Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] F1 w kierownicy i navi RNS-E  
Autor Wiadomość
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-27, 21:38   [D2 01 3.3TDI ] F1 w kierownicy i navi RNS-E

Witam... W swojej A8 mam kierownice z funkcja zmiany biegow tzw F1. Problem w tym ze nie dziala poniewaz kierownica byla zmieniona (podejrzewam ze poprzdnia nie miala tej funkcji) czy istnieje mozliwosc podlaczenia tego "bajeru"?

Druga sprawa to navi RNS-E... Po wlazeniu plyty dziala przez jakoas godzine dwie pozniej pojawia sie komunikat uszkodzony dysk lub naped...nieraz nie idzie wyciagnac plyty dopiero jak wylacze zupelnie radio. drugi problem z tym wynalazkiem to wylaczanie sie urzazenia po jakis czasie i nie wylacza sie automatycznie po wyciagnieciu kluczyka... trzeci i ostatnie pytanie dotyczace navi to:

Czy idzie podlaczyc naped DVD ktory znajduje sie w bagazniku po poprzednim standardowym w A8 systemie DVD/NAVI....I czy istnieje mozliwosc podlaczenia TV do tego urzadzenia... W dole zdjecie....
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-10-27, 22:41   

Wydaje się, że ktoś namieszał trochę w Twoim aucie, wydaje się odpicowane (koła itp.), to oby nie było na pierwszy rzut oka (czego nie życzę, nie zrozum mnie źle).

Tip F1 i navi RNS-D cieszą oko, żeby jeszcze działały...
Problemy z elektryką, skrzynią, układem chłodzenia, ESP i ABS, trochę się tego nazbierało.... Chyba, że kupiłeś bardzo okazyjnie, to wszystko jasne...
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-27, 23:01   

Witam....Dzieki za odpowiedz... w sumie to byla dosc duza okazja, kola mnie troche przerazily ale 80% jazdy tym autem odbywa sie za granica (cale szczescie zenie w Rosji:)) w Holandiiwiec tutaj z zawieszeniem nie ma problemu. ale i tak na nastepny sezon letni zmienie na 18...na zime 17..

Wymienilem rozrzad, filtry itp i obiecalem sobie ze doprowadze to auto do porzadku wiem ze czeka mnie sporo nerwow ale jazda tym cackiem zwraca wszystko:) duzo potrafie sam naprawic to cos w rodzaju hobby jednak wiem ze to auto moze mnie zaskoczyc ale to jest w pewnym sensie wyzwanie:)

Z elektryka na dobra sprawe nie ma problem tylko to esp i abs podejrzewam sterownik pompy abs, przy skrzyni na pewno olej i filtr, (moze hydro-kinetyk) i raczej termostat bo temperatura swiruje. Raz jest lekko powyzej 50 a raz normalnie okolo 90-90.. jak na autostradzie jade to wejdzie na 90 a pozniej spada do 50-60stopni. jeszcze jeden problem z ogrzewaniem a konkternie ze strefa kierowcy zadaje temperature a on grzeje caly czas podejrzewam zawor cieczy chlodzacej wchodzacej do nagrzewnicy.
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2010-10-28, 12:21   

Kolego jeśli chodzi o RNS-E to wyłącza sie najprawdopodobniej dla tego że ktoś po zmianie nie przekodował,musisz poszukać gdzieś na forum już o tym było krok po kroku.Co do zaświecana się kontrolek od abs-u to musisz podpiąć vaga i sprawdzić jakie błędy wypluwa,u mnie pokazywało że mam walnięty czujnik ciśnienia płynu i po rozebraniu i złożeniu pompy problem sam znikł.Jeśli chodzi o F1 w kierownicy to zadam może głupie pytanie,czy jak chcesz korzystać z F1 w kierownicy to lewarek masz przestawiony na ręczną zmianę czy na D.
 
 
casanovak 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3,3Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-10-28, 16:42   

123mielony napisał/a:
Jeśli chodzi o F1 w kierownicy to zadam może głupie pytanie,czy jak chcesz korzystać z F1 w kierownicy to lewarek masz przestawiony na ręczną zmianę czy na D.



Oczywiscie ze przelaczam na reczna zmiane
_________________
od 18-09-2010 szczesliwy posiadacz A8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.