Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Korek odpowietrzający  
Autor Wiadomość
Fifo 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Krakoof
Wysłany: 2010-07-13, 12:00   [D2 01 3.3TDI ] Korek odpowietrzający

Witam, sytuacja dośc dziwna, ale ot tak po prostu bez dotykania ułamał mi się czesciowo korek do odpowietrzania układu chłodzenia znajdujący się na chłodnicy cieczy chłodzacej. (Patrząc na auto od przodu z podniesiona maska w prawym górnym rogu chłodnicy). Jest plastikowy i ma na sobie oring uszczelniajacy. Połowa się ułamała - właśnie z tym oringiem - a druga połowa wciąz jest w chłodnicy. Efekt, że jak się auto zagrzeje i powstaje w układzie ciśnienie to saczy mi się tamtedy płyn chłodniczy w całkiem zauwazalnych ilościach i co chwile go brakuje. Oczywiście nie jeźdze tak autem. Byłem w ASO, ale oni nawet nie wiedza, że cos takiego jest w chłodnicy bo nie maja na rysunku i gosć zasugerował mi kupno całej nowej chłodnicy w której MOZE bedzie ten korek...

Reasumujac, potrzebuje taki korek, jakiś rysunek go przedstawiający w chłodnicy, cokolwiek naprowadzającego. Jak ktos ma dojście do cześci Audi to tez prosze o pomoc. Z góry dziekuję.

Pozdrawiam,
Fifo
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-07-13, 13:45   

?


Jeśli to el "obudowy" chłodnicy to - to co plastykowe pospawać, założyć na to nowy oring z ew opaską i najlepiej dla pewności w newralgicznym miejscu "opitolić" dokoła silikonem. Wiem, że rzeźba, ale tańsze to niż zakup nowej chłodnicy
_________________
Black Cars Matters
 
 
Fifo 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Krakoof
Wysłany: 2010-07-13, 17:24   

Dzieki za rysunek, te z taki widziałem i na nim nie ma tego elementu. Zdaje sobie sprawe, że rysunki czesto bywaja pogladowe, aczkolwiek te techniczne raczej sa dokładne. Moja chłodnica wyglada inaczej niz ta z rysunku. Dokładnie obok mocowania (tam gdzie na rysunku przychodza elementy 2, 3, 4 mam dziure z gwintem wewnetrznym i wkręcony tam plastikowy koreczek, którego połowa się urwała. Nie da się tego korka pospawać. Zaraz wrzuce foty koreczka i miejsca gdzie się on u mnie znajduje. Oczywiście moge to tam wepchnąc na kleju i zapaprać silikonem ale:
a) nie lubie drutów
b) nie byłbym pewny takiego rozwiązania
c) nie miałbym otwory odpowietrzającego, który z jakiegos powodu został tam przewidziany.

Potrzebuje taki korek...może ktos ma dojście do jakichs używanych czesci i zechce mi taki koreczek sprzedać???






 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-13, 17:59   

Myślę, że ten korek w ASO może kosztować jakieś grosze. Maksymalnie kilka/ kilkadziesiąt złotych. Więc podjedź do najbliższego ASO i sprawdź zanim cię skroją na alledrogo. Po duperele najlepiej pojechać ASO.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Fifo 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Krakoof
Wysłany: 2010-07-13, 20:23   Re: A8 D2 3.3 TDI Korek odpowietrzający

Fifo napisał/a:
Byłem w ASO, ale oni nawet nie wiedza, że cos takiego jest w chłodnicy bo nie maja na rysunku i gosć zasugerował mi kupno całej nowej chłodnicy w której MOZE bedzie ten korek...


Kolego, przeczytaj zanim odpowiesz...czy na prawde myślisz, ze szukałbym w przypadku takiej pierdoły dziury w całym i utrudniał sobie zycie przeczesując allegro i piszac posty na forum, zamiast w prostej linii podjechac do ASO i kupic potrzebną rzecz. Otóz juz wpadłem na taki pomysł...ale niestety
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-07-13, 20:49   Re: A8 D2 3.3 TDI Korek odpowietrzający

Fifo napisał/a:
Byłem w ASO, ale oni nawet nie wiedza, że cos takiego jest w chłodnicy bo nie maja na rysunku i gosć zasugerował mi kupno całej nowej chłodnicy w której MOZE bedzie ten korek...

Kolego Fifo, podeślij mi na PW swój VIN...
jutro z rana najprawdopodobniej będę w ASO więc zobaczę co u nas powiedzą...
może u Ciebie jednak niedokładnie to wytypowali... pomyłki się zdarzają a sprawdzić nie zaszkodzi.

[ Dodano: 2010-07-14, 10:48 ]
Byłem oglądałem i cóż... jest tak jak mówisz... na rysunkach nie ma takiego korka...
ale jest tam taki zestaw elementów dodatkowych (na zdjęciu wrzuconym przez dice na górze pod numerem 1) i w tych elementach dodatkowych występuje m.in. zawór ciśnieniowy...
nie wiem czy to jest to co Ty potrzebujesz tym bardziej, że nie ma niestety do niego żadnego zdjęcia ani rysunku...
poza tym bajońska cena za ten zawór - ciut powyżej 1kpln :shock: więc może to jednak nie to.

Sugestia kolegi z ASO - kupić całą kompletną chłodnicę co oczywiście jest sporym wydatkiem... musisz chyba jednak szukać w używkach takiej chłodnicy i jeszcze sprawdzać czy jest z tym korkiem :-?
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Fifo 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 43
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 23
Skąd: Krakoof
Wysłany: 2011-06-05, 22:21   

Odgrzewając kotleta, niech będzie dla potomnych. Korka znaleźć się nie udało, dorobiłem taki korek sam. Wymontowałem chłodnicę po jakiejś chwili udało mi się wyciągnac resztę korka tkwiąca w chłodnicy. Gwint na korku okazał się metryczny. Wziąłem odpowiednich rozmiarów śrubę, skróciłem, założyłem na nią oring, dodatkowo podkładkę i zakręciłem. I tak oto powstał mój custom korek :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.