Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Wasz piękne Panie także boją się nieco szybszej jazdy?  
Autor Wiadomość
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-08-09, 12:47   Czy Wasz piękne Panie także boją się nieco szybszej jazdy?

Nie wiem, czy wątek ten był tu omawiany, ale zainspirował mnie do niego dzisiejszy poranek i nasza (moja i żony) wspólna podróż do pracy. W zgodzie z własną naturą i umiłowaniem do odrobiny adrenaliny z rana (to chyba lepsze niż kawa), urządziłem sobie małe ściganko z jakimś kolesiem w służbówce (potem dołączył się jeszcze jeden grubasek w rodzinnym pomykadle).

W zasadzie nic specjalnego - małe tasowanko, hamowanko i starty spod świateł. W samochodzie panowała cisza (no może prócz muzyki Riverside) i dopiero, gdy żona odpięła pasy, oznajmiając mi, że wysiada zrozumiałem, że się boi - a zdecydowanie nie takie były moje intencje...

Generalnie, są kobiety, które uwielbiają szybką jazdę i odrobinę szaleństwa od czasu do czasu (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku - nie ścigam sie za wszelką cenę, bo auto to także urządzenie do zabijania i należy o tym pamiętać). Moja żona, jak pokazuje powyższy przykład, jednak do nich nie należy (choć kocham ją bez względu na wszystko).

I tu moje pytanie - jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie? Wasze piękne Panie też krzyczą, gdy zapiszczą opony albo wskazówka obrotomierza przekarasza 5 tys. obrotów, czy raczej na ich ustach pojawia się uśmiech i podekscytowanie? Pytam, bo przesiadając się na A8/S8 wiem, że w moim przypadku będzie tylko gorzej (ponad 300 KM to 3 razy tyle, iloma teraz dysponuje mój wózek - zatem wrażenia będą zdecydowanie spotęgowane). Żona chce, żebym wyścigi urządzał sobie w pojedynkę (no i w sumie ją rozumiem). Ale czasem sytuacja sprawia, że trudno opanować samcze instynkty (jedynie, gdy wiozę dzieciaki - swoich jeszcze nie mam - nie daję się ponieść emocjom ;-) ).

Ps. A jakie za kółkiem A8/S8 są Panie? (pytanie kieruję przede wszystkim do kobiet obecnych na forum). Czy zdarza Wam się nieco poszaleć, czy raczej autem jeździcie zawsze z maluchami i o głębszym wciśnięciu gazu nie mam mowy (co oczywiście w 100% popieram!).
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-08-09, 15:22   

Moja z w takich sytuacjach z uśmieszkiem mówi "wariat"
Zresztą jak sama ujeżdża swoją skodzinę to mi się czasami włosy jeżą,no chyba że jestem wcięty to mi to lotto.
Na klapie mam naklejone 725 tds więc nie jeden już się zdziwił :mrgreen:
_________________

 
 
Sebol 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Sebol
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-08-09, 16:06   

Pamietam jak mialem RS4 '01 to moja Pani wolala jezdzic autobusem, ale nieraz na skrzyzowaniu tez z usmiechem na swej pieknej buzce mowila "niepopuscisz nikomu!" :lol:
A jesli chodzi o trase, a sporo tego w roku, to mamy niepisana umowe do 180km/h.
No cóż.. :roll:
_________________
Jak tak się człowiek napatrzy… I jak to się w nocy przyśni...
AUDI A8
 
 
szoszon1983 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dominik
Jeżdzę: A8L D?
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 224
Skąd: Radom / Reading, UK
Wysłany: 2010-08-09, 16:07   

moja się nie boi szybo jeździć, odkąd mamy A8 :mrgreen:
tylko wyprzedzania nie lubi
 
 
RAJAN 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: audi a8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 48
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2010-08-09, 16:49   

u mnie jest podobnie....pewnego razy jechałem z zoną do Zielonej Góry.
za sulechowem była posta i mało aut..powili zacheałem przyspieszać...a zona patrzała w boczną szybe....przy 220km/h i po chwili sie odzywa i mówi ile jezdziemy bo jej drzewa troszke szybko uciekają....i jej tekst.... ....sam nie jedziesz....

do 140 km/h nigdy nie marudzi....
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2010-08-09, 18:26   

Heh no moja sie nie boi jak szybko jade.... U mnie to jest inaczej to JA sie boje jak siedze obok :shock: :shock:
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
koper86 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5,2
Skrzynia: Tiptronick
Zasilanie: ON
Imię: Dawid
Jeżdzę: AUdi S8 d3
Wiek: 37
Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Slough
Wysłany: 2010-08-09, 21:41   

Moja lubi tzn jak już przegne to wiadomo ale raczej nie ma nic przeciwko a jak mam ochote szybciej pojezdzić to jade sam lub z kumplami
 
 
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-08-10, 08:28   

Uff... czyli nie jestem sam! :-) A co do wrażeń, gdy siedzę na fotelu pasażera... fakt, bywają chwile, że żołądek potrafi się ścisnąć (zwłaszcza gdy prowadzi ktoś, do kogo umiejętności nie mam zaufania).

Doszedłem do wniosku, że u mnie przyczyną takiego stanu rzeczy było... zrobienie prawa jazdy i jazda za kółkiem. Kiedyś, jeszcze za czasów ogólniaka (nie miałem wówczas prawka) szaleliśmy z kumplami, którzy już mieli prawko i zupełnie nie odczuwałem strachu. Potem, gdy już zacząłem jeździć sam, wariackie jazdy z kolegami zaczęły budzić mój niepokój. Potem owszem, bywały jeszcze chwile, kiedy jeżdżąc często w trasy, przyzwyczaiłem się do tego, że to kolega z pracy prowadzi i jakoś nie traciłem przytomności, gdy wyprzedzał na trzeciego TIR-a, a z naprzeciwka cięła ciężarówa.

Ale im człowiek starszy, tym bardziej zależy mu na życiu - ma się też poczucie, że teraz żyje się już nie tylko dla siebie. Dlatego już takich szaleństw, jak kiedyś, nie uskuteczniam. Nie pobijam rekordów czasu na trasie (a kiedyś tak bywało), nie wyprzedzam wszystkiego po drodze, itd. Teraz wyjeżdżam i staram się dojechać na miejsce w optymalnym czasie. Oczywiście od czasu do czasu zdaży mi się jeszcze delikatnie powariować, ale powiem szczerze, że jak już mam lecieć 160 czy 200 km/h, to wolę sam siedzieć za kółkiem - jakoś do siebie mam największe zaufanie ;-) .
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
marta 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marta i Łukasz
Jeżdzę: A8 D2 , S6 C7
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 162
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-08-10, 08:55   Re: Czy Wasz piękne Panie także boją się nieco szybszej jazd

NATANIEL napisał/a:


Ps. A jakie za kółkiem A8/S8 są Panie? (pytanie kieruję przede wszystkim do kobiet obecnych na forum). Czy zdarza Wam się nieco poszaleć, czy raczej autem jeździcie zawsze z maluchami i o głębszym wciśnięciu gazu nie mam mowy (co oczywiście w 100% popieram!).


No to ja dodam coś od siebie..

Na co dzień jeżdżę raczej z córeczką więc raczej spokojnie aby dojechać z punktu A do punktu B. Jak zdarza mi się jechać samej oj to kusi aby sprawdzić jak przyspiesza Nasza nowa Niunia ;) nie lubię zdziwionych min innych kierowców więc staram się zostawiać ich z tyłu ;) 4,2 mamy dopiero od 3 miesięcy i moc jaką dysponują wystarcza mi jak najbardziej na jazdę po mieście i w trasie.

Dodam, że gdy jeżdżę z Łukaszem to zdecydowanie wole siedzieć na lewym fotelu ;)
 
 
tomek1234 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Toyota ;)
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 23
Skąd: Głogów
Wysłany: 2010-08-10, 15:14   

No cóż, moja twierdzi że uwielbia to auto bo czuje się w nim bezpiecznie. Ale wiem że przy 140 km/h mam już czerwone światło. W sumie to lubię jak jeździ ze mną przynajmniej skutecznie hamuje moją czasami ułańską fantazję. 2 razy się zastanowię zanim wykonam jakiś ruch :)
 
 
Marcin123 
Moje A8


Silnik cm3: 3700
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: marcin
Jeżdzę: d2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 92
Skąd: radomsko
Wysłany: 2010-08-10, 15:56   

audi jezdze dosc spokojnie powiedzial bym majestatycznie,jak juz musze przycisnac np podczas wyprzedzania zona spoglada na mnie tym swoim usmieszkiem,ale powiem szczeze po 10 latach spedzonych na motocyklach i dwoch wypadkach na szczescie niegroznych czerwone swiatlo zapala mi sie dosc wczesniej.choc nie ukrywam ze jeszcze czasmi lubie odkrecic motocyklem zwlaszcza na zakretach obecnie honda cbr 1000F.wiem ze to jest forum audi ale jak ktos by chcial porady odnosnie jaki motocykl wybrac mysle ze moglbym pomuc.do dnia dzisiejszego przez moje rece przewinelo sie 15 roznego rodzaju motocykli ktorymi jezdzilem w dalsze lub blizsze trasy pozdrawiam
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-08-12, 00:21   

Żona mówi, ze w tym aucie czuć prędkość, woli to drugie...
Kochanka mówi, ze nie nigdy nie boi się ze mną jeździć...
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.