Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D2 94 4.2PB/LPG ] Kontrolka ciśnienia oleju  
Autor Wiadomość
KlubowiczA8 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-06, 19:26   [D2 94 4.2PB/LPG ] Kontrolka ciśnienia oleju

Mam problem opisywany już kilka razy tu na forum, tj. przy ostrzejszej jeździe, szczególnie pod górę, włącza się kontrolka cisnienia oleju. Wygasza się po jakimś czasie spokojniejszej jazdy, lub też czasami do całkowitego wygaśnięcia potrzeba zatrzymać auto i poczekać dłuższą chwilę. Nie ulega wątpliwości, że przy spokojnej jeżdzie nie poprzedzonej jazdą ostrą, ta kontrolka nie zapala się nigdy.

Receptą na problem podawaną na forum jest zdjąć michę i wczyścić zalegający tam syf, który zapycha smoka.

Ponieważ za jakiś czas chcę zlecić poważniejsze prace przy silniku (uszczelnienie) to nie chciałbym teraz marnować czasu i pieniedzy na operację tylko zdjęcia samej michy.

Z tego co wiem poprzedni właściciel nie zmieniał oleju, a tylko go dolewał ok 1l/1500km, być może też nie zmieniał filtra..?

W związku z tym wymyśliłem sobie aby tymczasowo nie zdejmować michy, a tylko kilka razy zmienić filter, aby wyłapać w miarę możliwości jak najwięcej syfu.

I teraz pytania:

1. czy to dobry pomysł, tzn czy te filtry zmieniane np. co 1000km wyłapią syf?
2. co to takiego jest ten smok?
3. jaki filter użyć do wyłapywania syfu (czy najtańszy sobie z tym poradzi?), i jaki jako docelowy (ten nie musi być najtańszy); pytanie może banalne, ale lista filtrów dostępnych dla mojego silnika ABZ w linku poniżej jest długa, filtry na obrazkach różnią się kształtem i wielkością, więc nie wiem nawet który pasuje.

http://www.iparts.pl/auto...881-100259.html

PS. nie umiem zedytować tego wpisu aby w tytule pojawiło się [D2 4.2 PB] wybierane w oknie edycji
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2012-05-06, 19:53   

Wymień olej i filtr oleju i wtedy zobacz czy jest zmiana . http://www.audipages.com/.../oilchange.html
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
marekp750 



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: 6HP, 5HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: D3 W12, D2 W12, D2 V8
Pomógł: 77 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1011
Skąd: k/Pruszcza Gd.
Wysłany: 2012-05-06, 20:20   

Wykręcenie małej miski olejowej jest proste... kilkanaście śrub i jest wyciągnięta.
Smok to najniższy element idący do pompy oleju, którym zaciągany jest olej.
Jest tam siatka... i trzeba na to looknąć.



Jak niezatkany smok to... czujnik ciśnienia oleju zmienić (kosztuje z 12 zł).
_________________
Marek
tel. 571 240 898

https://serwis-smp.pl/filmy/ABZ_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_2.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_ABT.mp4
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-05-06, 21:23   

Jeśli masz już problem z ciśnieniem oleju to wymiana filtra w 1 kolejności. Nawet bym się nie zastanawiał nad ściągnięciem miski i wyczyszczeniem dołu. Można spróbować płukania silnika (są środki do tego), ale co do tego są różne opinie. U mnie w garażu leży silnik od auta (nie od A8) gdzie właściciel też nie zmieniał oleju. Istna masakra. Myślałem że da się go odratować. Aby wyczyścić go z syfu rozebrałem na części i pierwszego narzędzia jakiego użyłem to przecinak aby wyskrobywać kilkumilimetrową miejscami warstwę czarnej mazi. Jak wziąłem się za głowicę, wałki były już w opłakanym stanie. Oby u ciebie nie było podobnie. Kiepskiej jakości olej, niewymieniany tylko dolewany to morderstwo dla silnika. Ja muszę w końcu zapakować ten silnik co leży u mnie w garażu i wywieść na złom bo tylko miejsce zajmuje.
Ściągaj miskę i zobacz w jakim stanie wszystko ocenić co dalej robić. Dalsza jazda oby nie spowodowała, że ten silnik wyląduje na złomie....
 
 
toom_ek 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: Audi A8 D2 FL AQF
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 107
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2012-05-06, 21:34   

KlubowiczA8 napisał/a:
Mam problem opisywany już kilka razy tu na forum, tj. przy ostrzejszej jeździe, szczególnie pod górę, włącza się kontrolka cisnienia oleju. Wygasza się po jakimś czasie spokojniejszej jazdy, lub też czasami do całkowitego wygaśnięcia potrzeba zatrzymać auto i poczekać dłuższą chwilę. Nie ulega wątpliwości, że przy spokojnej jeżdzie nie poprzedzonej jazdą ostrą, ta kontrolka nie zapala się nigdy.

Receptą na problem podawaną na forum jest zdjąć michę i wczyścić zalegający tam syf, który zapycha smoka.

Ponieważ za jakiś czas chcę zlecić poważniejsze prace przy silniku (uszczelnienie) to nie chciałbym teraz marnować czasu i pieniedzy na operację tylko zdjęcia samej michy.

Z tego co wiem poprzedni właściciel nie zmieniał oleju, a tylko go dolewał ok 1l/1500km, być może też nie zmieniał filtra..?

W związku z tym wymyśliłem sobie aby tymczasowo nie zdejmować michy, a tylko kilka razy zmienić filter, aby wyłapać w miarę możliwości jak najwięcej syfu.

I teraz pytania:

1. czy to dobry pomysł, tzn czy te filtry zmieniane np. co 1000km wyłapią syf?
2. co to takiego jest ten smok?
3. jaki filter użyć do wyłapywania syfu (czy najtańszy sobie z tym poradzi?), i jaki jako docelowy (ten nie musi być najtańszy); pytanie może banalne, ale lista filtrów dostępnych dla mojego silnika ABZ w linku poniżej jest długa, filtry na obrazkach różnią się kształtem i wielkością, więc nie wiem nawet który pasuje.

http://www.iparts.pl/auto...881-100259.html

PS. nie umiem zedytować tego wpisu aby w tytule pojawiło się [D2 4.2 PB] wybierane w oknie edycj
witam ,kolega miał taki sam problem że jak dał dobrze po gazie to zapalała się kontrolka smarowania,ściągał miskę spr. smok itp. , co się okazało po czasie to pompa nie domagała pod większym obciążeniem przy spokojnej jeździe było ok ,pożyczył auto koledze a że był nie wyżyty i nie wiedział o problemie i zajechał silnik ,zatarła się góra :-( nie było sensu naprawy więc wymienił silnik ,taka smutna historia , warto się temu problemowi przyjrzeć dokładnie.
_________________
toom_ek
 
 
KlubowiczA8 
Użytkownik


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-06, 22:20   

Temat ciśnienia oleju to podstawowa sprawa któą chcę zdiagnozować, i nie chcę tego na pewno zlekceważyć.

Ale poproszę jeszcze o dodatkowe wyjaśnienia, abym jeśli to możliwe mógł od poniedziałku zająć się sprawą. Zrozumiałem że są dwie miski olejowe, i w mojej sytuacji wystarczy odkręcić tą mniejszą.

1. Czy mniejsza jest przyczepiona bezpośrednio do bloku silnika, czy do tej "większej"?
2. W jaki sposób zdiagnozować stan pompy? Po oczyszczeniu smoka i wymianie filtra wystarczy manometrem zmierzyć ciśnienie oleju, czy trzeba wyjąć pompę i zmacać ją/rozkręcić? A jeśli wyjąć, to czy po zdjęciu małej miski będę w stanie to zrobić, czy do tego muszę zdjąć tą większą miskę?
3. Czy mała miska olejowa ma własne uszczelki które muszę wymienić po jej zdjęciu?
4. Czy trzeba śrubki w niej trzeba dokręcać w jakiejś określonej kolejności z określonym momentem, czy to zwykłe śrubki które po prostu trzeba wkręcić bez rozmyślania nad nimi?

Zrozumiałem też że filter oleju wkłada się do obudowy, a nie jest zintegrowany z własną obudową, i dlatego może różnić się kształtem w zależności od producenta. Ale który filter kupić, bo ceny są różne, ale przede wszystkim rozmiary są różne, i nie wiem czy rozbieżność 2 mm jest istotna. Wogóle czy filter z liftowego D2 pasuje do D2 z 1994 roku? Bo na Allegro są filtry głównie do A8 po 1998 roku.
 
 
marekp750 



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: 6HP, 5HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: D3 W12, D2 W12, D2 V8
Pomógł: 77 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1011
Skąd: k/Pruszcza Gd.
Wysłany: 2012-05-07, 06:56   

Filtr oleju do Twojej machiny: H1032/1x MANN

Śrubki małej miski dokręcasz momentem 10Nm.

Tak jak pisałem wyżej odkręcenie małej miski jest proste...

Jeżeli przy ściąganiu poleci uszczelka to trzeba ją załatwić lub zastosować
uszczelniacz zamiast uszczelki (poszukaj tematów o uszczelce miski, było tego).
_________________
Marek
tel. 571 240 898

https://serwis-smp.pl/filmy/ABZ_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_2.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_ABT.mp4
 
 
mlody91 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: S8 manual & W12 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 202
Skąd: LBN
Wysłany: 2012-05-07, 19:14   

Panowie a co moze byc przyczyna ze auto gasnie podczas jazdy na Fisie zaswieca sie kontrolka oleju I auto nie chce palic przez jakies 10minut a potem wszystko ok.. dodam jeszcze ze moj to 2.8 v6 30v manual bez Q . :-)
_________________
Audi Ojczyzno moja, tyś jest jak zdrowie, ile Cie trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił...
 
 
ricov6 
Moje A8


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rysiek
Jeżdzę: A8 D3 FL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 112
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-05-07, 21:34   

kolego mlody91 pierwsza czynność to podpiąć VAG, sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku oleju, czy korek wlewu oleju jest dokręcony
 
 
mlody91 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: S8 manual & W12 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 202
Skąd: LBN
Wysłany: 2012-05-08, 07:07   

kolego wyciek mam nie jeden ale nie sa to powazne usterki, korek od wlewu oleju mam troszke wyszczerbiony na rancie ale czy to moze byc przyczyna? np. postoje 3minuty na cieplym (jak ma 90st) to gasnie sam, I nie odpala przez ok 10min. . elektryka :/
_________________
Audi Ojczyzno moja, tyś jest jak zdrowie, ile Cie trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił...
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-05-08, 07:55   

mlody91 napisał/a:
kolego wyciek mam nie jeden ale nie sa to powazne usterki, korek od wlewu oleju mam troszke wyszczerbiony na rancie ale czy to moze byc przyczyna? np. postoje 3minuty na cieplym (jak ma 90st) to gasnie sam, I nie odpala przez ok 10min. . elektryka :/

Podłacz VAG-a i zczytaj błedy. Jak ich będzie dużo wykasuj wszystkie i zobacz jakie pojawią się po kolejnych zgaśnięciach auta. Jak błędów nie dasz rady zinterpretować to umieść tu na forum. W tych autach przy każdym problemie to podstawa diagnozy - VAG. Dopiero jak jest problem który nie pozostawia śladu zostaje szklana kula lub wróżenie z fusów.
 
 
mlody91 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: PB
Imię: Mateusz
Jeżdzę: S8 manual & W12 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 04 Paź 2011
Posty: 202
Skąd: LBN
Wysłany: 2012-05-08, 08:19   

Najgorsze jest to ze nie mam osobiscie Vag-a, widze ze nie obejdzie sie bez niego, moze dzisiaj mi sie uda podjechac I podpiac go bo juz mnie to oslabia:/
_________________
Audi Ojczyzno moja, tyś jest jak zdrowie, ile Cie trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię stracił...
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-23, 21:51   

Panowie, dlaczego nie świeci się kontrolka oleju? Czujnik oleju wykrecony i odlaczona wtyczka. Raz tylko się zapalila.
 
 
Ukaniu 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 555
Skąd: Grodzisk/Żyrardów
Wysłany: 2019-02-23, 22:56   

Wejście alarmuje jeśli nie ma ciśnienia ponad 2000 obrotów. Poniżej tej predkosci sygnał z czujnika nie jest brany pod uwagę. Jeśli jest inaczej to jest jakieś uszkodzenie w zegarach.
_________________
Kot też jest Quattro
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-23, 23:09   

Dzięki jutro sprawdzę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.