Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 00 ] Demontaż tapicerki tylnych drzwi (szyba nie dział  
Autor Wiadomość
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-07, 23:42   [D2 00 ] Demontaż tapicerki tylnych drzwi (szyba nie dział

Witam wszystkich zgromadzonych na tym forum i pozdrawiam!
Ale przejdźmy do setna sprawy. Ostatnio podczas jazdy, moja żona chciała otwożyć tylną szybę na chwilę. Gdy nacisłeła przycisk, szyba się lekko osuneła w dół. Coś jak by spadło tam w środku drzwi i przestała chodzić. Silniczek pracuje gdy się naciska przycisk, ale szyba nie chodzi. Jedynie mogę domykać ręką, bo czasami opada. Może miał ktoś z was taki podobny problem jak ja.

Druga sprawa to demontarz tylnej tapicerki w drzwiach. Bo bez tego chyba się nie obejdzie. Chodzi mi o osłonę klamki wewnętrznej. ona jest połączona z głośniczkiem wysoko tonowym. Czy wie ktoś od czego zacząć, żeby poprawnie ją zdemątować. Ten głośniczek razem schodzi z klamką, a może da radę ściągnąć tą osłonę od głośniczka. Jeszcze nie zabierałem się za to, ale trzeba będzie. Bardzo fajnie by było, gdy by ktoś udzielił mi parę porad przed rozebraniem całego boczku, żeby czegoś nie połamać. Z góry dzięki za porady i jeszcze raz Pozdrawiam!
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-08, 07:22   

Demontaż boczka (jeśli dobrze pamiętam)
-wykręcić mały wkręt z boku górnej części tapicerki (górna krawędź tapicerki)
-zdemontować drewienko i wykręcić 3 śruby które są za drewienkiem (drewienko trzeba podważyć i wyskoczy z zatrzasków)
-wyciągnąć plastik z uchwytu (ta część wewnętrzna za którą łapiemy jak zamykamy drzwi - trzyma na zatrzaskach) pod tym jest śruba którą trzeba wykręcić
-i demontaż boczka - trzyma na zatrzaskach, trzeba podważać i będą wyskakiwały (niestety są one jednorazowe - aby później wszystko po zmontowaniu kupy się trzymało trzeba je kupić nowe - a są dostępne chyba tylko w ASO)
Demontowałem boczki w ubiegłym roku i nie jestem w 100% pewien czy wszystko dobrze pamiętam.
Dopiero po zdemontowaniu boczka będziesz miał dostęp do głośników, mechanizmu opuszczania szyby itp....
 
 
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-08, 17:48   

sylwekr napisał/a:
Demontaż boczka (jeśli dobrze pamiętam)
-wykręcić mały wkręt z boku górnej części tapicerki (górna krawędź tapicerki)
-zdemontować drewienko i wykręcić 3 śruby które są za drewienkiem (drewienko trzeba podważyć i wyskoczy z zatrzasków)
-wyciągnąć plastik z uchwytu (ta część wewnętrzna za którą łapiemy jak zamykamy drzwi - trzyma na zatrzaskach) pod tym jest śruba którą trzeba wykręcić
-i demontaż boczka - trzyma na zatrzaskach, trzeba podważać i będą wyskakiwały (niestety są one jednorazowe - aby później wszystko po zmontowaniu kupy się trzymało trzeba je kupić nowe - a są dostępne chyba tylko w ASO)
Demontowałem boczki w ubiegłym roku i nie jestem w 100% pewien czy wszystko dobrze pamiętam.
Dopiero po zdemontowaniu boczka będziesz miał dostęp do głośników, mechanizmu opuszczania szyby itp....


Wszystko wajnie napisane. Wielkie dzieki. Ale to co napisales, to juz wiem z innego forum. A mi wlasnie chodzi o klamke wewnetrzna. Jak sciagnac ten plastik, czy nie jest tam gdzies wkret zamaskowany, moze pod oslona glosnika wysokotonowego przy klamce. Czasami nie wiesz. Ale wielkie dzieki za zainteresowanie!
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-08, 21:46   

Mam w piwnicy 2 boczki zdemontowane - poszedłem i obejrzałem.
Klamka koło głośniczka wysokotonowego - trzyma się na zatrzaski, ale według mnie bez ich podważenia od środka demontując z zewnątrz można tylko połamać.
Natomiast ta którą ciągniesz aby zamknąć drzwi od środka da się zdemontować bez zdejmowania boczka. Trzeba podważyć plastik w dolnej części - trzyma za zatrzaskach, pod nim masz 2 śrubki i później już wyciągniesz klamkę z drewienkiem i popielniczką.
Tylko według mnie demontaż tych elementów nic ci nie pomoże. Jak masz problem z mechanizmem opuszczania szyby to musisz cały boczek ściągnąć i dopiero wtedy będziesz mógł cokolwiek zrobić.
 
 
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-08, 23:16   

sylwekr napisał/a:
Mam w piwnicy 2 boczki zdemontowane - poszedłem i obejrzałem.
Klamka koło głośniczka wysokotonowego - trzyma się na zatrzaski, ale według mnie bez ich podważenia od środka demontując z zewnątrz można tylko połamać.
Natomiast ta którą ciągniesz aby zamknąć drzwi od środka da się zdemontować bez zdejmowania boczka. Trzeba podważyć plastik w dolnej części - trzyma za zatrzaskach, pod nim masz 2 śrubki i później już wyciągniesz klamkę z drewienkiem i popielniczką.
Tylko według mnie demontaż tych elementów nic ci nie pomoże. Jak masz problem z mechanizmem opuszczania szyby to musisz cały boczek ściągnąć i dopiero wtedy będziesz mógł cokolwiek zrobić.


To jak myślisz, że klamka z tapicerką odejdzie, nie jest nigdzie przytwierdzona. Jak tak to jej ruszać nie będę. A ten cypel od centralnego, nie trzeba jakoś odkręcać. Tapicerka odejdzie spokojnie. Wszystko się wyjaśni już nie bawem, jak zacznę zabierać się do roboty. Oby to była jakaś drobna naprawa z tą szybą. Jeszcze raz serdeczne wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem. Napiszę potem całą relację po naprawie szyby i demontowania tapicerki. Gdy byś coś jeszcze wiedział na temat naprawy szyby, to daj znać z chęcią przeczytam. Pozdrawiam.
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-08-09, 08:32   

koszatnik napisał/a:
A ten cypel od centralnego, nie trzeba jakoś odkręcać.

Nie musisz odkręcać itp. Zdejmując boczek jak już nic go nie będzie trzymało musisz kierować się z nim do góryi wszystko ładnie wyjdzie. Tylko jak już odejdzie boczek od drzwi trzeba jeszcze odpiąć przewody od głośników, podświetlenia na dole i linkę otwierającą drzwi.
 
 
koszatnik 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 51
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 35
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-09-07, 22:38   

sylwekr napisał/a:
koszatnik napisał/a:
A ten cypel od centralnego, nie trzeba jakoś odkręcać.

Nie musisz odkręcać itp. Zdejmując boczek jak już nic go nie będzie trzymało musisz kierować się z nim do góryi wszystko ładnie wyjdzie. Tylko jak już odejdzie boczek od drzwi trzeba jeszcze odpiąć przewody od głośników, podświetlenia na dole i linkę otwierającą drzwi.



Już wszystko wiadomo, pęknięta linka mechanizmu szyby. Zakupiłem używany mechanizm z ebaya, ale po demontażu tapicerki i całej tej blachy ze szybą okazało się że ten mechanizm jest na nity i trzeba rozwiercać. Ja usunąłem nity i zastąpiłem je śrubami , też jest dobrze i trzyma. Żeby dostać się do mechanizmu po demontażu tapicerki. Konieczny jest demontaż tej blachy ze szybą która jest zamocowana na czterech dużych śrubach, po dwie po obu stronach. Mechanizm jest od wewnętrznej strony. Po załorzeniu szyby z całą obudową nie zapomnieć wyregulowaś, żeby nie odstawała. I jeszcze jedno. nie szarpać tapicerki przy demonteżu, tylko podważać z obu stron zatrzasku, to wtedy nie będziecie musieli kupować nowych zatrzasków. I to tyle na ten temat. Dzięki osobą które się zangażowały w rozwiązaniu mojego tematu. Pozdrawiam!
 
 
riki76 
Moje A8



Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: było D2ABZ, D3BFM jest D4 CDSB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 708
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2017-09-18, 14:59   

Witam
Mam kłopot z szybą jak w temacie, opuściłem ją i przy podnoszeniu coś strzeliło i już się nie podniosła. Rozebrałem cały boczek i doszedłem do tego że ona miała duży opór (brak smaru w prowadnicach) i wyskoczyła z zabezpieczenia i się wszystko rozsypało w boczku. I tu pytanie jak zabezpieczyć szybę na tym sworzniu i jeszcze wyleciał jakiś klin z nr części 4A0837153A niby to się nazywa klin nastawczy....gdzie on ma być?

[ Dodano: 2017-09-19, 18:50 ]
Dla potomności...klin ma być między dwiema częściami drzwi skręcony prawą dolną śrubą. Spełnia on rolę dla ustalenia ramki drzwi względem karoserii.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yGtpl0p0AXs
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-09-19, 21:20   

riki76 napisał/a:
Dla potomności...klin ma być między dwiema częściami drzwi skręcony prawą dolną śrubą. Spełnia on rolę dla ustalenia ramki drzwi względem karoserii.

Znałem to rozwiązanie wcześniej z Audi A6 C4 :) - kliny powinny być na dolnych śrubach, na górnych aluminiowe przekładki.
_________________

 
 
Ola33 


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ola
Jeżdzę: S8 D2 , A4 B6, Saab 9-5
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Mar 2022
Posty: 18
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: 2022-03-16, 18:10   

witam wszystkich mam pytanie odnośnie wyjęcia przycisku otwierania szyby tył. zdemontowałam całość ale chce zdemontować z plastiku przycisk bo będę odnawiać plastiki bo są bardzo podrapane i nie estetycznie to wygląda. Próbowałam podważać ale nie bardzo chce on wyjść , po prostu nie chce czegoś urwać. Szukałam na forum ale niestety nigdzie nie mogę akurat takiego małego szczegółu odnaleźć. Z góry dziękuję za odpowiedzi :) ;)
 
 
gtfan 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6b
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 111 razy
Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1281
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-03-17, 16:07   

Wkładasz coś między między boki przycisku a plastik dekoru (np. pasek wycięty ze starej karty bankomatowej) żeby zwolnić zaczepy i wypychasz przycisk w stronę wiązki.
Tu widać, gdzie są zaczepy
_________________
Four rings to rule them all
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2022-03-17, 16:32   

Generalnie do wnętrza i nie tylko polecam się zaopatrzyć:
https://allegro.pl/oferta/yato-zestaw-sciagacze-do-demontazu-tapicerki-27el-9150977928
albo mniejszy zestaw:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-sciagaczy-tapicerki-yato-11szt-11816406167
_________________
Black Cars Matters
 
 
Ola33 


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ola
Jeżdzę: S8 D2 , A4 B6, Saab 9-5
Wiek: 34
Dołączyła: 06 Mar 2022
Posty: 18
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: 2022-03-17, 19:04   

dzięki wielkie. wczoraj trochę posiedziałam i udało się. dzisiaj czyszczenie a jutro malowanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.