Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Kosze sprzeglowe  
Autor Wiadomość
Para 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D?
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 82
Skąd: Hiszpania
Wysłany: 2011-11-28, 21:21   [D2 01 3.3TDI ] Kosze sprzeglowe

witam wsztstkich po długiej przerwie i pozdrawiam, dziękuje za wszystkie wcześniejsze podpowiedzi ,auto w końcu naprawiłem. zaryzykowałem kupiłem szczęśliwie drógą skrzynie działa idealnie , odpókać . Teraz mam starą skrzynie w garażu i na spokojniE ją sobie rozbieram, z ciekawości chcę wiedzieć co było nie tak.Rozebrałem całą płytę zaworową i chyba jest z nią wszystko ok,przynajmiej mechanicznie ,jednak na dnie miski jest dużo opiłków matalu zmielonych na proszek ,być może aluminium. Moje pytanie jak się dobrać do koszy sprzęgłowych od strony wału ? czy z przodu od strony pompy ? 5HP 24 quatrro
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-28, 23:03   

tylko od przodu czyli od pompy.
Najpierw wyjmij poloske, bo nie wyjmiesz pompy.
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
DoRuS 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8L D?
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-12-18, 04:46   

wyjmiesz poloske ale przed wyjeciem na dolnej czesci pompy masz dwie gomowe zaslepki, wepchaj je do srodka.. potem je znajdziesz... odkrec pompe i wyciagnij... na poczatku moze ciezko isc i nieuszkodz walkow. potem kolejno rozbezp[ieczaj kosze i wyciagaj sprzegielka... albo ci sie rozlecialo ktores lozysko a jet ich tam od h... :) albo starly sie sprziegielka... ja wlasnie swoja otwieralem bo zgubilem 2 bieg naszczescie przejechalem moze z 4 kilometry jak sie usterka pojawila... i sie okazalo ze wlasnie lozysko walnelo ale sie jeszcze nierozsypalo naszczescie i kosz zaczal nitami obcierac o druga czesc ( ztad tyle opilkow w misce )zapomnialem jej nazwy... ale pytanie dlaczego sie rozlecialo... okazalo sie ze na walku pekla uszczelka co za tym idzie zgubil cisnienie i przytarlo sie lozysko... jutro wrzuce zdjecia to wam pokaze moj przypadek.... 8-) smieszne bo koszty czesci beda znikome wlasciwe to zadne.. tyle ze za robote wyskocze z kasy

pozdro
 
 
Para 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D?
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 82
Skąd: Hiszpania
Wysłany: 2011-12-18, 11:07   

Witaj kolego u mnie jest dokładnie to samo brak dwójki , a po wyjęciu pompy wypadło łożysko i obcierał kosz tymi czteroma wypustami ,a gumka w koszu rozsypała się po wyjęciu , ale okazuje sie że te śmieszne koszta jak to nazwałeś to prawie 900zł za cały komplet gumek uszczelek itp. w midparts niewiem może gdzieś jest taniej, albo sprzedą na sztuki , chyba że jakieś nie koniecznie z orginału
Ostatnio zmieniony przez Para 2011-12-18, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DoRuS 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8L D?
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-12-18, 18:12   

w moim wypadku sie udalo bo znajomy ma taka skrzynie rozlozona wiec za symbolicznego browara dal mi to co potrzebuje :) a gumki i uszczelki dostalem z zakladu gdzie skrzynie robia...;) no ale nic jutro skladam wszystko w kupe. znajomy mechanik sprawdzil mi jeszcze powietrzem sprezonym czy inne kosze pracuja i wszytko wyglada ok
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.