Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 D2] Jaką antenę Cb wybrać  
Autor Wiadomość
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2010-02-12, 14:25   [A8 D2] Jaką antenę Cb wybrać

Koledzy proszę o pomoc w doborze anteny cb.czy wybrać coś na uchwycie kf150 czy moze antenę w miejsce radiowej.Proszę o sugestie i zdjęcia jak to u was wygląda na autach.pozdrawiam
 
 
ralphi 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-14, 00:58   

witaj,

Ja zdecydowalem sie na zakup anteny Sirtela promiennik 60 cm na poczatek- czarna z chromowymi ringami do strojenia. Główkę kupilem tez sirtela tyle, że na wyższe pasma oddzielnie (wiecej ma chromu generalnie masywniejsza i lepsza konstrukcyjnie). Zrezygnowałem z motylka kosztem zamkniecia na kluczyk lepiej wyglada wizualnie. Bacik mozesz zmienic jak bedziesz mial glowke na 90 cm lub wiekszy bez problemu, przy czym 60 cm w takim zestawie nie wyglada na CB i w sumie mi o to chodzilo. Efekt finalny to jeszcze wiecej chromu (dobrze będzie pasowac wizualnie do czarnej esy z chromami to dla mnie byl priorytet). Jezeli chodzi generalnie o cb na blotniku to pomysl od strony elektrycznej nie jest najlepszy, dlatego pakowanie sie w drogie/ dobre i czesto dlugie anteny moim zdaniem mija sie zupelnie z celem. Zaznaczam, że też wybieram błotnik jako instalacje(dziura) a to dlatego, że chce to zbliżyc "z wygladu" do anteny oryginalnej telefoniczno/radiowej. Preferowane miejsce anteny to zdecydowanie dach i to co gorsza elektrycznie na sprawe patrzac optymalnym bylby jego srodek- wiadomo nikt nie bedzie wiercil dziury na srodku. Tutaj realnie zdaje sobie sprawe, że rewelacji nie bedzie jezeli chodzi o odbiór i nadawanie. Jezeli bierzesz pod uwage tylko wykorzystywanie radia na potrzeby kanalu 19 tym bardziej nie jest potrzebna Ci długa antena. Dlaczego krotka tez da rade i bedzie momentami lepsza. Bedziesz przedewszystkim slyszal mniej smieci(typu dx, szumy, dalekie stacje nakladajace sie na innych blizszych kierowcow) to raz, dwa jak bedziesz sluchal komunikatu drogowego to uslysz komuniat w promieniu powiedzmy ok 10 km, a po co dalej ? Jezeli jednak chcesz poszalec, bo laczysz sie np z baza i chcesz miec lepsza sprawnosc to podsylam link gdzie mozna sobie poczytac o testach tych "lepszych anten". Chłopaki są pasjonatami łączności i komercja tutaj nie wchodzi w gre. http://www.32fm.pl/index....-dni&Itemid=102 Pozdrawiam, Ralphi
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2010-02-18, 17:52   

Dziekuję kolego za odpowiedz.Interesuje mnie też raczej jakaś mniejsza antena,żeby nie szpecić auta długim batem.Mam na oku antenę President Carolina ( 43 cm) tylko obawiam się czy zda egzamin,gdyż chciałbym ją zamontować na uchwycie na klapie.Sprawdzę na necie Sirtela .Też mam czarną A8 i chciałbym,żeby to jakoś wyglądało na tym aucie.Pozdrawiam
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-02-26, 09:58   

Witam, ja również przymierzam się do zamontowania CB w aucie, bo czuję się "niebezpiecznie" na drodze jak nie słyszę komunikatów ;-) Mam radyjko presidenta WALKER, jednak nie wiem jaką antenę dobrać. Mam w sumie dwie anteny po 1,5 metra bat (jedna bardzo fajna president alaska druga chyba alan ), jednak rozchodzi się właśnie o ten bat, według mnie jest za długi do takie auta. Chciałbym zakupić coś do powiedzmy 1 metra tylko nie wiem jaką wybrać. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie liczę na porady

trochę poczytałem, krótki ale sensowny test znalazłem http://www.cb-radio.info....adniki/112.html i dochodzę do wniosku, że lepiej mieć pół metra więcej na klapie niż krótki zasięg. Na forum CB mówią, że najlepsza antena jest najdłuższa :-P - to tak w skrócie. Jak coś wybiorę do i zamontuję dam znać jak to gra.

po zgłębieniu wiedzy pozostanę przy antenie 1,5m Bardziej zależy mi na jakości odbioru niż na różnicy w długości. zamontuję sprawdzoną antenę PRESIDENT ALASKA
 
 
Qwer 
Użytkownik


Silnik cm3: ....
Skrzynia: ..
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: ..
Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-03-18, 11:03   

Witam przedewszytkim musicie wiedziec czy chcecie miec dluga czy krotka antene...na magnes czy na stale.. Ja polecam tylko antenki z presidenta
Jesli ma to byc magnesowka krotka to Pesident Missouri cena okolo 250 zł wysokosc anteny 720mm zasieg okolo 7-8km
Jesli dluga na magnes to President ML-145 cena 190zł wysokosc anteny 1,5m zasieg okolo 10-15 km

Przechodzac do anten na stałe:
Długa President MS-145 wysokosc 1,5m zasieg 10-15km
Krotka President Mississipi wysokosc 720mm zasieg 7-8km
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-03-18, 12:00   

Qwer napisał/a:
Jesli ma to byc magnesowka


Tylko ciekawe gdzie ją przylepić,jedynie chyba do felgi stalówki :-P
_________________

 
 
Qwer 
Użytkownik


Silnik cm3: ....
Skrzynia: ..
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: ..
Wiek: 34
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-03-18, 12:40   

gierobiala napisał/a:
Qwer napisał/a:
Jesli ma to byc magnesowka


Tylko ciekawe gdzie ją przylepić,jedynie chyba do felgi stalówki :-P


Słuchaj ja tylko dałem przykłady ;]
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-04-06, 08:41   

Kolego Greg 26 ja osobiście do swojej a8 zamontowałem antenkę Sirio Turbo 800,na klapie na uchwycie.Antenka zgrabna czarna bez zbędnych ozdobników i wmiarę krótka bo 80 cm a nie jakiś bat 150 lub 200 cm.ale kto co lubi,Ja osobiście jestem zadowolony z tej anteny,radyjko do tej abnteny to uniden 520 i nie ma wstydu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.