Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL] Opony zimowe - jaki rozmiar?  
Autor Wiadomość
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-10-31, 23:14   

Wymagane zimowki? Niektore kraje wymagaja opon z oznaczeniem M+S, a prawda jest taka, ze wiekszosc opon (" typowo letnich") ma takie oznaczenie. Wiec tu bym problemu nie widzial.
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-11-01, 05:54   

nie wiem czy M+S lato w razie bum pomoże no i też nie wiem jak sytuacja odnosi sie do wielosezonowych ogólnie to nie mam zamiaru ryzykować i narobiś sobie biedy :/

jordan233 ja też rozkminiam ten temat czy wziąsć same opony czy całe koła ale jak przeliczysz zdjęcie koła +zdjęcie opony+ założenieopony +wywazenie+załozeniekola i zrbisz to X 4 i na wiosnę znów X 4 i to w NL to szału nima

szukam 19 zima ;) za 18 nie patrzyłem bo jakoś mi nie pasi a tak bedę mial 2 zestawy felg 19 i zawsze w razie w można jedną sobie zamienić na chwilke bez kłopotu ;)
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-11-01, 07:34   

Pix napisał/a:
Niektore kraje wymagaja opon z oznaczeniem M+S, a prawda jest taka, ze wiekszosc opon (" typowo letnich") ma takie oznaczenie. Wiec tu bym problemu nie widzial.

No, typowo letniej opony do samochodu osobowego z oznaczeniem M+S (błoto+śnieg) to ja jeszcze nie widziałem. Ale ja jeszcze wiele w życiu nie widziałem :D
Widziałem takowe oznaczenie na oponach terenowych, całorocznych i zimowych. Podobno na rynek amerykański opony w dużej mierze mają oznaczenia M+S, ale to chyba dlatego, że cały rok jeżdżą na jednych, czyli całorocznych ;)
 
 
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-11-01, 14:30   

Gabriel napisał/a:
Pix napisał/a:
Niektore kraje wymagaja opon z oznaczeniem M+S, a prawda jest taka, ze wiekszosc opon (" typowo letnich") ma takie oznaczenie. Wiec tu bym problemu nie widzial.

No, typowo letniej opony do samochodu osobowego z oznaczeniem M+S (błoto+śnieg) to ja jeszcze nie widziałem. Ale ja jeszcze wiele w życiu nie widziałem :D
Widziałem takowe oznaczenie na oponach terenowych, całorocznych i zimowych. Podobno na rynek amerykański opony w dużej mierze mają oznaczenia M+S, ale to chyba dlatego, że cały rok jeżdżą na jednych, czyli całorocznych ;)


Wiesz co, może niepoprawnie wyraziłem swoje myśli :D

Większość opony, traktowanych jako "letnie" ma oznaczenie M+S, co właściwie czynie je całorocznymi.
Oczywisty jest fakt, że taka opona w zimie będzie dużo gorsza niż typowa zimówka.
Kwestie prawne swoją drogą, a realia swoją. Oprócz wymagań prawnych oznaczeń M+S niektóre kraje obostrzają dodatkowo minimalną głębokość bieżnika (np. 4mm).
Jest grupa ludzi, która nie zakłada zimówek, inni zaś zakładają. Ile razy słyszałem tłumaczenie, że kiedyś takich opon (zimowych) nie było i się jeździło hehe... No nie w tym rzecz oczywiście :) To czy ktoś założy na zimę inne opony, czy też nie, to już decyzja każdego z osobna. Tematem dogłębniej (od strony prawnej) zająłem się parę lat temu, kiedy to jeden z krajów zaczął wymagać opon zimowych w pojazdach ciężarowych. Z biegiem czasu okazało się, że każda opona praktycznie spełnia te wymogi (M+S), ale to już jest zupełnie inny kaliber i tutaj do ciężarówek opony są praktycznie tylko i wyłącznie całoroczne + zimówki.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 14:34   

Kiedyś były inne warunki-mniejszy ruch i inny skład tych gum. Robili cos na wzór dzisiejszych całorocznych. Do A8 nie ma całorocznych ale do mniejszego auta z powodzeniem już stosuje takie od dawna i się spisuja bardzo dobrze a tańiej jak dwa komplety. Wytrzymałośc to ok 50tys debica a teraz testuje goodyear vector 4seasons :) Na lato sa idealne w cieple i w deszczu.
 
 
Pix 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 49
Skąd: OBERSCHLESIEN
Wysłany: 2014-11-01, 15:00   

Apophis napisał/a:
Kiedyś były inne warunki-mniejszy ruch i inny skład tych gum. Robili cos na wzór dzisiejszych całorocznych. Do A8 nie ma całorocznych ale do mniejszego auta z powodzeniem już stosuje takie od dawna i się spisuja bardzo dobrze a tańiej jak dwa komplety. Wytrzymałośc to ok 50tys debica a teraz testuje goodyear vector 4seasons :) Na lato sa idealne w cieple i w deszczu.


Nie wiem jaki masz rozmiar obręczy, aczkolwiek przykładowo rozmiar 225/55/17 jest dostępny bez problemu:
FALKEN
http://www.oponytanio.pl/...rn&typ=R-272965

GOODYEAR
http://www.oponytanio.pl/...rn&typ=R-207690

Osobiście zawsze zakładam na zimę typowy zimówki i nie jestem przekonany do opon całorocznych.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 18:05   

Chodzi mi o 18" a w tym zakresie bedzie ciężko o wielosezonowe z indexem predkości i nośności odpowiednim do A8.

Wielosezonowe moga jednak szumieć ale to zgawozdka bo kolega ma w nowej astrze takie jak ja tylko 17" i u niego jest głosniej od opon jak w moim dupowozie na 15".
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-11-01, 18:15   

na zimówkach i na całorocznych również znajduje się oznaczenie M+S moim zdaniem najlepiej sprawdzić na stronie producenta danej opony by rozwiać wątpliwości przy zakupie

Jedynym oznaczeniem potwierdzającym rzeczywiste właściwości zimowe opony (na śniegu) jest symbol płatka śniegu na tle trzech górskich szczytów, znany jako 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Symbol ten jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danych opon.

Czytaj więcej: http://www.oponeo.pl/arty...moze-byc-mylace
Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A. :D
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 22:19   

Witam!

"Uniwersalne" jakie to pieknie slowo i jak brzmi...Ale jak ludzie mawiaja jesli takie uniwersalne to do d.....y tez.


Stefan.
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-11-01, 22:51   

No taka prawda. Jak coś uniwersalne to nie jest tak na prawdę idealne do żadnych warunków.

Ja tam mam zimówki na osobnych felgach. I niektórzy będą się śmiać, ale potrafię je zmieniać z letnimi, kilka razy w zimie.
Zeszłą zimę tylko tydzień jezdziłem na zimówkach. Jak nie ma śniegu, jest suchy asfalt, to śmigam na letnich. Jak spadnie śnieg, to zimówki.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-01, 22:53   

Niecierpie bawić się w zmiane kół a o oponach to juz nie wspomnę. Uniwersalne sa tak jak każde inne lepsze i gorsze i dla mnie w omedze,fieście i teraz nexii zawsze sie dobrze sprawowały. Więc nie gadajcie że jak coś do wszystkiego to do niczego bo to jak powtarzanie w kółko nudnych pacieży...
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-11-02, 05:54   

a ja tam w NL cały rok na letnich :D ale chcę drugi komplet na felach na zmiane bo mi nie widzi się przerzucanie opon na felach

kiedyś jeździłem na M+S bez sniezynki i powiem że nie zauwazyłem by coś zlego się działo z autem tylko że artykuł był o miękkości gumy i przyczepności i mrosie , więc jakoś ta niepewność mnie skloniła do zakupu zimowek
Ale na M+s nic się nie działo złego
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
Gabriel 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 16 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 565
Skąd: śląskie/Rybnik
Wysłany: 2014-11-02, 09:59   

Apophis napisał/a:
Więc nie gadajcie że jak coś do wszystkiego to do niczego

Przecież nikt tak nie powiedział.
Można jezdzić cały rok na zimówkach i tez będzie ok. Ale szukając rozwiązań najlepszych, zmieniamy opony w stosunku do pory roku i warunków panujących na drodze, aby wpasować się w nie jak najbardziej idealnie. Bo dla przyjemności tego nie robimy przecież.
A wracając do tematu, to po co zmieniać na zimę opony na węższe, często o mniejszym promieniu felgi. Niech ten samochód jest ładny cały rok, bo koło naprawdę dodaje charakteru całej furce. a u nas w Polsce te zimy jakoś nie "ścinają z nóg"
Chyba że ktoś ma większy rozmiar felg niż standardowy, to faktycznie na oblodzonym śniegu można je zniszczyć, a to szkoda.
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2014-11-04, 07:21   

Panowie rozmiar 255/40/R19 co o tym myślicie ;)
ewentualnie 265/35/r19?
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2014-11-04, 08:30   

dracus6662 napisał/a:
Panowie rozmiar 255/40/R19 co o tym myślicie ;)

Fabryczny rozmiar do D3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.