Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 2,8 2000 rok] Montaz nawigacji NAVIGATION PLUS.....  
Autor Wiadomość
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-12-13, 14:47   [D2 2,8 2000 rok] Montaz nawigacji NAVIGATION PLUS.....

Witam wszystkich serdecznie....
Chciałbym w swojej A8 zamontowac NAVIGATION PLUS.....

Ale mam parę pytań...moze ktos jest kto odpowie mi na te pytania.

Zakupiłem całą ramkę,kosz z przyciskami, z drewnem i klimatronikiem do Audi A8 takze montaz nawigacji po stronie mechanicznej nie bedzie sprawiał problemu.... wszystko w oryginale, do tego kupiłem antene oryginalna GPS na bagaznik...4D0 919 889

Z okablowania chciałbym skorzystac z firmy w Józefowie
http://www.naviservice.com.pl/navi/kontakt.html
ale okazuje sie ze to nie wszystko.......

Pytanie natomiast brzmi jaką nawigację kupic.... producent podaje kilka literek na koncu np E, G, H, HX,
jak rozpoznac ze nawigacja jest DX ?

i pytanie czy po zmianie radia oryginalnego concert (panasonic ) bedzie działac wyswietlanie komunikatów radiowych między zegarami i czy bedzie działał zestaw głosnomówiący telefonu.....

Problem tez tkwi w dwóch rodzjaach tunerów TV , jedne aluminiowe drugie starsze czarne..... czy kazda nawigacja bedzie chodzic z obojętnie z którym z tunerów 4D0 919 146 i 4D0 919 146 A i B czym one się własciwie róznią ????

Czy ktos wie dlaczego tylna szyba pod nawigację jest inna (ma inny nr kat )w wersji bez navi i inny z wersją navi????

I jeszcze jedno pytanie odnosnie anten do tunerów Audi ... niektóre maja gniazda SMB niektóre wiclic .... jeszcze inne fakra.... mógłby to ktos wyjasnic..... ????????


Jezeli ktos cos takiego przerabiał i ma cenne wskazówki proszę o poradę.... chetnie udzielę swoich cennych wskazówek.
 
 
Klimass1 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4HP-24
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian/Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 387
Skąd: Syców
Wysłany: 2009-12-13, 18:53   

Temat był już poruszany na forum poszukaj dobrze a znajdziesz :)
POZDRO
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-12-13, 22:37   

tak był , masz racje ale tak niespójnie omówiony ze ja nic z niego nie rozumiem..... nie wiem czy tuner TMC to odrębna rzecz czy gdzies wbudowana ???? ponoc niewszystkie radia nie współpracuja z licznikiem.....

Dobrze kolega omówił montaz navi do Audi A6 i jestem mu wdzieczny za kilka wskazówek...aczkolwiek u niego liczniki nie działaja

[ Dodano: 2009-12-15, 16:03 ]
wdałem się mocno w tą przeróbkę i zagłębiłem mocno w elektronikę Audi .... jak uda mi się przerobic.... chetnie udzielę wskazówek i opiszę cały temat ze zdjęciami
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-17, 17:40   

Tuner TMC to osobna puszka , jak już wspominałem licznik musi być z cyfrowym zegarkiem , wtedy wiemy , że ma możliwość komunikacji po CANie ,co jest wymagane w przypadku tunera TMC i Navi Plus , aby działały komunikaty.

Co do tunerów TV to A i B to tunery TV nowsze z własnym automatycznym wyszukiwaniem stacji aleeeee bez wyjść AV :) Czarny tuner TV nie ma wyszukiwania automatycznego ale za to ma wyjscia AV do podłączenia DVD i innych podobnych.
Adapter multimedialny do tunerów A i B to koszt ok. 400zl , wtedy możesz podłączyć DVD i inne podobne :) Każdy tuner będzie działał z Navi Plus z wymienionych wyżej.

Co do anten TV , dla czarnego tunera bez literki na końcu , ma być WICLIC.
Dla tunerów A i B , ma być SMB.

Co do Navigation Plus , wersja DX wychodziła po 99 roku. Można to sprawdzić po wersji firmware w Navi , tam jest data firmwaru :) Na oko nie da się tego stwierdzić.

Pozdrawiam
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-12-21, 15:38   

ok, tylko o co chodzi z tym cyfrowym zegarkiem, przeciez kazda A8 ma cyfrowy zegarek.... chyba ze nie o ten zegarek chodzi.... juz nie rozumiem za bardzo.....

[ Dodano: 2009-12-23, 16:25 ]
no własnie... wszyscy wiedzą ze zegarek cyfrowy ale nikt nie wie jaki, czyli cos słyszeli ze dzwonią ale nie wiedzą gdzie?
 
 
tomi69 
Użytkownik


Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Multitronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 4
Skąd: tomaszów maz
Wysłany: 2009-12-23, 18:11   

witam kolegów, czy z tym cyfrowym zegarem, to nie chodzi o to, że ma być wersja ustawiana drogą radiową Bo przecież wszyscy mamy zegarki niewskazówkowe, a ciągle mowa jest o jakiejś różnicy. U mnie nie ma symbolu antenki w polu zegara i muszę go ustawić tylko ręcznie. I teraz nie wiem, czy mam jakąś usterkę, czy to wina jakichś ustawień (jakich i gdzie?), czy może rodzaj wersji???
 
 
Klimass1 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 4HP-24
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian/Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 387
Skąd: Syców
Wysłany: 2009-12-25, 14:04   

poprostu masz licznik bez tej funkcji ja też nie mam antenki na liczniku. znajomy ma 1997r full opcje 4.2 i ma tą antenkę.

A i po raz kolejny mówię ! W a8 wszystkie zegarki są CYFROWE japierdziele co za człowiek :P
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-01-01, 13:32   

Z tym zegarkiem cyfrowym to ktos pomylił A6 z A8 , w A6 występował zegarek analogowy i cyfrowy, potem ktos komu wydaje sie ze jest znawcą tematu kopiuje to ze stron A6 i tak się rodzi mit o dwóch róznego rodzaju zegarków w A8.

liczniki w A8 które mogą komunikowac się z tunerem TMC mozna poznac tylko po kostce z tyłu licznika..... a nie po zadnym zegarku cyfrowym.....
 
 
Mad_MAX
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-02, 10:11   

zielaki napisał/a:
Z tym zegarkiem cyfrowym to ktos pomylił A6 z A8 , w A6 występował zegarek analogowy i cyfrowy, potem ktos komu wydaje sie ze jest znawcą tematu kopiuje to ze stron A6 i tak się rodzi mit o dwóch róznego rodzaju zegarków w A8.

liczniki w A8 które mogą komunikowac się z tunerem TMC mozna poznac tylko po kostce z tyłu licznika..... a nie po zadnym zegarku cyfrowym.....


Najpierw kolego zanim coś napiszesz to przemyśl dwa razy , bo potem wychodzą takie gafy jak twoja.

Po pierwsze ja to napisałem , po drugie WYRAŹNIE w temacie przeprosiłem za pomyłkę , po trzecie nie wydaje mi się , że jestem znawcą , ale w swojej kadencji zrobiłem i miałem styczność z naprawdę dużą ilością Navi i coś o nich mogę powiedzieć ,a ty na pewno nie jesteś osobą kompetentną do tego , żeby podważać w hamski sposób moją wiedzę. Zresztą to co jest napisane na A6 Klubie odnośnie Navi Plus , zwłaszcza tutoriale i ważniejsze tematy jest mojego autorstwa.

Skoro jesteś bardziej obeznany ode mnie , a możliwe że tak , bo ja styczności z A8 nie mam za dużej , to proszę ciebie o zrobienie rozpiski pinów jakie znajdują się w liczniku A8 i wtedy będę miał jasność co i gdzie jest :)

Czyli według tego co napisałeś jasno można stwierdzić , że są tak samo liczniki w A8 , które nie wspierają komunikacji po CANie :)
 
 
zielaki 
Użytkownik



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPtronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-01-16, 09:01   

Wiec proponuje jak ktos się zna na A6 to jest od tego forum A6 i niech nie zabiera gosu w A8.... bo to dwie odmienne sprawy, przeszedłem sprawę licznika i tunera TMC , ale przez takie niepotwierdzone informacje sprawia to duzo więcej kłopotu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.