Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 01 3.3TDI ] TIP- Kontrolka akumulatora i biegów  
Autor Wiadomość
Yans 
Użytkownik


Silnik cm3: 3300
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 7
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-01-07, 18:09   [D2 01 3.3TDI ] TIP- Kontrolka akumulatora i biegów

Witajcie,

Właśnie zwiozłem moją Partnerkę do domu - jej AUDI stoi. Wracała do domu i co jakiś czas bez konkretnej regularności zapalała się jej kontrolka akumulatora. Potem włączyła się znowu kontrolka akumulatora a chwilę później na centralnym ekraniku ikona czerwonego wykrzyknika w kółku i jakby dwie łapki po lewej i prawej tego kółka. Zjeżdżając na pobocze jeszcze podświetliły się wszystkie biegi na desce rozdzielczej.
Z jej relacji do momentu wyłączenia silnika auto pracowało, zmieniało biegi, prawidłowo.

Po zatrzymaniu wyłączyła auto. Gdy dotarłem na miejsce akumulator był rozładowany więc nie wiem co się stało.

Co to może wskazywać? Czy zwyczajnie padł alternator lub akumulator jest nieładowany wystarczająco i auto pokazywało jej żeby się koniecznie zatrzymała bo zaraz nawet nie będzie mieć prądu do zapłonu?

Poradźćcie proszę - dziś jadę po zapasowy akumulator i prostownik. Pytanie czy to Audi po zmianie aku na naładowany, odpalać.

Proszę o Wasze sugestie.

Maciej



Yans, poprawiłem tytuł Twojego wątku - to wprawdzie kosmetyka ale tagi piszemy trochę inaczej.
Pozdrawiam, FOSS.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2011-01-07, 19:37   

Mógł zacząc przez to głupieć. Sprawdź z nowa/naładowana baterką, jeśli mu nie przejdzie podepnij VAGa i zczytaj błędy.
_________________
Black Cars Matters
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-01-07, 20:07   

Tylko nie zapomnij aby po podpięciu nowego akumulatora przekręcić zapłon tak aby kontrolki się zapaliły i odczekać minutę może dwie aby ecu samochodu się zaadaptowało.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2011-01-08, 00:16   

baterię chyba miał dobrą skoro auto odpaliło i jechało a stało się w czasie jazdy więc albo jakiś kabel zwarcie (mało prawdopodobne) czyli prędzej coś z alternatorem
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
DoRuS 
Moje A8



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: tomek
Jeżdzę: A8L D?
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 54
Skąd: Nowy Jork
Wysłany: 2011-01-09, 05:37   

mialem identyczna sytuacje... pamietajcie ze wiekszosc ukladow lektryczno elektronicznych MUSI miec idealny prad... u mnie sie przepalily diody na alternatorze . tak jak kolega dice111 zasugerowal.... jak jest niewystarczajaco pradu zaczyna wszytko glupiec... u mnie sie zaczelo od abs potem poziomowanie swiatel, opony klimatronik szalal niewspominajac juz o radiu. mimo to silnik pracowal bez problemow dopiero jak juz kompletnie baterie rozwalilo zaczelo rzucac obrotami ale jakos dojechalem do domu... w nocy podladowalem aku zeby do warsztatu dojechac.
zmienilem alternator i baterie i wszystko wrocilo do normy

ps a biegi podswietlily sie wlasnie z powodu spaku napiecia na kompie od skrzynki i sama przezucila sie na tryb awaryjny

[ Dodano: 2011-01-09, 05:41 ]
a na vaga to w sumie niemasz co podlaczac bo pojawi ci sie pelno bledow dotyczacych napiecia na poszczegolnych ukladachtak jak ja mialem i pamietaj po wymianie alternatora sprawdz dokladnie baterie czy niema zwarcia bo zaraz bedziesz musial wymieniac na drugi.... i ma byc dobrze naladowany bo inaczej moze go "odbic"

pozdro

[ Dodano: 2011-01-09, 05:42 ]
zreszta odpal podepnij miernik i wszytsko bedzie jasne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.