Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 02 3.3TDI ] Problem po wymianie wałków  
Autor Wiadomość
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2010-02-24, 19:53   [D2 02 3.3TDI ] Problem po wymianie wałków

witam kolegów problem jak w temacie kupiłem nowe wałki i cały osprzęt od świątka .pojechałem do mechanika który pracuje w serwisie vw od kilkunastu lat na wymianę po wymianie miałem podjechać na kontrole po ok 3tys km dzwonię do niego ale nie odbiera telefonu w zakładzie w którym naprawiał też nie mogę go złapać zaczynam się wk......ć :/ :/ bo coś się dzieje pod pokrywami od strony pasażera słychać ewidentnie mielenie a od strony kierowcy jakby cykanie nie mam pojęcia co to może być cały osprzęt jest na gwarancji jakby co to mogę wymienić ale zaczynam się zastanawiać czy gość czegoś nie spieprzył bo ewidentnie mnie unika :/ .Może któryś z kolegów może polecić jakiś sprawdzony warsztat w okolicach Poznania lub trochę dalej który by się tym zajął bo ciężko o dobrego mechanika do a8 a nie chcę zostawić auta rzeżnikowi :mrgreen: nie podoba mi się praca tego silnika a boję się że za chwilę coś się rozsypie i dopiero wtedy będe miał kłopot :cry: z góry dziękuję za wszelką pomoc
_________________
pawlik 36
 
 
przemoR888 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemo
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 263
Skąd: wielkopolska/ Piła
Wysłany: 2010-03-22, 19:59   

Jak na początku chodził dobrze to ciężko powiedzieć co. Może popsuła się nowa część (była wadliwa) nie można odrazu obwiniać mechanika, chodz jego uniki nie świadczą o nim dobrze. Kiedyś w 2,5 v6 koleg wymianiał wałki i auto na nowych nie działało jak trzeba..... okazało się że jeden wałek był wadliwy, kółko zębate było źle osadzone na wałku i zmieniły się fazy zapłonu. W twoim przypadku jeżeli chodziło dobrze na początku taki problem raczej jest niemożliwy.
Czy przy wymianie kompletu wymianiał olej?? może jakiś samoregulator padł?
 
 
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2010-03-29, 19:51   

olej kolego był wymieniany razem z wałkami byłem niedawno u innego mechanika i po rozebraniu pokryw i wyciągnięciu wałków okazało się że nie ma śladów zużycia wałki i klawiatura w idealnym stanie te odgłosy słychać od strony przekładni ślimakowych dzwoniłem do świątka i mówi że przekładnie żeby były trwalsze robione są z jakiegoś metalu i być może muszą dłużej popracować żeby się wyciszyły i ułożyły :/ poczekam i zobaczę za jakiś czas może się wyciszy jak nie to jadę do świątka niech sam oceni co i jak :mrgreen:
_________________
pawlik 36
 
 
Jaro 
Użytkownik


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: Audi A8 3.3 TDI
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-10, 19:43   

Witaj "Sławek36" :-)

Polecam Auto-Serwis Walkowiak na ul. Spławie 45a ,Poznań.
Robiłem tam wymianę dźwigienek, popychaczy i podkładek rozrządu w moim aucie. Do tego wymieniałem rozrząd i regenerowałem sprzęgło w moim automacie. Są dobrzy, ale trzeba ich pilnować w temacie kosztów. Jeżeli od początku dasz im do zrozumienia, że znasz się na rzeczy, to Cię "nie skroją" z kasy.
Wrazie pytań pisz...
pozdr.
Jaro
_________________
Jaro
 
 
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2010-06-11, 18:35   

dzięki kolego jaro jak na razie to problem minął wałki się dotarły i wyciszyło się :mrgreen: ale jakby co to będe miał ten warsztat na uwadze dzięki
_________________
pawlik 36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.