Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 94 4.2PB ] Brzęczy panel klimatronika lub coś za nim  
Autor Wiadomość
KlubowiczA8 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-06, 21:56   [D2 94 4.2PB ] Brzęczy panel klimatronika lub coś za nim

Po nabyciu mojego A8 nie świeciły się okienka temperatury w panelu klimatronika - tzn. w dzień widoczne były cyferki ale w nocy ciemność. Temat znany, należałoby wymienić żarówki podświetlające. Zanim wymieniłem te żarówki, podłączyłem auto do VAGa. Użyłem programu VCDS Lite - legalny darmowy z oficjalnej strony, więc jak by co wykluczam błąd spowodowany crackiem, wirusem itp. Kabelek standardowy Viaken czy jakoś podobnie sie nazywa.

Oto co sie zdarzyło: uruchomiłem w tym programie funkcje coś takiego jak self test auta. Program łączył się kolejno z róźnymi sekcjami auta, po połączeniu z klimatronikiem:

po pierwsze podświetliło się lewe okienko z temperaturą, i do dziś okienkojest poprawie podświetlone, z zastrzeżeniem jak w pkt trzecim poniżej

po drugie pojawił się dzwięk brzęczenia w klimatroniku lub za nim, taki podobny jak w stacji transmformatorowej wysokiego napięcia, które to brzęczenie brzęczy zawsze po przekręceniu klucza (zapłonu) i nie pomaga np. wciśnięcie OFF w panelu,

po trzecie okazało się, że po przekręcniu zapłonu, i z wyłączonymi światłami pojawia się poświata tła (nie cyferek i siły wiatraka, tylko tła) w lewym i środkowym okienku, która znika po włączeniu świateł.

Ponadto mam w aucie sytuację, że klimatyzacja po stronie pasażera działa prawidłowo, po stronie kierowcy marnie. Ale jedyny błąd VAGa to 711 Siłownik klapy nawiewu na nogi L-V108
zablokowany lub brak napięcia - BŁĄD SPORADYCZNY,

I pytania:

1. czy test VCDS mógł wywołac uszkodzenie panelu?
2. czy brzęczy panel, czy jakiś silnik znajdujący się za nim, który próbuje przestawić klapkę ale nie może tego zrobić bo coś go blokuje? I zwarcie w tym silniczku wywołuje jakieś cyrki z napięciem i poświatę w panelu?
3. zakładam, że jeśli panel się zepsuł, to zamiast go naprawiać taniej kupić inny, ale czy najczęściej spotykany na Allegro panel o symbolu 4D0820043E mogę wstawić w miejsce mojego o symbolu 4D0820043, czyli bez literki , czy muszę wstawić dokładnie taki jak mój bez literki E? I jeszcze wyjaśnienie: nie wyciągałem mojego panela, symbol znam z VCDS, może ten VCDS nie podaje literek po cyferkach..? I ja też mam z E na końcu?
 
 
Wiśnia 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic 6hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: Było A8 D2 jest A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 180
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 2012-06-18, 20:19   

jeżeli chodzi o brzęczenie to zmień na klimatroniku na LOW z obu stron. Powinno ustać. Brzęczą pompki która tłoczą wodę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.