Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 D2] Amortyzatory BILSTEIN B6 - czy ktoś posiada w aucie?  
Autor Wiadomość
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-05-09, 22:56   [A8 D2] Amortyzatory BILSTEIN B6 - czy ktoś posiada w aucie?

Czy są forumowicze, którzy zamontowali w aucie amortyzatory Bilstein B6?
Jeśli tak, to mam kilka pytań :)
Jak się na jeździ na Bilsteinach, w stosunku do serii Audi? Czy ograniczają bardzo komfort? Czy nie są za twarde? Czy auto "nie tłucze" za mocno na dziurach? Jak z trakcją, czy się poprawiła po zamontowaniu Bilsteinów? Miałem kiedyś w BMW 5er Bilsteina B6 i był on dla mnie trochę twardawy, może dla A8 jako komfortowej limuzyny trochę inaczej zestroili?
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 12:08   

witaj wysalem ci przedwoczoraj jako odpowedz na pw moje wrazenia z jazdy tymi amorkami czyzby nie doszlo???? :shock:
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-05-10, 14:12   

niestety nie dotarło
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 22:08   

wiec czynie powinnosc ponownie :-D

[ Dodano: 2010-05-10, 22:31 ]
rowiez dla innych przymiezajacych sie do zakupu bilsteina b6 ;-)
Z czystym sumieniem moge ci polecic te amorki bilstein b6 zolte, malem wybor albo sacha ale znajomi odradzili i wlasnie wybor padl na ten kompelcik dalem ok 500zl za sztuke czyli razem wyszlo mi 2000zl, Jesli chodzi o wrazena z jazdy dla mnie idealnie szegolnie w ostro pokonywanych zakretach - moze troche sie pzrechyla przy duzych predkoscah ale podejzewam ze to wina sprezyn ale leci prawie jak po szynach, amotryzatory dobzre tluma nierownosci i powem szcerze ze wcale nie odczuwam ze sa zbyt twarde wg mnie jest to idealny kompromis miedzy komfortem a sportowa charakterystyka. Wadomo nie spodzewaj sie 100% komfortu ale tragedi nie ma - napewno nie jest tak jakby jechalo sie na stolku. Jesli chodzi o wyglad to auto stoi ogolnie rowno - tu jedyny minus spodzealem sie ze po wyamnie nie bedzie tzw oklapnietego tylu szcegolnie jak wejdzie do tylu 2 osoby dorosle to jest masakra widok - normalnie jakbym mial pekniete zwiesznie. Dlatego czeka mnie wymana sprezyn tyl napewno na orginalne zas pzrod chcem obnizyc o jakies 30mm - ale jeszce sie nad tym zastanowie bo rachej niechclabym zrezygnowac z komfortu wiec moze na przod powedruja tez seryjne sprezynki ;-)

pozdrawiam ;-)
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-05-10, 22:39   

Serdeczne dzięki kolego :)

W sumie to miałem podobne wrażenia z B6 w BMW w kombinacji z oryginalnymi sprężynami. BMW jest prawie zawsze w serii nieco twardsze od Audi, w sumie nic nie tłukło i nie waliło, ale czasami przenoszenie nierówności na karoserię było jak na mój gust zbyt dobitne. Ale taka jest też trochę beemka sama w sobie, więc spodziewam się, że w Audi ten efekt nie będzie występował.
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 23:04   

moj bratanek z niemiec ma a8 na zawieszniu KW to normalnie musi na autostradach jeszce takich z plyt nie odnowonych bradzo zwalniac bo nie idzie zniejsc jazdy, w swoich bilstein ten problem nie wystepuje ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.