Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Montaż CB w półce pod kierownicą  
Autor Wiadomość
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-14, 20:13   [ALL] Montaż CB w półce pod kierownicą

Witam. Jako że jestem maniakiem CB postanowiłem zamontować radio bo bez niego to jakoś cicho w aucie :roll: Za miejsce obrałem sobie półkę pod kierownicą ale że jest ona za płytka w końcowej części musiałem coś z tym zrobić :D Nadmienię że mam duuuże radio, starego herbatnika a więc w standardowej nie mieścił się. Nie wiem jak inne...

:arrow: Zacznijmy od demontażu półki

Odkręcamy schowek, u mnie były trzy śruby imbusowe, kluczyk o ile dobrze pamiętam 5mm i dwie sześciokątne, klucz płaski lub nasadowy nr 8 ( zdjęcie robiłem jak już zakładałem, nie sugerujcie się " środkiem " :D )
Rameczka pod kolumną jest na dwóch wsuwkach a pod nią są imbusy, delikatnie pociągnąć.



:arrow: Po demontażu wygląda tak



:arrow: Rozpołowienie półki

Następnym krokiem jest rozpołowienie półki. Tak się ucieszyłem na widok zgrzewów ze zapomniałem zrobić fotki. Podważamy małym śrubokrętem ( zgrzewy widać ) i jedziemy w koło, mi to zajęło z minutkę i mamy dwie półki :D



:arrow: Jak zamocować radio żeby było stabilne ?

Są różne sposoby, ja kupiłem w pasmanterii rzep dwustronny od razu z klejem i tak to postanowiłem zamontować. Dodatkowo ten sposób jest wygodny bo można radio szybko demontować.





:arrow: Montaż półki

Składamy w odwrotnej kolejności jak demontowaliśmy :)



:arrow: Zakładamy radio

Radio niemal ze idealnie pasuje, przeszkadza troszkę kanał od nawiewów ale herbert jest wielki...
Kabel antenowy jak i zasilanie, w moim przypadku zapalniczka można poprowadzić wg gustu :) Jak znajdę czas to podepnę zasilanie na stałe :)






:arrow: Poprowadzenie instalacji antenowej, wersja light :D

Nie chciałem rozbebeszać całej tapicerki a więc poprowadziłem to w miarę schludnie i nie zajęło to dużo czasu, max pół godzinki :)

Pod dywanikiem kierowcy, kabla nie widać ( na zdjęciu fotel jest max odsunięty )



następnie przechodzi pod fotelem kierowcy, dywanikiem pasażera



I tu wpuszczamy go w otwór wcześniej odkręcając kanapę tylną. Kanapa mocowana jest tylko w dwóch miejscach na śruby krzyżakowe. Przewód puszczamy pod kanapą a następnie schowkiem na narty. Jest tam otworek i nic nie trzeba ciąć :)



I wychodzi w bagażniku :)





Na tym zakończę pierwszą część. Jak dojdą do mnie w poniedziałek graty z allegro to wrzucę "zgrabny" montaż anteny na klapę :)




:)

[ Dodano: 2009-08-17, 16:33 ]
A więc i antena założona. Chciałem żeby to wygladało schludnie i przyzwoicie, troche dumałem i wymysliłem razem z kolega z innego forum ;)

Miałem antenę z podstawka magnesową Sirio ML 145 i postanowiłem ją wykorzystać :) Do tego główka PL firmy Sirio, wtyk kątowy LC-27 i uchwyt do mocowania AV-400. Wszystkie podzespoły do kupienia w serwisie aukcyjnym. Główka jest maluteńka, dobrze wykonana a uchwyt moim zdaniem jest rewelacyjny ! Podgumowany żeby nie obcierał karoserii, mocowany na cztery imbusy. Po strojeniu SWR wyszedł 1.1 a więc jest dobrze :D a wyglada to teraz tak :













 
 
tutenhamon 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronik f1 GQF
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 26 razy
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 1135
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2009-08-20, 20:37   

Widzę że głośniczek nasz przysłonięty po zamontowaniu radia,czy głos nie jest przytłumiony?. Ja zrobiłem to inaczej podwiesiłem radio na oryginalnym uchwycie ,w tym samym miejscu tylko wyżej i bez demontażu pułki. Zrobię fotki to zamieszczę. No i kable wszystko jest widoczne ,tak trochę nie estetycznie. można je tak zkitrać pod listwami że nic nigdzie nie widać. :lol: 8-)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-22, 19:45   

tutenhamon napisał/a:
Widzę że głośniczek nasz przysłonięty po zamontowaniu radia,czy głos nie jest przytłumiony?


Działa idealnie, zawsze miałem ustawioną głośność na godz. 12 i teraz tez tak mam i jest idealnie.

tutenhamon napisał/a:
No i kable wszystko jest widoczne ,tak trochę nie estetycznie. można je tak zkitrać pod listwami że nic nigdzie nie widać. :lol: 8-)


Widać tylko w jednym miejscu, koło tylnej kanapy a więc nie jest źle ;) Pisałem ze to wersja light ;)
 
 
glinka 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: krzysztof
Jeżdzę: a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 195
Skąd: morąg
Wysłany: 2009-08-23, 11:03   

witam mam 3-zakresową antene zasieg jest całkiem całkiem no i estetycznie fajnie wygląda niewidac kabli a co wy sadzicie o takiej antence pozdrawiam
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-23, 11:24   

Jeżeli mówisz o Sirio triflex to daje radę :) Szału nie ma ale jako antymisiek wystarczy
 
 
Joolek 
Użytkownik



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Juliusz
Jeżdzę: A8 D2 Quattro
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-25, 10:30   

Hej szkoda ze nie pokusiłeś się o zdjęcie listewek progowych i puszczenie kabla w korytkach kablowych, wystarczy drucik + kawałek sznurka tak z 4 metry, i nie ma już problemu z kablami ja tak mam pociągnięte k.antenowy+2 prądowe prosto z akumulatora+ dodatkowo masa z akumulatora na podstawkę anteny. Ale ty tu u-rządzisz :) Mam sirio triflex i tak jak piszesz szału niema zasieg w mieście 2-3km do 5km na trasie :) ale na misiaczków wystarcza Yuppi. Pozdrawiam
_________________
Kto nie kupił Audi A8 ni razu, nigdy nie zaznał przyjemności. :)
 
 
colorado 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: Q7, A8 D3, A8 D2
Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-19, 15:35   

Ja również moje radyjko (President Wilson) wmontowałem w pułkę. Antenka w miejscu tam gdzie powinien znajdować się oryginal,czyli lewy błotnik.
Radio mam podłaczone od zasilenia zapalniczki. Mam kłopot z zakłóceniami od silnika w szczególność po dodaniu gazu.
Czy również macie tego typu problemy ? , czy podłączenie bezpośrednio od akumulatora wyeliminuje zakłócenia.
Jeszcze jedno moja antenka (Sirtel S9Plus) ma 150 cm co powoduje przy wyzszych prędkościach dodatkowy (lekki) hałas w samochodzie.
Czy możecie polecić krótką a dobrą antenę, oczywiście na błotnik.
Czy anteta Sirio 3 zakresowa jest warta polecenia ?
 
 
elvis22021980 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 2,0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Arkadiusz
Jeżdzę: A6 C6 2,0 TFSI
Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 25
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-08-06, 14:54   

wybacz ale dla mnie to trochę "wieś" oczywiście nie obrażając wsi !!!
szok jak można taką manianę odpierniczyć ... i te widoczne dziury wokół CB, jak dla mnie to jest pomysł na żenadę miesiąca

jeszcze raz sorry za krytykę ale nie zrobiłbym tego swojej Audi nawet jakby mi ktoś dopłacił :/ :shock:
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-08-10, 12:10   

colorado napisał/a:
Ja również moje radyjko (President Wilson) wmontowałem w pułkę. Antenka w miejscu tam gdzie powinien znajdować się oryginal,czyli lewy błotnik.
Radio mam podłaczone od zasilenia zapalniczki. Mam kłopot z zakłóceniami od silnika w szczególność po dodaniu gazu.
Czy również macie tego typu problemy ? , czy podłączenie bezpośrednio od akumulatora wyeliminuje zakłócenia.
Jeszcze jedno moja antenka (Sirtel S9Plus) ma 150 cm co powoduje przy wyzszych prędkościach dodatkowy (lekki) hałas w samochodzie.
Czy możecie polecić krótką a dobrą antenę, oczywiście na błotnik.
Czy anteta Sirio 3 zakresowa jest warta polecenia ?


U mnie również zakłócenia z silnika przeszkadzają w użytkowaniu :(

Mój zestaw do Uniden 520XL + sirio turbo 2000, antena w miejscu ori GSM, Oplot kabla zmasowany do karoserii auta w miejscu gdzie była podpięta masa anteny GSM.

_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Damian921221
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 07:56   

Dość niechlujna ta twoja instalacja, u mnie radio jest w tym samym miejscu tylko podwieszone od góry, a kabel do radia pociągnięty z plusa po zapłonie. Kabel od anteny puszczony lewym progiem i do bagażnika pod boczek a antena zamocowana w miejscu fabryczne w błotnik :) Żadnych kabli nie widać a odbiór dużo lepszy niż jak była na magnesie w innym samochodzie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.