUNKT i skrzynia basowa BLAUPUNKT, jesli istniałaby jakaś mozliwość aby dołożyć to do istniejącego fabrycznego sprzętu to chętnie bym to wykorzystał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.