Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Nieoryginalny ksenon a bezpieczeństwo  

Czy jesteś zwolennikiem nieoryginalnych ksenonów?
TAK
39%
 39%  [ 11 ]
NIE
60%
 60%  [ 17 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
djbinek 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: A4 B5, BMW E38
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 68
Skąd: Toruń/Cork
Wysłany: 2011-06-03, 11:07   [ALL] Nieoryginalny ksenon a bezpieczeństwo

Witam! Z tego co się orientuję to żeby mieć ksenon to wg prawa muszą być spryskiwacze i samo poziomowanie. Wiem, że sporo osób jeździ z dokładanymi ksenonami, zrobionymi mniej lub bardziej profesjonalnie. Sporo osób nie ma nawet przystosowanych kloszy (bez soczewek). Jakie jest Wasze zdanie, czy powodują niebezpieczne sytuacje na drogach (oślepiają) no i jak sobie radzicie z Policją (przegląd samochodu bez samochodu idzie załatwić to i to się da). Pozdrawiam!

P.S. Zrobiłem też małą ankietę, aby nieco zobrazować Wasze opinie. Na dole macie link:
Maluch ksenon drift: http://w222.wrzuta.pl/fil...uch_xenon_drift
_________________
= Audi A4 B5, BMW E38 =
http://www.myspace.com/djbinek/
http://www.chomikuj.pl/djbinek/
 
 
giganteusz 
Użytkownik


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 1.9
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: nie a8 :(
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: BS-ski
Wysłany: 2011-06-03, 21:08   

Ksenon tak nawet dokładany ale do lamp do tego nadających się ale nie golf 3 czy inny ma takie wynalazki nawet jak ma lampy tuningowe na soczewce to zal.pl Ja bym chętnie dla takiego wybił klosze i wyrwał przetwornice
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-06-04, 13:35   

nawet za oryginalny xenon mozna stracic dowod:) osttanio mi klient opowiadał jak to pewna pani policjant wziela dowod bo ja tak poduczyli na szkoleniu ( ze niby przetwonica na zewnatrz mimo ze jets oryginalna a stanela przed samochodme i sparwdzala samopoziom po zalacznieu .......... widocznie klinet nie umial z nia konkretnie pogadac bo szkoda gadac/....... jak sie uprze to wezmie i wtedy na przeglad i na policje o zwrot kosztow pare skarg i sie jej odechce.

a co do tematu to sa teraz nagonki wiec sprawdzac beda jak niemas zgadanego nic nie zrobisz:) dokladany xenon swieci dobrze jak sie go ustawi ale w lampach na soczewce w zwyklym reflektorze juz niema tak wesolo rozproszone mocne swiatlo dajace po oczach wtedy sie robi
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-05, 09:11   

djbinek napisał/a:
Sporo osób nie ma nawet przystosowanych kloszy (bez soczewek)

xenon nie musi mieć soczewki :-P do reflektorów z soczewką są żarniki/żarówki D2S a do lamp bez soczewki D2R
http://swiatla.arbiter.pl...D2S.D2R.roznice
przykładem fabrycznej lampy xenon bez soczewki jest Peugeot 607 lub Renault Laguna II
 
 
Lukas134 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: 6HP26 GZA
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3 & Corvette C4
Pomógł: 16 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1003
Skąd: Łosice
Wysłany: 2011-06-05, 10:05   

zanjac, a także Mercedes E210 :-) także ma xenony oryginalnie i bez soczewek :) i świeci bardzo dobrze ;-)
_________________
Najlepsze fora internetowe samochodowe w Polsce:
Auto Audi A6 C6
Silnik BDW 2.4 177 KM. Wyciek płynu chłodniczego.
 
 
tomekzabrze 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 340
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 306
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-06-05, 16:32   

wiemy z eni emusi tylko ze reflektor bez soczewki w oryginale pod xenon jest przystosowany do tego swiatal a zwykly nie i jest mocno orzproszonyu niema lini swiatlo cien ...... jets mocne swiatlo w oczy a w deszczy to juz masakra jakas
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-04, 20:44   

Nie mam nic przeciwko xenonom dorabianym ale w soczewce i jesli ma prawidłowe odcięcie swiatła(np A8 prelift)
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-07-04, 21:11   

Apophis, dokladnie zgadzam sie z Toba....jesli promien swiatla swieci dobrze...to czy sa ori czy nie...moim zdaniem nikomu to nie zagraza...na przykladzie d2...wsadzajac nawet nie ori xenony...jesli widmo swiatla jest takie samo jak zarowki halogenowej...to bez samopoziomowania swieci tak samo i xenon i zarowka...jedyne co je rozni to kolor swiatla.... wedlug mnie to jest sranie w banie w tych przepisach i czepianie tak samo przyciemnianych przednich szyb...jak i wystajacych poza "öbrys" auta kol...kiedy wiadomo ze najszerszym punktem auta czyli obrysem sa lusterka :D
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-04, 22:50   

robertasz autopsji wiem że w D2 preFL lampy sa identyczne i rózniły se tylko źrodlem światła. Niedawno mi mądrala nie podbił przeglądu bo nie mam homologacji!! Ja z początku durny ale teraz wiem że mam "00DC" na kloszu więc palnik może se tam być,do tego przywalił się że brak sprysków i samopoziomowania a jak wiadomo moje A8 tego mieć nie musi. Na końcu nie podobały mu sie hidowskie przetwornice ale kto mi każe kupowac oryginalne jak mi by się np.skończyły?? :P W końcu regulacja poziomu mu nie pasowała a to jak wiadomo tez normalne w tych rocznikach. Kazalem mu sprawdzić jak świeca światła-przyłozył ten "televizor"i były perfect ustawione!! Oczywiscie przeglądu mi i tak nie podbił to pojechałem do konkurencji gdzie problemu żadnego nie było :) Dziś mnie oslepiło nowe Q7 więc nie tragizujmy bo nie ma reguły i więcej mnie noca oslepiaja żle poustawiane żarowki,a jak ktoś ma ładnie wstawione palniki w ładną soczewke i wszystko to świeci jak powinno wg ustawień to nie tyle nie zagraża innym co poprawia wlasne bezpieczeństwo. Wrzucanie hidow w reflektory typu fiat 126p to juz daleka przesada...
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-07-04, 23:42   

A co powiecie na Golfa 5 , który ma zwykłe reflektory i żarniki ksenonowe , Oślepia jak cholera !! to jest parodia , a nie nasze soczewki . :mrgreen:
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-04, 23:48   

mdamian napisał/a:
A co powiecie na Golfa 5 , który ma zwykłe reflektory i żarniki ksenonowe , Oślepia jak cholera !! to jest parodia , a nie nasze soczewki . :mrgreen:

Jak wspominałem wyżej każdy made in maluch zasługuję na wybicie kamieniem. Wczoraj policja tu bawiła sie w kolekcjonowanie DR takich aut-jedyna słuszna od dawna akcja... :) Mam zenona od 3 lat i nikt mi nigdy nie mrugnął że niby oslepia.(wspo mniany wyżej diagnosta-matoł mnie straszył sądem że niby ktos mnie poda i leże) :D
 
 
darius30 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 38
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-08-02, 14:24   

ja wymontowałem , kupiłem osttnio niby z wyższej połki , ale lipa. po 1,5 roku lewa strona zaczęła broić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.