Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Audi a8 d3 2004r. webasto  
Autor Wiadomość
szerszen46 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 43
Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 4
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2018-11-26, 20:09   Audi a8 d3 2004r. webasto

Mam taki problem: obecnie mam zablokowane urządzenie grzewcze. komputer wyświetla błąd urządzenie grzewcze przegrzane. Mam z tym urzadzeniem problemy od samego poczatku. Na tym forum po numerze vin ktos mi sprawdził, że mam urzadzenie grzewcze, a nie webasto.
Po ustawieniu timera dmuchało jedynie zimne powietrze w samochodzie, szły spaliny w prawym nadkolu i tyle. Po uruchomieniu silnika zaczynało w aucie grzać po paru minutach. Teraz nic nie grzeje. Włączam auxheating, farelka mruga na zegarach ale nic się nie dzieje. Zgłupiałem całkowicie. Miałem sytuację w ubiegłym roku, że wymieniałem płytkę sterującą w urzadzeniu grzewczym w serwisie Audi w Łodzi, powiedzieli mi że mam webasto i niby odblokowali wówczas webasto, jednak rano sytuacja była taka sama, nie ciągnąłem tematu. Mam wrażenie że nie ma nikogo, kto może mi coś wskazać konkretnego. Teraz kiedy urzadzenie mam niby przegrzane to jeden z mechaników sprawdzał mi pompę wody, gdyż padło podejrzenie, że pewnie ona nie działa, skoro urzadzenie się przegrzewa, po czym posłuchał pod maską jej prac( tak przynajmniej to wyglądało) i powiedział, że pompa działa prawidłowo i nie wie, co jest przyczyną blokowania urzadzenia. Na dojście do rozwiązania zagadki straciłem już kilkaset złotych i nie wiem nic nadal. Może ktoś z was ma jakiś pomysł co sprawdzić? Jestem z Tomaszowa Mazowieckiego. Dzięki za wasze odpowiedzi juz teraz.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-11-26, 20:11   

Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie z
regulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty
_________________
Black Cars Matters
 
 
cichy^kk 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8
Dołączył: 10 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2018-12-06, 12:54   

Pompka wody działa tylko podczas pracy webasto i nie sposób jej usłyszeć bo webasto go zagłusza. Teraz pytanie czy masz fabryczne webasto (ma na sobie pompkę płynu oraz zawór rozdzielający czy grzać silnik czy bude) czy dogrzewacz (brak fabrycznej pompki płynu i brak zaworu obiegowego ). Masz VCDS? Jak byś zrobił test elementów wykonawczych to wtedy usłyszał byś czy pompka działa. Masz może nr tego urządzenia lub zdjęcie naklejki z urządzenia? Pełne webasto czwarta cyfra to "2" np 4E0265081L (fabrycznie uzbrojona w pompkę itd) , a w dogrzewaczach czwarta cyfra to "8" np 4E0815069E (jak już pisałem bez pompki) Zmierzam do tego jeśli masz dogrzewacz i aktywowałeś pełne webasto bez dołożenia pompki obiegu wody to nie dość że w kabinie (bez uruchomionego silnika) będzie zimno to webasto zagrzeje w sobie małą ilość wody i wyłączy się poprzez zabezpieczenie termiczne i wywali błąd o przegrzaniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.