Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 94 4.2PB/LPG ] Nagrzewanie się konsoli i ramki od dzwi  
Autor Wiadomość
CYRULIK 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ireneusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2012-04-07, 02:04   [D2 94 4.2PB/LPG ] Nagrzewanie się konsoli i ramki od dzwi

Witam. Problem mój polega na tym, że we wnętrzu od strony kierowcy nagrzewa się dół konsoli na wysokości dzwigni zmiany biegów (automat) jak i sama chromowana ramka okalająca tą dzwignię. Zachodzę w głowę wraz z mechanikiem i nie bardzo możemy zdiagnozować problem. Zastanawiałem się czy owe nagrzewanie nie idzie od skrzyni biegów lecz mechanik twierdzi, że nie ma możliwości aby ta przekazywała ciepło na ramkę i dzwignie zmiany biegów gdyż jej realne połączenie z ową skrzynią jest tylko w formie elektronicznej.
Proszę o pomoc :oops:
_________________
CYRULIK
 
 
tomek87g 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: S8 D2 [AHC]
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 279
Skąd: Wpy:)
Wysłany: 2012-04-07, 08:22   

po obu stronach tunelu środkowego poprowadzone są kanały doprowadzające powietrze do nawiewów obok zapalniczki z tyłu,może któryś spadł lub jest uszkodzony i powietrze, a mechanik coś nie w temacie jest do końca bo połączenie lewarka ze skrzynią poza elektrycznym jest także mechaniczne za pomocą linki ;-)
 
 
assasin1125 
Użytkownik



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 8
Skąd: Ciechanowiec
Wysłany: 2012-04-07, 11:02   

Zdejmij boczek i zobacz czy ten kanał od powietrza nie spadł . Sterowanie klimy to raczej by sie tak nie nagrzewało .
_________________
(L)
 
 
CYRULIK 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ireneusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2012-04-11, 01:06   

Dzięki za podpowiedzi, teraz jest już po świętach więc znajdę chwilę czasu by sprawdzić te nawiewy, faktycznie wszystko na to wskazuje, bo nagrzewa się tylko od strony kierowcy druga strona jest ok. Jak zdiagnozuje to napisze co i jak może to kiedyś komuś pomoże w podobnych objawach :-)
Druga rzecz to to, że z kratek od strony kierowcy wali ciepłe powietrze bez znaczenia co ustawie na klimatroniku. Nawet po załaczeniu klimy na maksa tak się dzieje, ale właśnie tylko od strony kierowcy. :?: Może i tutaj ktoś miał podobny problem?
_________________
CYRULIK
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-04-11, 08:32   

CYRULIK napisał/a:
Druga rzecz to to, że z kratek od strony kierowcy wali ciepłe powietrze bez znaczenia co ustawie na klimatroniku. Nawet po załaczeniu klimy na maksa tak się dzieje, ale właśnie tylko od strony kierowcy. :?: Może i tutaj ktoś miał podobny problem?

Kolego to wygląda na uszkodzony silniczek klapy nawiewu,nic tam pod konsolą środkową nie cyka?
 
 
CYRULIK 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ireneusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2012-04-11, 22:05   

Hałasowało niemiłosiernie, ale dmuchało jak należy w związku z tym mechanik "niby" przesmarował po czym hałas ucichł, ale zaczęło dziać się tak jak opisałem wyżej. Robił to pózną jesienią więc nie zauważyłem wcześniej problemu ze względu na konieczność ogrzewania wnętrza samochodu, dopiero teraz...:(
A czy pod maską na podszybiu (bo o tych klapach chyba mówisz?) jest jeden silniczek odpowiedzialny za ich otwieranie czy może jest ich więcej, bo tak sobie rozkminiam czy mechanik aby jakiegoś po prostu nie odłączył idąc na jakąś totalną łatwiznę?
_________________
CYRULIK
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-04-12, 08:59   

Na podszybiu są dwa silniczki i pod konsolą środkowa po obu stronach navi jeszcze sześć sztuk.
 
 
CYRULIK 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ireneusz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 48
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 9
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2012-04-17, 22:40   Więc...

Więc tak, problem z nagrzewaniem konsoli przy ramce dzwigni zmiany biegów rozwiązany, faktycznie przewody wentylacyjne (nadmuchowe) czy jak tam to zwał się rozszczelniły, naprawa banalnie prosta się okazała. Dziękuję za podpowiedz :-)
Natomiast pozostał jeszcze problem z nadmuchem ciepłego powietrza ze strefy od strony kierowcy. Sprawdziłem klapy te pod maską przy podszybiu, i faktycznie są tam dwa silniczki tylko czy one są odpowiedzialne za ruch klap reguluących przepływ powietrza(tzn. obieg zaciąganego powietrza z zewnątrz czy też obieg wewnętrzny) czy też z kolei ciepłe -zimne, bo klapy przy podszybiu chodzą jak należy ale poruszają się przy zmianie na wyświetlaczu klimatronika (obieg wewnętrzny-zewnętrzny), a wydaję mi się, że usterki muszę szukać w sterowaniu otwarcia zaworów-klap od nagrzewnicy, że tam się coś spaprało i nie zamyka obiegu ciepłego powietrza, TYLKO GDZIE TO SZUKAĆ? :/ Cała strefa od strony kierowcy łącznie z lewym nadmuchem na pasażera tylnej kanapy dmucha tylko ciepłe powietrze, na dodatek klima przestała mi się załączać tzn. nie daje się wyłączyć tryb eko. Może jest na to jakieś wspólne wytłumaczenie?
_________________
CYRULIK
 
 
szeryfisch 
Moje A8


Rocznik: 1988
Silnik cm3: 6600
Skrzynia: AOD
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: 1978 Lincoln Continental
Pomógł: 44 razy
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1294
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-17, 23:10   

jesli robi tylko tryb eco to w ukladzie jest brak czynnika
_________________
Masz problem z autem? Zapraszam:
Magnice ul.Kwiatowa 1
10km od Wrocławia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.