Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Nawigacje - jak to jest.  
Autor Wiadomość
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-13, 13:55   

sterowanie masz tylko w tym ostatnim ale i tak nie działa z deltą z tego co pamiętam
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2009-12-13, 13:57   

Dobre i to, bo jednak kręcioła z panelu MMI albo przyciski z kierownicy są bardzo wygodne.
Znalazłem jeszcze takie cuś: http://www.allegro.pl/ite...szawa_raty.html
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
kuczlaw
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-13, 14:02   

pebo napisał/a:
Oki kolego kuczlaw, ale czy jest możliwy montaż tego wypasu (trzeci link) tak, aby jednocześnie pozostała zmieniarka na CD. Czy też albo jedno albo drugie?


Tego nie wiem do końca, myślę że sprzedawca wyjaśni ale na 99% nie gdyż wypinasz zmieniarkę a wpinasz ten " emulator ":) Ale czy jest Ci aż tak potrzebna zmieniarka ?

Ja szukam tego najprostszego ale z USB, gdzieś widziałem na ebayu... Choć i ten jest ok tylko że żre prąd z mp3 :D i trzeba ją co jakiś czas ładować lub wymieniać baterię...a jakbym podłączył pena to by rozwiązało problem :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-12-13, 14:11   

kuczlaw napisał/a:
FOSS napisał/a:
Ale niby w jaki sposób :?:
Zwykły czytnik SD mam podłączyć pod gniazdo zmieniarki :?:


Dokładnie, zamiast zmieniarki. Jedyny minus to widzi tylko 6 folderów tak jak 6 CD :) i jest pełne sterowanie tak jak CD
(...)
i wypas :D >> http://allegro.pl/item814...in_gratisy.html

Oczywiście to nie jest zwykły czytnik kart SD jak pisałeś powyżej ale znam bardzo dobrze to urządzenie :-P

Dokładnie taki testowałem jakoś w maju - pisałem o nim zresztą na forum w którymś z sąsiednich tematów.
Ostatni jaki testowałem nawet zagadał ale po przełączeniu na płytę Nr 6 odcztytwał Nr 5 i analogicznie z innymi zawsze cofał o jeden niżej czyli tak naprawdę obsługiwał tylko 5 płyt (folderów) a nie 6.
Poza tym w numeracji utworów nie pojawiało się nic powyżej 9 czyli utwór 9, 29 i 59 to na wyświetlaczy zawsze był 9-ty...
sprzedający (twierdził, że to on jest tego producentem) swierdził, że tak być nie powinno ale o dziwo był przygotowany na takie niespodzianki i powiedział, że inaczej u mnie to pracować nie bedzie...
do dupy z takim urządzeniem i nawet jakby to kosztowało 50 zeta to też bym nie wziął bo jak dla mnie to zwykly szit :/

Chociaż może poszukam ponownie czegoś takiego - może wyszło jakieś nowsze ulepszone wydanie które wreszcie będzie u mnie normalnie pracować.

pebo napisał/a:
Oki kolego kuczlaw, ale czy jest możliwy montaż tego wypasu (trzeci link) tak, aby jednocześnie pozostała zmieniarka na CD. Czy też albo jedno albo drugie?

Nie można jednocześnie używać także zmieniarki CD gdyż jest to na jednym kablu.
Chyba, że będziesz sobie przełączał kabel to wtedy tak.
Przez NaviPlus powinno być to widziane jako zwykła zmieniarka CD i tak być obsługiwana.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-17, 17:31   

Ja osobiście zakupiłem adapter AUX z wejściem na jack i mogę podpiąc sobie mp3 i inne ustrojstwa własnie na jack i mam problem z głowy :) Wpina sie kabelek ZAMIAST zmieniarki i tyle. Sterowanie przez urzadzenie (mp3, odtwarzacz itp). Na navi tylko widać , że idzie cos :)
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2009-12-17, 22:16   

No tak Maxiu, oki, tylko że jak człowiek się przyzwyczai do sterowania z kiery, to później nie chce się pstrykać jakimś ustrojstwem z podłokietnika. Tym bardziej, że łapki można trzymać cały czas na kierowncy, podłokietnik mieć faktycznie pod łokciem, a i mp3-jek jak nawrzucasz więcej (bo przeciez taka idea jest), to zechce się czasem posłuchać jakiegoś innego, konkretnego utworku a nie lecieć po utworkach po kolei. Ale owszem, jest to jakieś rozwiązanie.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2009-12-18, 09:59   

pebo napisał/a:
No tak Maxiu, oki, tylko że jak człowiek się przyzwyczai do sterowania z kiery, to później nie chce się pstrykać jakimś ustrojstwem z podłokietnika. Tym bardziej, że łapki można trzymać cały czas na kierowncy, podłokietnik mieć faktycznie pod łokciem, a i mp3-jek jak nawrzucasz więcej (bo przeciez taka idea jest), to zechce się czasem posłuchać jakiegoś innego, konkretnego utworku a nie lecieć po utworkach po kolei. Ale owszem, jest to jakieś rozwiązanie.

Dlatego lepiej kupić jakieś lepsze urządzonko - tak jak powyżej pisałe "emulator" zmieniarki CD:
Emulator zmieniarki CD

Urządzenie mocujesz i podłączasz w bagażniku pod kabel ze zmieniarki (zmieniarkę oczywiście odpinasz) i całe sterowanie urządzeniem masz bezpośrednio z radia czyli także z kierownicy.
Do tego dokupujesz pen-drive'a 2GB (emulator posiada złącze USB i obługuje m.in. takie "peny") i na niego pakujesz utwory w formacie mp3.
Jeżeli chcesz posłuchać coś innego to zaglądasz do bagażnika (tak samo jak do zmieniarki), wyciągasz "pena", podpinasz do laptopa, wgrywasz nowe utwory, "pena" ponownie wpinasz w "emulator" i już :mrgreen:

Urządzenie takie polecam jednak szukać gdzieś w swojej okolicy (nie kupować w ciemno z Allegro w przesyłce), poprosić sprzedającego o przygotowanie kostki do podłączenia pod kabel zmieniarki w bagażniku (będzie dopłata ale tak jest lepiej), umówić się ze sprzedającym na spotkanie i koniecznie przetestować w samochodzie przed zakupem.
Piszę tak dlatego, że pomimo zapewnień sprzedającego nie wszystkie urządzenia pracują prawidłowo w naszych 8-emkach co sprawdziłem organoleptycznie na własnym aucie - ja na szczęście zrobiłem właśnie jak powyżej i dzieki temu nie kupiłem bubla.

Ale chętnie kupię coś takiego i po nowym roku (teraz nie mam czasu na takie pierdoły) powrócę do tematu - może od maja (wtedy testowałem takie urządzenie) poprawili oprogramowanie i chodzi to już dobrze.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-12-18, 11:02   

można też wrzucić emulator do schowka, nie trzeba będzie się brudzić zaglądając do bagażnika, ale to za to wymaga kilkunastu minut pracy :-)
ważne jest żeby dobrać emulator odpowiedni do typu radia, np do Delty bardzo ciężko trafić a jak już ktoś w aukcji pisze, że jest kompatybilny to i tak okazuje się, że nie ma pewności ale 'powinien być'...
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-18, 13:08   

do delty nie ma takich emulatorów (szukałem długo)
minimum to chorus
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.