Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Lokalizator GPS  
Autor Wiadomość
SPAM-husu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-16, 01:32   [ALL] Lokalizator GPS

Czy orientujecie się w jaki sposób można zainstalować w samochodzie lokalizator GPS (pozwalający lokalizować samochód telefonem komórkowym) tak, by był zasilany z akumulatora?
Gdy podłaczyłem go do akumulatora bezpośrednio, to akumulator następnego dnia rozładował mi się. Dla testu podłaczyłem ten lokalizator do akumulatora w motocyklu i było to samo - na następny dzień akumulator rozładowany.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-06-16, 15:34   

Kolego kup sobie jakąś nokie np 3110 gdzie bateria trzyma 9 dni schowaj gdzieś w aucie i podepnij pod ładowanie , jak zgubisz autko to policja odnajdzie po nr IP telefonu co do metra gdzie stoi 8-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-06-16, 17:13   

http://www.datasystem.pl/...,strona,50.html

w pracy mamy takie coś :) dokładność do 5m, nieważne czy auto będzie w tunelu czy w kontenerze i tak namierzą :) dużo nie kosztuje taki system i stała opłata też nie wychodzi drogo :)
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-16, 21:04   

http://allegro.pl/najleps...1654642917.html
 
 
SPAM-husu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-16, 23:02   

Konkretnie mam takie coś:
http://allegro.pl/lokaliz...1546707296.html

oraz zasilacz:
http://allegro.pl/ladowar...1563652645.html

Wiem, że są firmy, które montują takie urządzenia w flotach. Tylko jak oni to podłączają do akumulatorów?

A z telefonem to nie wiedziałem. Po raz pierwszy słysze, że telefony mają nr IP.
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-06-17, 09:22   

telefony mają nr IMEI, unikalny dla każdego telefonu i nawet po zmianie karty policja jest w stanie namierzyć dany telefon, wystarczy że jest tylko włączony :) data system wciąga bardzo mało energii u nas w karetkach jest non stop włączony i nigdy nie było problemu z odpaleniem, myśle że się sprawdzi :)

[ Dodano: 2011-06-17, 09:26 ]
zagłuszacz też na to nie działa :) był nawet test tego w tvn turbo i autko zostało znalezione bez problemu :) nie wierzę zresztą w pro urządzenia z allegro zwykłe naciągactwo. mogę wymienić filtr powietrza w swojej D3 na K&N i napisać w ogłoszeniu profesjonalny tuning :) tak samo tam pro zagłuszacz made in china,a pewnie lepiej zagłusza mikser albo wiertarka od tego :P
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-17, 09:47   

mazur6662 napisał/a:
telefony mają nr IMEI, unikalny dla każdego telefonu i nawet po zmianie karty policja jest w stanie namierzyć dany telefon, wystarczy że jest tylko włączony :) data system wciąga bardzo mało energii u nas w karetkach jest non stop włączony i nigdy nie było problemu z odpaleniem, myśle że się sprawdzi :)

[ Dodano: 2011-06-17, 09:26 ]
zagłuszacz też na to nie działa :) był nawet test tego w tvn turbo i autko zostało znalezione bez problemu :) nie wierzę zresztą w pro urządzenia z allegro zwykłe naciągactwo. mogę wymienić filtr powietrza w swojej D3 na K&N i napisać w ogłoszeniu profesjonalny tuning :) tak samo tam pro zagłuszacz made in china,a pewnie lepiej zagłusza mikser albo wiertarka od tego :P


IMEI tez można zmienić, samo włączenie sprawy nie załatwia musi byc zalogowany

a firma o której mowa wyżej musi uzywać jednej z technologii dostepnej już na rynku
GPS, GSM etc. więc skoro zagłuszacz nie działał to uważam że zagłuszacz był do bani
albo zagłuszał nie to co trzeba :)

jak robisz swoje własne namierzanie to wychodzi ci taki lo-jack czyli musisz mieć
siec swoich odbiorników w całym kraju
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
SPAM-husu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-17, 12:02   

zaletą tego lokalizatora jest to, że mają czujnik ruchu i przemieszczenia. Np. wyjeżdżam na parę dni i dostaję smsa, że mój samochód został przestawiony. Z telefonem komórkowym bym twgo nie miał.
 
 
mazur6662 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 266
Skąd: Nowa Cerkiew
Wysłany: 2011-06-17, 16:12   

Maciu nie zgadzam się z Tobą że IMEI można zmienić, to jest nr na stałe przypisany do telefonu tak jak nr seryjny. sprawdź pod baterią :) jest na 100% :) owszem tel można namierzyć tylko wtedy jak zaloguje się do sieci ale IMEI nie zmienisz
 
 
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-06-17, 17:21   

mazur6662 napisał/a:
[ Dodano: 2011-06-17, 09:26 ]
zagłuszacz też na to nie działa :) był nawet test tego w tvn turbo i autko zostało znalezione bez problemu :) nie wierzę zresztą w pro urządzenia z allegro zwykłe naciągactwo. mogę wymienić filtr powietrza w swojej D3 na K&N i napisać w ogłoszeniu profesjonalny tuning :) tak samo tam pro zagłuszacz made in china,a pewnie lepiej zagłusza mikser albo wiertarka od tego :P


Ja również oglądałem ten program (jeden z odcinków Raportu Turbo - chyba, że oglądałem inny). Firma poradziła sobie z tym problemem w ten sposób, że w momencie zniknięcia sygnału pojazdu wysyłana była ekipa ochrony do miejsca zdarzenia.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2011-06-17, 17:44   

maciu napisał/a:
IMEI tez można zmienić, samo włączenie sprawy nie załatwia musi byc zalogowany

ale żeby zmienić IMEI musisz wiedzieć gdzie jest telefon , ty będziesz wiedział , a myślisz że złodziej przetrzepie tobie całe auto ??
Wątpię , a wystarczy dosłownie pare godzin i będzie wiadomo gdzie twoja zguba .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
SPAM-husu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-19, 15:26   

dodam jeszcze, że kiedyś miałem taki lokalizator zamontowany w innym samochodzie przez firmę, której płaciłem abonament za nadzór. Oni też jakoś podpięli zasilanie do akumulatora.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2011-06-21, 09:02   

husu napisał/a:
zaletą tego lokalizatora jest to, że mają czujnik ruchu i przemieszczenia. Np. wyjeżdżam na parę dni i dostaję smsa, że mój samochód został przestawiony.

Wiem kto w Warszawie montuje takie urządzenia i wiem jak to wszystko działa więc jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej to pisz, dzwoń, spotkamy się, pogadamy, pojedziesz, zamontujesz i ... będzie Pan zadowolony ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
SPAM-husu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-27, 03:15   

ok dzieki
 
 
robsonik4 
Moje A8


Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 485
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-07-03, 23:44   

:lol: po co złodziej ma zmieniać IMEI w telefonie ukrytym w samochodzie ??, jak znajdzie to wyłączy lub zbutuje i tyle w temacie.
Telefonu nie da się namierzyć tak dokładnie jak lokalizator, z tego co się orientuję to dokładność jest rzędu kilkuset metrów. Kolega ma phona ukrytego w samochodzie, ale jak do tej pory nie musiał korzystać z tej formy lokalizacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.