Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[A8 D3] Pzekaźnik wentylatora chłodnicy.  
Autor Wiadomość
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2010-06-20, 20:47   [A8 D3] Pzekaźnik wentylatora chłodnicy.

Witam. A8 D3 benzynka 4,2. W VAGu wywala mi błąd wentylatora chłodnicy: 4784, Status: 64, Opis: P1900 Sterowanie wentylatora chłodnicy 2 przerwa/zwarcie z masą, Brak sygnalu/komunikacji.
Potrzebuję następujących informacji:
1. Czy wentylatory chłodnicy załączają się jednocześnie (oba), czy też najpierw jeden później drugi?
2. Jeśli załączają się sekwencyjnie, to który pierwszy a który drugi (jeden jest zamocowany wyżej, drugi niżej)?
3. Jeśli istnieją (a podejrzewam, że tak), to gdzie znajdują się przekaźniki załączające zasilanie wentylatorów.

Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Zedi14 
Użytkownik


Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: A8
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Rumia / Pomorskie
Wysłany: 2010-06-24, 21:40   

Witam.

Jest ro częsty błąd niestety w grupie VW. Nie napisałeś czy jest to błąd statyczny czy da się go skasować (jeśli sporadyczny to niestety kończy się wentylator, jeśli statyczny to jest jeszcze nadzieja, że gdzieś instalacja trafiona). Co do pytań to aby na nie odpowiedzieć potrzebowałbym VIN (korzystam z Elsa'y). Nie jestem w tej chwili pewien ale wydaje mi się, że sterowanie jest tam już cyfrowe. Jeśli wciąż potrzebujesz info to podeślij mi VIN na maila.
Pozdrawiam,
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2010-06-27, 23:03   

Podłączałem inny wentylator w to miejsce i także nie ruszył, więc zostaje albo przekaźnik albo jakieś inne g. Bezpieczników nie znalazłem, a z tego co widziałem, to faktycznie, w samym wentylatorze siedzi sporo elektroniki. Co gorsza, słabe jest dojście do przewodów drugiego wentylatora, bo zamieniłbym je miejscami i sprawdził, a tak trzeba przód rozbierać. Błąd jest stały i nie wykasowuje się, niestety. Wiązki są raczej dobre, więc nie wiem o co biega.

[ Dodano: 2010-07-13, 19:09 ]
Witajcie. ponawiam prośbę o pytania:
1. Czy wentylatory chłodnicy załączają się jednocześnie (oba), czy też najpierw jeden później drugi?
2. Jeśli załączają się sekwencyjnie, to który pierwszy a który drugi (jeden jest zamocowany wyżej, drugi niżej)?

Czy ktoś może to sprawdzić? Wystarczy włączyć autko i poczekać. Z góry serdeczne dzięki.

[ Dodano: 2016-07-17, 11:32 ]
Aktualizacja tematu. Okazuje się, że wentylator z prawej ma oznaczenie nr 1 a ten po lewej nr 2. 1-ka pracuje bez zarzutu, a 2-ka niestety ma błąd "przerwa w obwodzie/zwarcie do masy". Po badaniu organoleptycznym wyszło, że we wtyczce nie ma zasilania +12V (czerwony przewód z białym paskiem). Teraz pytanie - dokąd idzie ten przewód? Przewód wchodzi do kabiny i domyślam się, że leci aż do akumulatora. Może ktoś ma schematy elektryczne, na których jest opisane zasilanie wentylatorów? Przewód jest dość gruby więc bocznikowanie od pierwszego wentylatora odpada. Jeśli nie znajdę, skąd wychodzi, to z którego miejsca mógłbym podciągnąć mu zasilanie (najwygodniej byłoby z komory silnika). Co proponujecie?
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.