Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Montaż webasto, robił ktoś ?  
Autor Wiadomość
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-27, 11:06   [ALL] Montaż webasto, robił ktoś ?

Witam. Interesuje mnie montaż webasto w swoim czarnuchu ;)

O ile można kupić już za 700 pln na aukcji to nie mam pojęcia co wchodzi w jego skład :roll: Nie mam na razie dostępu do Etki, może ktoś pomoże ? Jak z montażem ? Co z elektroniką ?
 
 
PIPPEN 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 175
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-05, 10:47   

Podpinam się do pytanka ja też z miłą chęcią dołożyłbym swojej niuni webasto - czy jest to prawdą że trzeba przy oryginalnym webascie ingerować w sterownik z silnika bo tak mi koleś mówił co montuje jakieś nie fabryczne
 
 
cezar88 
Moje A8



Rocznik: 1992
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: BMW 730 E32
Wiek: 35
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 114
Skąd: Bełchatów/Pruszków
Wysłany: 2009-10-13, 20:57   

odświeżam temat bo jak teraz nastały zimne dni to też tego bajeru zapragnąłem :mrgreen: instalacje faktycznie można dostać w rozsądnej cenie tylko jak to podłączyć? szukałem na necie ale nic konkretnego nie znalazłem, kolego kuczlaw a może ty coś nowego wyszukałeś w tym temacie?
 
 
00gtw00 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: S8 D2 FL
Wiek: 36
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 65
Skąd: Nysa
Wysłany: 2009-12-14, 08:47   

Zgłębił ktoś z was już ten temat? Samo webasto na allegro to koszt w granicach 700zł. Jak wygląda instalacja elektryczna, jak to podłączyć. Moje S8 d2 99 po lifcie.
 
 
tanatorq 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Edi
Jeżdzę: A8
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 44
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2009-12-17, 23:59   

Wrocław na ulicy Rakowej (takie zagłębie warsztatów na tej ulicy) tam montują webasta do wszystkiego oraz klimy robią itp może tam coś doradzą? widziałem tam piedyś jakieś RS, lambo, a nawet s6+ to może mają fachową obsługę?
 
 
djdemon_pl 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 159
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-11-15, 06:10   

Koledzy w związku z chęcią podniesienia komfortu, podczas zbliżającej się zimy, odgrzewam :) temat.

Jak to jest z montażem webasta do A8, w którym nie było wcześniej tego rarytasu.

Czy jest dużo ingerencji w elektronikę auta i czy dużo się narusza pierwotny stan auta, podczas instalacji webasta - chodzi mi o webasto dedykowane do A8, które można kupić na wtórnym rynku ?
_________________
"Wierny Ideałom"
Było: A8 4.2 '95, A8 4.2 D2 FL '99,
Jest: A8 4.2 D3 FL '05
 
 
sznink 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 41
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-11-15, 11:52   

Ja swego czasu do mojej setki zamierzałem założyć webasto, ale projekt nie wyszedł poza wstępną fazę planowania.

Wydaje mi się, że przeszczep webasta od innego A8 może nie być taki prosty. Szczególnie, gdy kupimy taki zestaw z Allegro - może brakować niektórych części, a inne będzie trudno zamontować i będzie trzeba coś dosztukować lub posiłkować się częściami od webasta niededykowanego do konkretnego modelu. Zresztą zamontowanie takiego zestawu (przeznaczonego do montażu do dowolnego auta) byłoby pewnie najprostsze (gdzieś widziałem w necie wzmiankę, że nowy taki zestaw można kupić za 1700zł).

Generalnie możemy spotkać na rynku dwie wersje webasto: analogowe i cyfrowe - sterowane przez CAN. Szukając webasto należy skupić się na tym pierwszym - analogowym (będzie niestety droższe). Nie wiem, jak webasto jest sterowane w D2 po 1999 roku (chyba jednak jest cyfrowe).

Instalacja elektryczna będzie raczej prosta i nie powinna nastręczyć dużych problemów (nie trzeba ingerować w sterownik silnika). Można również pokusić się o dodanie modułu zdalnego uruchamiania przy pomocy modułu telestart (oryginalnie był chyba T60 lub T70, a można również wstawić T90 lub T91) lub jeszcze lepiej przy pomocy modułu GSM - webasto będzie uruchamiane poprzez wysłanie SMS'a (coś takiego planuję zamontować u siebie :-P ).

Przyszło mi właśnie do głowy jeszcze rozwiązanie z webasto cyfrowym (CAN) uruchamianym przy pomocy modułu T91 lub innego wysyłającego sygnał cyfrowy - wydaje mi się, że powinno to działać.
Ostatnio zmieniony przez sznink 2010-11-15, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-11-15, 13:05   

djdemon_pl napisał/a:
Jak to jest z montażem webasta do A8, w którym nie było wcześniej tego rarytasu.

Czy jest dużo ingerencji w elektronikę auta i czy dużo się narusza pierwotny stan auta, podczas instalacji webasta - chodzi mi o webasto dedykowane do A8, które można kupić na wtórnym rynku ?

Osobiście nie bawiłbym się w montowanie jakiegoś używanego webasto wyszarpanego z jakiegoś niewiadomego pochodzenia szrota...
lepiej zainwestować i założyć ogrzewanie postojowe Webasto które same w sobie będzie pracować tak samo wydajnie jak fabryczne a ma większe możliwości pod kątem sterowania i programowania...
mam takie w swoim S8 i na ten temat możesz poczytać tutaj:
http://www.a8team.pl/topics20/1757.htm
http://www.a8team.pl/topics16/2901.htm
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2015-06-03, 18:50   

odświeżam temat, ktoś z kolegów doposażył WEBASTO - ogrzewanie postojowe do D3(benzynka),co jest potrzebne do tego zabiegu?
 
 
kadela69 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: grzegorz
Jeżdzę: audi a8 d2 2.8 ack
Wiek: 39
Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 60
Skąd: tychy
Wysłany: 2018-10-27, 21:30   

odgrzeje kotleta:) założyłem webasto analogowe i mam pytanko gdzie podpiąć kabelek do klimatronika?bo na forum a4 piszą że jakiś pin d1 i drugi kabel na bezpiecznik dmuchawy 30a chyba a u nas w a8 nie ma takiego bezpiecznika tylko sterowanie klimą i takie tam jak ktoś coś wie to prosze o pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.