Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] Silnik się grzeje  
Autor Wiadomość
kiler99 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: ON
Imię: jarek
Jeżdzę: a8 3.3 TDi
Wiek: 51
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: duszniki
Wysłany: 2010-06-30, 13:51   [D2 01 3.3TDI ] Silnik się grzeje

witam

ogolnie nie mam problemu ze swoim audi naprawde super autko ale od pewnego czasu zauwazylem ze temperatura przy pewnym obciazeniu rosnie ponad 90st a powinna stac na 90stopni zawsze.wtedy szybko włączam ogrzewanie na full i temperatura spada. ostatnio wymienilem kpl rozrzad w tym pompe wody i termostat bo w tamtym roku auto sie nie dogrzewało zimową porą.tej zimy bylo ok po wymianie termostatu. ktos mi powiedzial ze jezeli auto jest bezwypadkowe i jest z 2001roku to poprostu chlodnica moze byc zakamieniona ???????? tyle ze ja nie jezdze na wodzie tylko na czerwonym koncentracie FEBI............co o tym sadzicie?? czekam na pomoc poniewaz boje sie ze kilka razy tak go przegrzeje i uszczelki pod glowicami beda do wymiany..... pozdrawiam
_________________
jarecki
 
 
Jaro 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: Audi A8 3.3 TDI
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-01, 10:46   

Witaj "kliller099"!
...rzekłbym nawet Ziomal, bo ja pochodzę z Bystrzycy Kłodzkiej i mam też Audi A8 3.3 TDI :mrgreen: tyle, że teraz mieszkam w Swarzędzu, ale często bywam w rodzinnych stronach. Tyle tytułem miłego wstępu...
Co do Twojego problemu, miałem podobne symptomy i w pierwszej kolejności wymieniłem termostat. nie musi być oryginalny, ja kupiłem dobry zamiennik za 40,00 PLN. Może ten Twój jest mimo wszystko "walnięty". Sprawdź też proszę, czy kręci się drugi pomocniczy wentylator przy chłodnicy. Nie ten duży, tylko ten mały zasilany elektrycznie, co wspomaga układ chłodzenia sinika i klimatyzacji. Warunki masz idealne, jest gorąco, więc jeżeli jest sprawny, to musi się kręcić.
Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek inne pytania co do auta, to dzwoń. Trochę już wiedzy na temat tego awaryjnego auta mam :mrgreen:
pozdr.
Jaro
+48694491541
_________________
Jaro
 
 
ahadam 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 277
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-07-01, 20:38   

powinno być 90 st

[ Dodano: 2010-07-01, 20:42 ]
w przyszłym tygodniu odbieram autko z serwisu po małej stłuczce, wymienią mi 3 chłdnice , potestuję i dam Ci znać , ale ja nawet w upałach miałem 90 st , też po wymienie termostatu na oryginał
_________________
Witam wszystkich klubowiczów , mam nadzieję że będzie miło w tym gronie i dowiem się coś więcej na temat mojego złotka
 
 
kiler99 
Użytkownik


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 3300
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: ON
Imię: jarek
Jeżdzę: a8 3.3 TDi
Wiek: 51
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: duszniki
Wysłany: 2010-07-01, 23:12   

dzisiaj sluchajcie caly dzien upal straszny i nic a caly dzien praktycznie jezdzilem. trzyma 90stopni. a jak tylko wyjade w trase wieksza gora to wtedy sie to dzieje. co do wiatraka elektrycznego to wszystko z nim ok zamiata strasznie....
_________________
jarecki
 
 
jano28 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jan
Jeżdzę: audi a8
Wiek: 51
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 13
Skąd: kęty
Wysłany: 2010-07-15, 10:52   

u mnie w audi było tak samo troszkę górki temperatura 100-110 wiatrak pracował prawidłowo i co się okazało że ktoś naprawiał wtyczkę i kręcił się w odwrotną stronę i dmuchał na silnik zamiast na chłodnice u mnie to było proste tylko trzeba na to wpaść a już mi chcieli głowice demontować.Może masz to samo warto sprawdzić.
Daj znać czy pomogło.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-15, 20:09   

jano28 napisał/a:
u mnie w audi było tak samo troszkę górki temperatura 100-110 wiatrak pracował prawidłowo i co się okazało że ktoś naprawiał wtyczkę i kręcił się w odwrotną stronę i dmuchał na silnik zamiast na chłodnice u mnie to było proste tylko trzeba na to wpaść a już mi chcieli głowice demontować.Może masz to samo warto sprawdzić.
Daj znać czy pomogło.

Według mojego mniemania to właśnie wiatrak powinien ciągnąć powietrze przez chłodnicę i pchać na silnik. Inaczej pęd powietrza podczas szybkiej jazdy by ci go wstrzymywał i mogło by dojść do spalenia silnika. Praw fizyki nie okłamiesz.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
jano28 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jan
Jeżdzę: audi a8
Wiek: 51
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 13
Skąd: kęty
Wysłany: 2010-07-15, 20:34   

to ciekawe a zobacz w którą strone kręci sie wiatrak który jest napędzany olejem i w którą strone ma ustawiene łopatki . U mnie problem zniknoł dzisiaj mialem na kompie 38 stopni jazda po miescie ponad 2 godziny temp.90 stopni
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-07-15, 20:47   

Nie sprawdzałem tego jeszcze ale wydawało mi się, że nie może pchać powietrza do przodu bo powietrze wpadające w kratki by zawróciło przepływ powietrza przez chłodnicę.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.