Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 02 3.3TDI ] Wyciek oleju  
Autor Wiadomość
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2009-10-27, 19:59   [D2 02 3.3TDI ] Wyciek oleju

[audi a8 3.3tdi] witam serdecznie od niedawna stałem się posiadaczem audi a8 3.3tdi z przebiegiem 227 tys auto serwisowane do końca sprawdzałem w serwisie. w czasie zakupu zauważyłem wyciek oleju z przodu silnika gość mówi że to uszczelniacz wału może któryś z kolegów miał podobny problem. ponieważ jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o ten silnik to oczywiście stres :-D a tak ogólnie to miałbym sporo pytań co do tego silnika może któryś z kolegów użytkowników poda mi namiary na siebie żebym nie zaśmiecał forum zbytecznymi pytaniami z góry dziekuje za zaintersowanie
_________________
pawlik 36
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-10-27, 22:29   

JA miałem to samo u siebie w S8 jeżeli do uszczelniacz wału to jest sporo pracy.
W zasadzie cały przód trzeba zdemontować!!! Potem trzeba sie zabrac za rozrząd jeżeli nie był ruszany to jest okazja nawymiane. Fajnie by było mieć urządznie do blokowania rozrządu będzie dużo łatwiej. W serwisie bym nie prubował szukac bo samego uszczelniacza nie sprzedają przynajmniej do Ski ale w Sklepie z uczelniaczami napewno dostaniesz tyko przed wydłubaniem uszczelniacza spisać wszystkie sympole!!
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-10-27, 23:04   

sławek 36 przypuszczam, że w Twojej okolicy nie masz co szukać mechaników do tego silnika, zwłaszcza, jeżeli w grę wchodzi rozbiórka rozrządu. wiem, co mówię, bo na wymianę rozrządu dałem auto nieodpowiedniemu mechanikowi a w tej chwili mam zdejmowane głowice bo pasek przeskoczył. masz niecałe 30 km do Poznania, jest tam parę dobrych serwisów. co prawda diagnozę może postawić byle kumaty mechanik zaglądając tu i tam, ale z poważniejszymi sprawami tylko do fachowców lub przynajmniej zaufanych ludzi.
 
 
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2009-10-28, 19:08   

właśnie byłem dzisiaj w serwisie za uszczelniacz 36zł :-D części do rozrządu razem z klimą lepiej nie pytać :-( na allegro można dostać zamienniki z wyższej półki za rozsądna cenę ale tak jak mówisz kolego największym zmartwieniem jest dobry warsztat. ja znalazłem gościa który wymienia rozrządy w a6 2.5 tdi i jest polecany na forum przez jednego z kolegów dzwoniłem do niego i mówi że nie ma problemu daje rok gwarancji na naprawę ale i tak mimo wszystko trochę stresu mam :shock: :shock: mam znajomego mechanika ale na 100% nie ma blokad więc nie wiem czy dałby radę muszę go trochę przycisnąć :lol:
_________________
pawlik 36
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-10-28, 21:24   

Jezlei masz blisko do poznania to Polecam kolesia z Naramowieckiej jest specjalistą a grupy VW pracował wiele lat w Audi o poszedł na swoje jełśi chcesz moge załatwić numer i chociasz zadzwonisz...
Ja akurat rozrząd robiłem w zasadzie sam bo to nie filozofia potem wymiemieniałm uszczelniacz i znowu trzeba było ruszyć pasek ale wiesz.... jak popsuje to swoje :-)
Jeśli chodzi o zamienniki do rozrządu to jak najbardziej tylko jak już to nie te najtańsze ale i tak wychodzi sporo pamiętaj o wszystkich najmniejszych duperelkach nic nie odkładaj twierdząc na oko ze jeszcze jest dobre bo potem może być płacz:-( no cóż taki urok 8
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
pet3r 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: Octavia II RS
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2009-10-28, 23:48   

nie trzeba na blokady, można na znaki
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2009-10-29, 13:07   

Tak tak ja tez robiłem w końcu na znaki jesli nie chcesz ich szukać wystarczy dobrz zaznaczyć po swojemy np farbą... Powodzenia
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
sławek 36 
Moje A8


Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: sławek
Jeżdzę: audi a8
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 60
Skąd: czempiń wielkopolska
Wysłany: 2009-10-29, 19:02   

dzięki koledzy za zainteresowanie porozglądam się trochę za częściami i pogadam z moim mechanikiem może go namówię jeżeli nie potrzeba blokad to myślę że sobie poradzi :-) co do tego gościa z naramowickiej to chętnie skorzystam a może któryś z kolegów zna namiary na jakiś sklep z dobrymi zamiennikami w Poznaniu lub okolicy bo na necie nie bardzo jest z czym poszaleć jeśli chodzi o wybór :mrgreen: :mrgreen: a chciałem wymienić jeszcze pasek i rolki od klimy o filtrach nie wspomnę a na allegro nic nie znalazłem z góry dziękuję.

[ Dodano: 2009-11-16, 21:46 ]
koledzy właśnie jestem po wymianie całego rozrządu i klimy części też poszukałem tak że temat uważam za zamknięty dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie :mrgreen: :mrgreen:
_________________
pawlik 36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.