Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zabierac auto do Polski? przeprowadzka na stale  
Autor Wiadomość
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 11:05   

danishow napisał/a:
AmiGarver napisał/a:
zawieszenie jest moze max 13cm od drogi
W którym miejscu mierzone? Moja D2 ma od katalizatora (najniższy punkt) do gleby dokładnie 12 cm i rzadko zdarzy mi się przyszorować <hmm> ...bardziej muszę uważać by przy podjeżdżaniu pod wzniesienie nie zaczepić przednim zderzakiem.


D3 na komforcie jest miękkie i buja sie bardziej - w połączeniu z niskim stanem może tak się dziać
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2017-11-08, 16:15   

Moim zdaniem zabranie auta z Anglii do Polski w celu dalszej eksploatacji to trochę szalony pomysł. Jeździć tym autem z kierownicą po prawej stronie nie da się ponieważ wszystkie manewry będą niebezpieczne. Wyprzedzanie na zwykłej drodze dwupasmowej niemożliwe, chyba że w celu popełnienia samobójstwa. Z kolei znaleźć warsztat który zrobi dobrze przekładkę i zebrać wszystkie części do tego potrzebne to masochizm. I mało prawdopodobne że zostanie to zakończone sukcesem. Nawet jeśli uda się ta operacja, to zawsze będzie coś skrzypieć albo nie będzie do końca pasować.
Nie chcę być złym prorokiem, ale żebyś tego auta po sprowadzeniu do Polski nie sprzedał na części albo nie wiózł spowrotem.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-11-08, 17:12   

pitak73 napisał/a:
(...) aż w końcu wypisałem na kolanie umowę pomiędzy sobą anglikiem a sobą polakiem i ten debil w UC przyjął dokumenty ...

Zawsze mówiłem, że to chory kraj - nic tu nie jest normalne i poukładane :/
Urzędnicy gubią się w przepisach a co dopiero ma zrobić zwykły szary Kowalski :/

monster_1973 napisał/a:
Jeździć tym autem z kierownicą po prawej stronie nie da się ponieważ wszystkie manewry będą niebezpieczne. Wyprzedzanie na zwykłej drodze dwupasmowej niemożliwe, chyba że w celu popełnienia samobójstwa.

Niestety mam podobne zdanie.

Nie wiem czy zdążę w tym roku ale planuję wycieczkę do Anglii do znajomych i mam dylemat - chciałbym normalnie autem sobie pojechać żeby na miejscu być w pełni mobilnym i w ogóle podczas całej wycieczki był w pełni mobilnym i niezależnym od zewnętrznych środków komunikacji. Ale nie wiem czy dam radę z kierą po naszej stronie jeździć normalnie tam a nie chciałbym mieć tam jakiejś przygody.
Z drugiej strony samolotem zdecydowanie wygodniej i szybciej a czasem nawet i zdecydowanie taniej niż autem gonić.

monster_1973 napisał/a:
Z kolei znaleźć warsztat który zrobi dobrze przekładkę i zebrać wszystkie części do tego potrzebne to masochizm. I mało prawdopodobne że zostanie to zakończone sukcesem. Nawet jeśli uda się ta operacja, to zawsze będzie coś skrzypieć albo nie będzie do końca pasować.

Było kiedyś u mnie jedno D3 po przekładce z anglika - jak posłuchałem co i jak to jest zrobione to odechciało mi się go robić.
Połowa rzeczy na swoim miejscu, połowa przekładana, wiązki pocięte, przekładane, coś działa a coś innego nie... oj, słabo to widzę.
Na pewno da się przełożyć ale żeby zrobić to dobrze to moim zdaniem kupę kasy trzeba na to położyć.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Paweł777 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 53
Skąd: Radom
Wysłany: 2017-11-08, 17:37   

Ja chyba bym sprzedał tą w UK i szukał podobnej w PL . Przekładka u mało ogarniętego fachowca może zrobić z fajnego auta skarbonkę bez dna i zniechęcić do modelu. O jeździe z kierownicą po prawej w ogóle nie dyskutuje.
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2017-11-08, 22:51   

FOSS napisał/a:

Nie wiem czy zdążę w tym roku ale planuję wycieczkę do Anglii do znajomych i mam dylemat - chciałbym normalnie autem sobie pojechać żeby na miejscu być w pełni mobilnym i w ogóle podczas całej wycieczki był w pełni mobilnym i niezależnym od zewnętrznych środków komunikacji. Ale nie wiem czy dam radę z kierą po naszej stronie jeździć normalnie tam a nie chciałbym mieć tam jakiejś przygody.
Z drugiej strony samolotem zdecydowanie wygodniej i szybciej a czasem nawet i zdecydowanie taniej niż autem gonić.

Zawsze mozesz wynajac samochod w UK i bedziesz mial wlasny, tani transport. Ubezpieczenie zalatwi kwestie ewentualnych uszkodzen.

A jak bedziesz w Londynie, to daj znac.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-08, 23:00   

FOSS napisał/a:
Nie wiem czy zdążę w tym roku ale planuję wycieczkę do Anglii (...) nie wiem czy dam radę z kierą po naszej stronie jeździć normalnie tam a nie chciałbym mieć tam jakiejś przygody.

Tam również jeżdżą samochody z kierownicą po naszej stronie i... jakoś dają radę (u nich akurat musisz być zapisany w jakimś automobilklubie, wtedy opłaty są dla nich tańsze).
FOSS napisał/a:
Z drugiej strony samolotem zdecydowanie wygodniej i szybciej a czasem nawet i zdecydowanie taniej niż autem gonić..

I tak zrób, a na miejscu wypożycz, szkoda czasu marnować.
_________________
Black Cars Matters
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-23, 17:35   

A ja mam znowu odwrotne pytanie gdyż rozważam opcję wyjazdu do UK i ewentualnie zabranie swojego chrupka i tak się zastanawiam że głównym problemem są światła a raczej doświetlanie pobocza więc w Anglii oślepialibyśmy kierowców jadących z naprzeciwka. Ponoć Hella ogarnęła jakąś dźwigienkę w lampie którą można owe doświetlanie zmieniać z europejskiego na angielskie? Ktoś coś kojarzy?
 
 
monster_1973 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2, Mercedes
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 90
Skąd: DE Hessen
Wysłany: 2017-11-23, 19:31   

peter5on napisał/a:
A ja mam znowu odwrotne pytanie gdyż rozważam opcję wyjazdu do UK i ewentualnie zabranie swojego chrupka i tak się zastanawiam że głównym problemem są światła a raczej doświetlanie pobocza więc w Anglii oślepialibyśmy kierowców jadących z naprzeciwka. Ponoć Hella ogarnęła jakąś dźwigienkę w lampie którą można owe doświetlanie zmieniać z europejskiego na angielskie? Ktoś coś kojarzy?


To tak szybko odpowiem. Byłem w Anglii moim A8 i powiem Ci, że zabranie europejskiego auta do Anglii na stałe to tak samo dobry pomysł jak przywiezienie auta stamtąd do Polski i jazda nim tutaj. Krótko mówiąc niebezpieczne. Kiepski pomysł.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 20:45   

a tak przy okazji to ile czasu zajmuje przestawienie sie na jeżdżenie po drugiej stronie?
(autem z kierownicą po prawej)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-23, 21:42   

Ja się przestawiłem w parę dni.
_________________
Black Cars Matters
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-23, 21:51   

a potem przy wycieczkach UK<->PL co jakiś czas nie miałes problemów?
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-24, 00:14   

Nie. Co zauwazylem ludzie maja problemy tylko jak jada tam pierwszy raz i nigdy takim samochodem nie jezdzili, potem czy juz jezdza nim tam, czy tutaj to automatycznie sie przestawiaja.
Ja jedynie lapalem sie na tym, ze na drogach wiejskich jak nie bylo pasow i kazdy se jezdzil jak chcial automatycznie zjezdzalem na prawo zamiast na lewo chcac sie z kims minac. Ruch zazwyczaj taki, ze nawet jakby Ci sie mialo 'zapomniec' to jedziesz za kims.
W PL widac troche samochodow na PL tablicach z kiera po niewlasciwiej stronie i jakos se ludzie radza.
Ale to glownie egzotyki, w tym Skyline'y itp. W UK jest to samo - rowniez jezdza samochody tam zarejestrowane z kiera po naszej, tylko tak jak pisalem maja tam jakies dodatkowe oplaty (zrzeszenie w automobilklubie itp), nigdy sie w to jakos nie zaglebialem.

PS - jaja byly na poczatku, bo zamiast wajchy recznego drzwi chcialem otwierac :D
_________________
Black Cars Matters
 
 
peter5on 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 139
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-24, 16:53   

Więc tak żeby zabrać auto z UK do Polski lub odwrotnie trzeba:

-Wymienić przednie lampy lub zamontować jakieś adaptery lub jeżeli jest jakaś dźwigienka w lampie która zmieni oświetlanie pobocza to jej użyć.
-Wymienić zegary by pokazywały w Polsce kilometry w Anglii mile.
-światła przeciwmgielne muszą się świecić po właściwej stronie chyba że są w obu lampach
-wymienić lusterka, może chodzi tylko o same wkłady?

Hmm jeżeli rzeczywiście jest tak rygorystycznie to w sumie średnio to wypada, i dla mnie taka zabawa trochę bez sensu.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2017-11-24, 20:37   

peter5on napisał/a:
-Wymienić przednie lampy lub zamontować jakieś adaptery lub jeżeli jest jakaś dźwigienka w lampie która zmieni oświetlanie pobocza to jej użyć.

Jeśli masz soczewkę to dźwigienka na symetryczne
peter5on napisał/a:
-Wymienić zegary by pokazywały w Polsce kilometry w Anglii mile.

Kodowanie wystarczy, ale na tarcze wypadało by nanieść mile albo zapamiętać najczęstsze wartości mil w km.
peter5on napisał/a:
-światła przeciwmgielne muszą się świecić po właściwej stronie chyba że są w obu lampach

Przednie są oba, z tyłu dorób sobie na 2 stronę, wystarczy 2 przewody i wtyka.
peter5on napisał/a:
-wymienić lusterka, może chodzi tylko o same wkłady?

Jest różnica w kącie stelażu. Mam nawet takie stelaże z angola pod łóżkiem.
_________________
 
 
Unseen 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 2967
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: A
Jeżdzę: A8 D4 Black Edition 2017
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 111
Skąd: UK
Wysłany: 2017-11-26, 01:01   

Jesli ktos chce przerejestrowac samochod z PL do UK, to troche z tym roboty jest. Warto tylko w szczegolnych przypadkach. Z kolei jezdzenie na polskich tablicach jest ryzykowne na dluzsza mete.

Co do przestawiania sie miedzy krajami, to ja tak czesto podrozuje po obu stronach i roznymi samochodami, ze doszlo do tego, ze musze sobie powtarzac "jedz po lewej" albo "pamietaj, ze jestes teraz w UK". Rok temu zdarzylo mi sie wyjechac z podporzadkowanej na glowna i przejechalam kawalek po zlej stronie, dopoki nie zobaczylam auta jadacego na mnie z przeciwka. Co prawda czasami ludzie jada pod prad jak parkuja, wiec miejmy nadzieje, ze nie przyprawilam tego kierowcy o zawal serca. A moj pasazer nawet nie zauwazyl, ze cos jest nie tak.

Nawet dzisiaj wyjezdzajac z parkingu musialam zastanowic sie w ktorym kraju jestem. Klatwa podrozy.
_________________
Spalanie Audi S8 D4 2015
Spalanie Audi A8 D4 3.0 TDI 2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.